IPLEX

Czym jest IPLEX?

Iplex jest stosowany w leczeniu zaburzeń wzrostu u dzieci, których ciała nie wytwarza wystarczającej ilości IGF-1.

Iplex mogą być również wykorzystywane do innych celów niż wymienione w tym leków przewodnika.

Twoje dziecko nie powinno się używać Iplex jeśli dziecko ma raka, zakończy rośnie (płytki wzrostu kości są zamknięte), albo ma inne przyczyny zaburzeń wzrostu.

Ważna informacja

Zawsze zjeść posiłek lub przekąskę przed lub 20 minut po wstrzyknięciu Iplex.

Iplex może powodować problemy z kości w górnej części górnej nodze. Uzyskać pomoc medyczną od razu, jeśli dziecko rozwija się wiotki lub ma ból stawu biodrowego lub kolanowego.

Iplex może spowodować przejściowy wzrost ciśnienia w obrębie mózgu. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli dziecko ma ból za oczami i nudności z wymiotami.

Iplex może pogorszyć skoliozy. Jeśli Twoje dziecko ma skoliozę, on lub ona musi być sprawdzany częściej na wzrost krzywej kręgosłupa.

Przed użyciem Iplex

Jeśli dziecko Twoje dziecko nie powinno się używać Iplex

zakończył rośnie (płytki wzrostu kości są zamknięte)

ma raka; lub

ma inne przyczyny zaburzeń wzrostu.

Przed otrzymaniem Iplex, powiadomić lekarza dziecka, jeśli dziecko ma

cukrzyca

problemy z nerkami

zaburzenia czynności wątroby; lub

skolioza (skrzywienie kręgosłupa).

Jeśli Twoje dziecko ma którykolwiek z tych warunków, on lub ona może potrzebować dostosowania dawki lub specjalnych testów, aby bezpiecznie używać Iplex.

Korzystanie Iplex dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy używać go w dużych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane. Postępuj zgodnie ze wskazówkami na receptę etykiecie dziecka.

lekarz pediatra może czasami zmienić dawkę, aby upewnić się, że dziecko dostaje najlepsze wyniki z tego leku.

Iplex jest podawany w postaci iniekcji (shot) pod skórę na ramieniu dziecka, udzie, brzuchu lub pośladkach. Nigdy wstrzyknięcia leku domięśniowo lub dożylnie. Lekarz, pielęgniarka lub farmaceuta daje szczegółowe instrukcje dotyczące sposobu i miejsca wstrzyknięcia leku. Nie wstrzykiwać dziecku w domu, jeśli nie w pełni zrozumieć, jak dać zastrzyk i zutylizować zużyte igły i strzykawki.

Użyj innego miejsca w obszarze skóry wtrysku każdym dać zastrzyk. Twój usługodawca opieki pokaże miejsca na ciele dziecka, gdzie można bezpiecznie wstrzyknąć lek. Nie należy wstrzykiwać w tym samym miejscu dwa razy z rzędu.

Nie rysuj dawkę Iplex do strzykawki, aż będzie gotowy, aby dać dziecku zastrzyk. Nie należy stosować leku, jeśli uległa zmianie kolorów lub ma żadnych cząstek stałych. Zadzwoń do swojego lekarza o nowej recepty.

Użyj każdej jednorazowej igły tylko jeden raz. Wyrzucaj zużytych igieł do pojemnika odpornego na przekłucie (zapytać farmaceutę, gdzie można dostać jeden i jak pozbyć się go). Trzymać ten pojemnik w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt.

Twoje dziecko może potrzebować do jedzenia niektórych pokarmów lub ograniczyć podczas korzystania Iplex. Postępuj zgodnie z instrukcjami lekarza dotyczących diety i leków.

Aby mieć pewność, że lek pomaga stan dziecka, krew dziecka trzeba będzie testowany regularnie. Mogą być również potrzebne Badanie wzroku. Nie przegap żadnych zaplanowanych terminów.

IPLEX przechowywać w zamrażarce, dopóki nie jesteś gotowy do użycia. Najlepiej jest utrzymywać lek jest w głębokiej zamrażarce, w temperaturze 4 stopni Celsjusza poniżej 0 (lub -20 stopni Celsjusza), tak że nie rozmrożenia używana.

Jak stosować IPLEX?

