Iressa doustna

Klasa terapeutyczna: Leki przeciwnowotworowe agenta

Używa Dla Iressa

Klasa farmakologiczne: Inhibitory kinazy tyrozynowej

Gefitinib należy do grupy leków zwanych leków przeciwnowotworowych (rak). Działa on przez zakłócanie wzrost komórek nowotworowych, które w końcu zniszczone.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków gefitynibu w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność gefitynibu w podeszłym wieku.

Przed użyciem Iressa

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Leki stosowane w leczeniu raka są bardzo silne i mogą mieć wiele skutków ubocznych. Przed zastosowaniem leku należy upewnić się, że rozumiesz wszystkie ryzyka i korzyści. Ważne jest, aby ściśle współpracować z lekarzem w trakcie leczenia.

Lek ten powinien pochodzić z informacji pacjenta wkładki. Przeczytać i postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Można przyjmować leku z jedzeniem lub bez jedzenia.

Jeśli masz kłopoty z połykaniem tabletek

Jeśli wziąć lek na zgagę żołądka lub wrzody (takie jak cymetydyna, famotydyna, ranitydyna, Pepcid®, Tagamet®, Zantac®), stosowanie leku zgagę co najmniej 6 godzin przed lub 6 godzin po wykonaniu tego leku.

Jeśli wziąć lek żołądkowy (takie jak dexlansoprazole, lanzoprazol, omeprazol, pantoprazol, Aciphex®, Dexilant®, Nexium®, Prevacid®, Prilosec®), wziąć te leki co najmniej 12 godziny przed i 12 godzin po wykonaniu tego leku. Najlepiej jest unikać tych leków, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Nie należy przyjmować leku, jeśli minęło więcej niż 12 godzin od Przegapiłeś ostatnią dawkę.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Prawidłowe użycie Iressa

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się ten lek działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Stosowanie leku podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Stosować skuteczną formę kontroli urodzeń na bieżąco z zajściem w ciążę. Należy kontynuować stosowanie antykoncepcji przez okres co najmniej 14 dni po podaniu ostatniej dawki. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania leku należy poinformować lekarza od razu.

Jeśli planujesz mieć dzieci, porozmawiaj z lekarzem przed zastosowaniem leku. Niektóre kobiety zastosowaniem leku stały się bezpłodne (nie może mieć dzieci).

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz niewyjaśnione duszność, kaszel i gorączka, które zapala się nagle. Mogą to być objawy ciężkiej choroby płuc.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz ciemne zabarwienie moczu lub blade stolce, zażółcenie skóry lub oczu, nudności lub wymioty lub bóle brzucha. Mogą to być objawy problemów z wątrobą.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz krwawe stolce lub czarne, smoliste, silny ból brzucha lub wymioty krwi lub materiału, który wygląda jak fusy. Mogą to być objawy poważnego problemu żołądka lub jelit.

Środki ostrożności podczas korzystania Iressa

Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem od razu, jeśli u pacjenta występuje ciężka lub ciągłe biegunki, która trwa do 14 dni.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli niewyraźne widzenie lub jakiejkolwiek zmiany widzenia, ból oka, podrażnienie oka lub występuje w trakcie lub po zakończeniu leczenia. Lekarz może zalecić, aby mieć oczy sprawdzane przez okulistę (okulisty).

Ciężkie reakcje skórne mogą wystąpić w przypadku tego leku. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz pęcherzy, peeling lub rozluźnienie skóry, czerwone zmiany skórne, trądzik lub skóry ciężka wysypka, rany lub owrzodzenia na skórze, albo gorączka lub dreszcze podczas używania tego leku.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i ziołowe (dziurawiec) lub suplementy witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Iressa Side Effects

Iressa (gefitinib)

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria D Pozytywna dowody ryzyka

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Niedrobnokomórkowego płuca Rak Avastin, metotreksat, taksol, cisplatyna, Opdivo, paklitaksel, Tarceva, Abraxane, nivolumab, bewacizumab, gemcytabiny, Taxotere, docetaksel, Gemzar, Alimta, erlotynib, Keytruda, pembrolizumab, Tagrisso, crizotinib, Cyramza, pemetreksedu, Trexall, ramucirumab, Navelbine