iobenguan I 123 dożylne

Klasa terapeutyczna: środek diagnostyczny, radiofarmaceutycznego Imaging

Używa Dla iobenguan I 123

Iobenguany I 123 jest stosowany, aby znaleźć pewne rodzaje raka gruczołów nadnerczy (na przykład, guza chromochłonnego, neuroblastoma). Przy bardzo małych dawkach iobenguany I 123 podano radioaktywność zajęta przez nadnercza pozwala znaleźć guzy nadnerczy. Obraz gruczołu na folii lub na ekranie komputera mogą być dostarczone, aby pomóc w diagnozie.

Iobenguany I 123 jest również używany w czasie badania u pacjentów z niewydolnością serca. To może pomóc lekarz patrz pewne problemy z sercem.

iobenguan i 123 ma być udzielona tylko przez lub pod bezpośrednim nadzorem lekarza ze specjalistycznych szkoleń w zakresie medycyny nuklearnej.

Przy podejmowaniu decyzji w użyciu test diagnostyczny, wszelkie ryzyko związane z testu musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Również inne rzeczy mogą wpływać na wyniki testu. W tym teście, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowe lub reakcja alergiczna na iobenguan I 123 lub jakiekolwiek inne leki. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków iobenguan I 123 dzieci z neuroblastoma poniżej 1 miesiąca życia lub u dzieci w każdym wieku, z zastoinową niewydolnością serca. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone w tych populacjach.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność iobenguan I 123 w podeszłym wieku. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na problemy z nerkami związanych z wiekiem, co może wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów otrzymujących iobenguan I 123.

Przed użyciem iobenguan I 123

Badania u kobiet karmiących piersią wykazano szkodliwe skutki dla niemowląt. Alternatywą dla tego leku powinno być przewidziane lub należy przerwać karmienie piersią podczas korzystania iobenguan i 123.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas odbierania ten test diagnostyczny, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Otrzymanie tego testu diagnostycznego któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może mieć wpływ na korzystanie z tego testu diagnostycznego. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Lekarz lub inny wyszkolony personel medyczny da Ci iobenguan I 123. iobenguan i 123 jest podany przez igłę umieszczoną w jednej z żył.

Drink dodatkowych płynów przed otrzymaniem iobenguan i 123 tak, miniesz więcej moczu. Należy unieważnić najczęściej w ciągu pierwszych 48 godzin po otrzymaniu iobenguan i 123.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić iobenguan i 123 działa prawidłowo.

Będziesz narażony na promieniowanie, jeśli są podane iobenguan í 123. porozmawiać z lekarzem, jeśli masz wątpliwości co do tego.

iobenguan i 123 mogą powodować poważne rodzaj reakcji alergicznej zwanej reakcji anafilaktycznej. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli masz wysypka, świąd, obrzęk twarzy, języka i gardła, trudności w oddychaniu, ból w klatce piersiowej lub po otrzymaniu iobenguan i 123.

iobenguan i 123 zawiera alkohol benzylowy, który może powodować poważne reakcje do przedwczesnego lub niskiej masie urodzeniowej noworodków. Porozmawiaj o tym z lekarzem, jeśli obawiasz.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Prawidłowe użycie iobenguan I 123

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Diagnoza i Investigation glukagon, mannitol, arginina, L-arginina, Lexiscan, GlucaGen, Thyrogen, Aplisol, Tubersol, inulina, regadenozon, gastrografiny, Lipiodol Ultra-Fluide, diatrizoat, Lipiodol, gadobutrol, Provocholine, Metopirone, tuberkulinowej oczyszczona pochodna białkowa, Amyvid , Cardiolite, metacholiną, zieleń indocyjaninowa, hIcon, jodek sodu-I-131

 lub udać się dołączyć do iobenguan I 123 Grupa Wsparcia połączyć z innymi, którzy mają podobne zainteresowania.

Środki ostrożności podczas używania iobenguan I 123

iobenguan I 123 Side Effects

iobenguan I 123