Gdy jesteś gotowy do użycia leku, należy przyjąć ją z zamrażarki i pozostawić do rozmrożenia w temperaturze pokojowej przez 45 minut. Nie należy ogrzewać leku z ciepłą wodą lub kuchenkę mikrofalową. Gdy lek topnieje musi być stosowany w ciągu 1 godziny.

Iplex można przechowywać zamrożone przez 2 miesiące. Nie należy stosować leku, jeśli został zamrożony przez okres dłuższy niż 2 miesiące.

Dać zastrzyk tak szybko, jak to możliwe. Jeśli zbliża się czas przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i czekać aż do następnej zaplanowanej dawki regularnie. Nie używać dodatkowego leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Zawsze dziecko zjeść posiłek lub przekąskę przed lub 20 minut po wstrzyknięciu Iplex.

Objawy przedawkowania mogą obejmować objawy niskiego poziomu cukru we krwi, takich jak ból głowy, nudności, głodu, dezorientacja, senność, osłabienie, zawroty głowy, zaburzenia widzenia, szybkie bicie serca, pocenie się, drżenie, czy kłopoty z koncentracją.

Unikaj podawania tego leku, jeśli dziecko jest chore lub nie może jeść.

Nie dać zastrzyk Iplex jeśli dziecko nie zje posiłek lub przekąskę w ciągu 20 minut przed lub po wstrzyknięciu. Iplex może obniżyć poziom cukru we krwi, jeśli jest on stosowany bez jedzenia.

Iplex może spowodować przejściowy wzrost ciśnienia w obrębie mózgu. Objawy obejmują ból za oczami i nudności z wymiotami. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli dziecko ma ból głowy z wymiotami.

Iplex może powodować problemy z kości zwana “złuszczenia głowy kości udowej.” Dzieje się tak, gdy górna część górnego ramienia (kość udowa) ślizga się od siebie. Uzyskać pomoc medyczną dla Twojego dziecka od razu, jeśli dziecko rozwija się wiotki lub ma ból stawu biodrowego lub kolanowego.

Iplex może spowodować hipoglikemię, czyli niski poziom cukru we krwi. Objawy niskiego poziomu cukru we krwi mogą obejmować zawroty głowy, bóle głowy, zmęczenie, niepokój, głód, drażliwość, problemy z koncentracją, pocenie się, nudności lub szybkie lub nierówne bicie serca. Należy uważać na objawy niskiego poziomu cukru we krwi. Carry kawałek non-dietetycznych landrynki lub tabletek glukozy z wami w przypadku gdy masz niski poziom cukru we krwi.

Iplex może powodować migdałki zostać powiększony. Może to prowadzić do chrapania, bezdechu sennego (zatrzymania oddechu podczas snu), trudności w połykaniu lub nagromadzenia się płynu w uchu środkowym. Zadzwoń do lekarza, jeśli dziecko ma którykolwiek z tych objawów.

Iplex może powodować pogorszeniu skoliozy (spowodowane szybkim wzrostem). Jeśli Twoje dziecko ma skoliozę, dziecko będzie musiało zostać sprawdzone często na wzrost krzywej kręgosłupa.

Iplex może również powodować ból, zaczerwienienie, zasinienie lub zmian skórnych, gdzie piłka została podana.

Co się stanie, jeśli pominięcia dawki?

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Należy poinformować lekarza o każdym nietypowym lub uciążliwego efektu ubocznego.

Co się stanie, jeśli przedawkowania?

Przed użyciem Iplex, poinformować lekarza, jeśli dziecko używa żadnych leków przeciwcukrzycowych takich jak insulina i leki przyjmowane doustnie (Glucotrol, DIABETA, MICRONASE, Orinase i innych). Jeśli dziecko jest za pomocą któregokolwiek z tych leków, może on potrzebować dostosowania dawki lub specjalnych testów, aby bezpiecznie używać Iplex.

Co należy unikać?

Mogą być też inne leki nie wymienione, które mogą wpływać Iplex. Należy poinformować lekarza o wszystkich receptę i ponad-the-counter leki dziecko używa. Obejmuje to witaminy, minerały, produkty ziołowe i leki przepisane przez innych lekarzy. Nie zaczynaj z użyciem nowego leku, nie mówiąc lekarzowi dziecka.

Dostępność przerwy,

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Iplex skutki uboczne

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w rządzie

Pierwotne IGF-1 Niedobór INCRELEX, mekasermina

Jakie inne leki wpłynie IPLEX?

Iplex (mekasermina rinfabate)