ipratropium i albuterol inhalacja, doustna / nebulizacji

Używa Dla ipratropium i albuterol

Klasa terapeutyczna: rozszerzające oskrzela

Farmakologiczna Klasa: ipratropium

Ipratropium i albuterol należą do rodziny leków znanych jako leki rozszerzające oskrzela. Leki rozszerzające oskrzela są leki, które są wdychane przez usta otworzyć oskrzeli (dróg oddechowych) w płucach.

ipratropium i albuterol jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla ipratropium albuterol dodaje należy uznać

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na ipratropium i albuterol lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków ipratropium i kombinacji albuterol w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Przed użyciem ipratropium i albuterol

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność sprayu Combivent® Respimat® w podeszłym wieku.

Brak dostępnych informacji na temat relacji w wieku do skutków Combivent® u pacjentów geriatrycznych.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia ipratropium i albuterol, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie ipratropium albuterol któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Korzystanie ipratropium i albuterol któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na korzystanie z ipratropium i albuterol. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

ipratropium i albuterol zwykle przychodzi z kierunkami lub instrukcji pacjentów. Przeczytaj je przed użyciem leku należy uważnie. Jeśli nie zrozumieć kierunki lub nie jesteś pewny jak używać inhalatora lub nebulizatora, poproś lekarza, aby pokazać, jak go używać.

Użyj ipratropium i albuterol tylko zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy używać go więcej i nie używać go częściej niż lekarz nakazał. Nie należy również zaprzestać używania ipratropium i albuterol bez informowania o tym lekarzowi. W tym celu może spowodować stan płuc, by stać się gorzej.

Podczas korzystania z rozwiązania inhalacji, upewnij się używać nebulizatora strumieniowego, który jest podłączony do sprężarki powietrza z dobrym przepływem powietrza. Użyj maskę lub ustnik do inhalacji leku.

Trzymać spray z dala od oczu. ipratropium i albuterol może powodować ból oka lub dyskomfort, podrażnienia, niewyraźne widzenie, albo zacząć widzieć aureole lub dziwne kolory, jeśli spojrzeć na rzeczy. Jeśli to ma kontaktu z oczami, skontaktować się z lekarzem od razu.

Aby korzystać z inhalatora Combivent®

Aby użyć sprayu Combivent® Respimat®

Używaj tylko markę ipratropium i albuterol przepisanej przez lekarza. Różne marki mogą nie działać w ten sam sposób.

Dawka ipratropium albuterol będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki ipratropium i albuterol. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki ipratropium i albuterol, należy przyjąć ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowywać pojemnik w temperaturze pokojowej, z dala od ciepła i bezpośredniego światła. Nie zamrażać. Nie trzymaj ipratropium i albuterol wewnątrz samochodu, gdzie może być narażony na ekstremalne ciepło lub zimno. Sciskać otwory w pojemniku lub wyrzucić go do ognia, a nawet wtedy, gdy pojemnik jest pusty.

Prawidłowe użycie ipratropium i albuterol

Przechowywać lek w foliowym woreczku do momentu jesteś gotowy, aby go używać. Przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od ciepła i bezpośredniego światła. Nie zamrażać.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy ściśle podczas korzystania ipratropium i albuterol, aby zobaczyć, czy działa prawidłowo i aby pomóc zmniejszyć ewentualne niepożądane skutki.

ipratropium i albuterol może spowodować paradoksalny skurcz oskrzeli, co oznacza, świszczący oddech lub będzie jeszcze gorzej. Paradoksalny skurcz oskrzeli mogą być groźne dla życia. Przestań używać ipratropium i albuterol i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz kaszel, trudności w oddychaniu, duszność, świszczący oddech lub po użyciu ipratropium i albuterol.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli nadal trudności z oddychaniem po zastosowaniu dawki ipratropium i albuterol lub jeśli twój stan się pogarsza.

ipratropium i albuterol może spowodować poważne typy reakcji alergicznych, w tym anafilaksji. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz wysypka, świąd, pokrzywka, chrypka, trudności z oddychaniem, problemy z połykaniem, lub jakikolwiek obrzęk rąk, twarzy lub w jamie ustnej podczas korzystania ipratropium i albuterol.

Środki ostrożności podczas korzystania z ipratropium i albuterol

Należy poinformować lekarza od razu, jeśli czujesz ból w klatce piersiowej, zauważysz jakiekolwiek zmiany w ciśnieniu krwi (takie jak uczucie zawroty głowy lub zaburzenia widzenia), albo zauważy twoje serce bije szybciej lub wolniej.

Weź wszystkie swoje leki na POChP jako lekarz nakazał. W przypadku korzystania z wszelkiego rodzaju medycyny kortykosteroidów kontrolować swój oddech, nadal używać go zgodnie z zamówieniem przez lekarza. Obejmuje kortykosteroidów leki, które są podejmowane przez usta lub wziewne (takie jak prednizon, Azmacort® lub Flovent®). Jeżeli którykolwiek z leków na POChP nie wydają się być jak zwykle działa, należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym. Nie należy zmieniać dawki ani przerywać stosowania swoich leków bez konsultacji z lekarzem.

ipratropium i albuterol może powodować zawroty głowy, niewyraźne widzenie lub kłopoty widząc wyraźnie. Upewnij się, że wiesz, jak reagować na ipratropium i albuterol zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy też inne prace, które wymagają, aby być czujnym, dobrze skoordynowana, albo stanie dobrze widzieć.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]), leki stosowane w kontrolowaniu apetytu, astma, przeziębienia, kaszel, katar sienny lub problemy z zatokami i suplementów ziołowych i witamin.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

ipratropium i albuterol Side Effects

albuterol / ipratropium

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

POChP, Konserwacja Spiriva, Symbicort, albuterol, Advair Diskus, Ventolin, ProAir HFA, ipratropium, Xopenex, Proventil, breo Ellipta, Atrovent, Combivent, Ventolin HFA, DuoNeb, tiotropium, Anoro Ellipta, Proventil HFA, Daliresp, Brovana, albuterol / ipratropium , salmeterol, Combivent Respimat, Advair HFA, budezonid / formoterol, glikopirolan