isavuconazonium dożylne

Klasa terapeutyczna: przeciwgrzybicze

Używa Dla isavuconazonium

Klasa chemiczna: Isavuconazonium

isavuconazonium ma być udzielona tylko przez lub pod bezpośrednim nadzorem lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla isavuconazonium, następujące dokumenty powinny być traktowane

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowe lub reakcja alergiczna na isavuconazonium ani żadnych innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem na skutki zastrzyku isavuconazonium w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność zastrzyku isavuconazonium w podeszłym wieku.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Przed użyciem isavuconazonium

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas odbierania isavuconazonium, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie isavuconazonium z którymkolwiek z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Isavuconazonium za pomocą któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Korzystanie isavuconazonium któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie isavuconazonium z którymkolwiek z poniższych nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku, zmianie niektórych innych leków przyjmowanych lub daje specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na wykorzystanie isavuconazonium. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Pielęgniarka lub inny pracownik służby zdrowia przeszkoleni da Ci isavuconazonium w szpitalu. isavuconazonium jest podana przez igłę umieszczoną w jednej z żył. Lek należy podawać powoli, dzięki czemu przewód IV będą musiały pozostać w miejscu przez co najmniej 1 godzinę.

isavuconazonium pochodzi z informacji pacjenta wkładki. Przeczytać i postępować zgodnie z instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Ważne jest, aby lekarz sprawdzić swoje postępy po zabiegu. To jest upewnienie się, że infekcja jest całkowicie wyjaśniona, oraz w celu umożliwienia lekarza w celu sprawdzenia ewentualnych niepożądanych skutków. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Nie używaj isavuconazonium wraz z karbamazepiny (Tegretol®), ketokonazol (Nizoral®), fenobarbital (Luminal®) ryfampinę (Rifadin®, Rimactane®), rytonawir (Norvir®) lub ziele dziurawca. Korzystanie z tych leków jednocześnie może powodować działania niepożądane.

Upewnij się, że lekarz wie, jeśli jesteś w ciąży lub planuje zajść w ciążę przed zażyciem isavuconazonium. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania leku należy poinformować lekarza od razu.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz ból lub tkliwość w górnej żołądka, bladą stolce, ciemny kolor moczu, utrata apetytu, nudności, wymioty, lub żółte oczy lub skórę. Mogą to być objawy poważnego problemu wątroby.

isavuconazonium może spowodować poważną reakcję alergiczną zwaną reakcji związanych z infuzją. Może to stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli zaczniesz mieć dreszcze, zawroty głowy, trudności w oddychaniu, ucisk w klatce piersiowej, drętwienie lub mrowienie, zmiana w dotyku lub zawroty głowy lub omdlenia podczas przyjmowania isavuconazonium.

isavuconazonium może powodować poważne reakcje alergiczne, w tym wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli masz wysypka, swędzenie, kłopoty z oddychaniem, problemy z połykaniem, ani żadnej obrzęk rąk, twarzy, lub usta podczas korzystania isavuconazonium.

Ciężkie reakcje skórne mogą wystąpić isavuconazonium. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz pęcherzy, peeling, lub luźnej skóry, czerwone zmiany skórne, ciężka wysypka lub wysypka skórna, rany lub owrzodzenia na skórze, albo gorączka lub dreszcze, gdy używasz isavuconazonium.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Prawidłowe użycie isavuconazonium

Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Środki ostrożności podczas korzystania z isavuconazonium

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Aspergilozie Inwazyjne itrakonazol, amfoterycyna B, worykonazol, Amphocin, Sporanox, Kaspofunginę, Vfend, AmBisone pozakonazol, Noxafil, Cresemba

Mukormykoza, Inwazyjne Cresemba, isavuconazonium

 lub udać się dołączyć do grupy wsparcia isavuconazonium połączyć z innymi, którzy mają podobne zainteresowania.

isavuconazonium Side Effects

isavuconazonium