ipratropium (podawane do nosa) opis i nazwy firmowe

Ipratropium spray do nosa jest stosowany do łagodzenia katar (katar).

0,03% roztwór do nosa jest stosowany do łagodzenia katar alergiczny oraz spowodowanych przez niealergicznego całorocznego nieżytu nosa. Jednak to nie zwalnia przekrwienie błony śluzowej nosa, kichanie, lub postnasal kroplówkę spowodowanego alergicznego lub niealergicznego całorocznego nieżytu nosa.

0,06% roztwór do nosa używane przez 4 dni w celu złagodzenia katar nosa spowodowanego przeziębienia. Jednakże, nie łagodzić przekrwienie nosa i kichania spowodowane przeziębieniem.

Gdy ten lek jest rozpylana w nosie, to działa poprzez zapobieganie gruczoły w nosie od wytwarzania dużych ilości płynów.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania

Rozpylać

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

alergie

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Pediatryczny

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków ipratropium spray do nosa u dzieci w wieku poniżej 6 lat. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

geriatryczna

Brak dostępnych informacji na temat relacji w wieku do skutków sprayu do nosa ipratropium u pacjentów geriatrycznych.

Ciąża

Karmienie piersią

Interakcje

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Inne interakcje

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Innych problemów medycznych

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Dawkowanie

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Użyj tego leku zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy używać go więcej i nie używać go częściej niż lekarz nakazał. Aby to zrobić może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Lek ten jest wyposażony w kierunkach pacjentów. Przeczytać i postępować zgodnie z instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Lek ten jest stosowany tylko w nosie. Nie zrozumcie to w twoich oczach. Jeśli robi się w oczy przemyć je wodą i od razu skontaktować się z lekarzem.

Niektórzy pacjenci stosujący ten lek może czuć się lepiej od razu. Dla innych może to zająć 1 lub 2 tygodnie przed lek pomaga. Przechowywać stosując lek w regularnych odstępach czasu zgodnie z zaleceniami lekarza zamówiłem.

Aby użyć spray do nosa

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Nieodebrane Dawka

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Przechowywanie

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić postęp siebie lub dziecka w regularnych wizyt. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować go używać.

Jeśli Ty lub Twoje dziecko czuje, że objawy nie ustępują w ciągu kilku tygodni lub gdy stają się one gorsze, skontaktować się z lekarzem.

Ten lek może powodować poważne rodzaj reakcji alergicznej zwany wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Przestań używać tego leku i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma wysypkę, swędzenie, chrypka, trudności z oddychaniem, problemy z połykaniem, lub jakąkolwiek obrzęk rąk, twarzy, lub usta podczas używania tego leku.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli niewyraźne widzenie, trudności w czytaniu, ból oka lub dyskomfort, lub jakakolwiek inna zmiana wizji pojawia się w trakcie lub po zakończeniu leczenia. Lekarz może zalecić, aby mieć oczy sprawdzane przez okulistę (okulisty).

Ten lek może powodować zawroty głowy lub problemy widząc wyraźnie. Upewnij się, że wiesz, w jaki sposób reagują na ten lek, zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy też inne prace, które wymagają, aby być czujnym, dobrze skoordynowana, albo stanie dobrze widzieć.

Jeśli masz suchość nosa lub mieć niewyjaśnione krwawienia z nosa, należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

Ipratropium spray do nosa może powodować suchość jamy ustnej lub gardła. Dla chwilowej ulgi, należy bez cukru cukierki lub gumy, topi kawałki lodu w ustach lub użyj substytut śliny. Jeśli jednak nadal w ustach uczucie suchości przez ponad 2 tygodnie, należy skontaktować się z lekarzem lub dentysty. Kontynuując suchość jamy ustnej może zwiększać ryzyko wystąpienia chorób zębów, włącznie z próchnicą, choroby dziąseł, i zakażenia grzybem.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.