isavuconazonium (dożylnie) środki ostrożności

Ważne jest, aby lekarz sprawdzić swoje postępy po zabiegu. To jest upewnienie się, że infekcja jest całkowicie wyjaśniona, oraz w celu umożliwienia lekarza w celu sprawdzenia ewentualnych niepożądanych skutków. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Nie należy stosować leku wraz z karbamazepiny (Tegretol®), ketokonazol (Nizoral®), fenobarbital (Luminal®), ryfampicyna (Rifadin®, Rimactane®), rytonawir (Norvir®) lub ziele dziurawca. Korzystanie z tych leków jednocześnie może powodować działania niepożądane.

Upewnij się, że lekarz wie, jeśli jesteś w ciąży lub planuje zajść w ciążę, przed zastosowaniem tego leku. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania leku należy poinformować lekarza od razu.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz ból lub tkliwość w górnej żołądka, bladą stolce, ciemny kolor moczu, utrata apetytu, nudności, wymioty, lub żółte oczy lub skórę. Mogą to być objawy poważnego problemu wątroby.

Ten lek może powodować poważne reakcje alergiczne zwanej reakcji związanych z infuzją. Może to stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli zaczniesz mieć dreszcze, zawroty głowy, trudności w oddychaniu, ucisk w klatce piersiowej, drętwienie lub mrowienie, zmiana w dotyku lub zawroty głowy lub omdlenia podczas przyjmowania tego leku.

Ten lek może powodować poważne reakcje alergiczne, w tym wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli masz wysypka, swędzenie, kłopoty z oddychaniem, problemy z połykaniem, ani żadnej obrzęk rąk, twarzy, lub usta podczas używania tego leku.

Ciężkie reakcje skórne mogą wystąpić w przypadku tego leku. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz pęcherzy, peeling, lub luźnej skóry, czerwone zmiany skórne, ciężka wysypka lub wysypka skórna, rany lub owrzodzenia na skórze, albo gorączka lub dreszcze podczas używania tego leku.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.