inwazyjny rak zrazikowy

Inwazyjny rak zrazikowy jest rodzajem raka piersi, który rozpoczyna się w mleku (gruczołów wytwarzających zrazików) piersi.

raka inwazyjnego oznacza komórki rakowe uszkodzony z płaciku którym rozpoczął i ma rozprzestrzeniać się do węzłów chłonnych oraz w innych obszarach organizmu.

Inwazyjny rak zrazikowy stanowi małą część wszystkich raków sutka. Najbardziej rozpowszechnionym typem raka piersi zaczyna się w kanałach sutka (rak przewodowy inwazyjny).

Inwazyjny rak zrazikowy zwykle nie tworzą bryłę, co jest powszechne w przypadku raka sutka. Zamiast tego jest zmiana sutka, odczuwane zgrubienie lub pełności w jednej części piersi, różni się od otaczającej tkanki piersi.

W najwcześniejszych stadiach, inwazyjny rak zrazikowy może powodować żadnych oznak i objawów. Jak się rozrasta, inwazyjny rak zrazikowy może powodować

Kiedy udać się do lekarza

Inwazyjny rak zrazikowy jest mniej prawdopodobne niż w przypadku innych form raka piersi spowodować mocne lub odrębną guzek piersi.

Jak inwazyjnej formy raka zrazikowe

Umówić się z lekarzem jeśli masz jakiekolwiek oznaki lub objawy, które martw się. Lekarz wykona badanie i ustalić, czy potrzebna jest mammografii diagnostycznej lub USG piersi.

Zapytaj lekarza, kiedy rozpocząć badania przesiewowe w kierunku raka piersi w celu wykrycia raka wcześnie i przed możesz mieć żadnych oznak lub objawów. Rutynowe badania przesiewowe mogą obejmować badanie lekarskie i prześwietlenie piersi (mammografii).

Różne organizacje różnią się w swoich zaleceniach przesiewowych, ale wiele sugerują kobiet o średnim poziomie ryzyka raka piersi rozważyć rozpoczynających roczne mammografii w ich 40s.

Jeśli masz w rodzinie raka piersi lub innych czynników, które zwiększają ryzyko zachorowania na raka piersi, lekarz może zalecić zaczynają przesiewowe mammograficzne lub inne testy w młodszym wieku.

Co możesz zrobić

Nie jest jasne, co powoduje raka inwazyjnego zrazikowego.

Lekarze, że inwazyjny rak zrazikowy rozpoczyna się, gdy komórki w jednej lub więcej gruczołów wytwarzających mleko z piersi rozwinąć mutacje w swoim DNA. Mutacje prowadzić do niemożności kontrolowania wzrostu komórek, w wyniku której komórki gwałtownie się dzielą i uprawy. W zależności od agresywności nowotworu typu, komórki nowotworowe mogą rozprzestrzeniać się na inne części ciała.

Komórki raka zrazikowego tendencję do inwazji otaczającej tkanki piersi w sposób starlike. Obszar wpływ może mieć inny klimat od otaczającej tkanki piersi, bardziej jak pogrubienie i sytości, ale jest mało prawdopodobne, aby poczuć się jak bryła.

Do czynników, które mogą zwiększać ryzyko wystąpienia inwazyjnego raka zrazikowego m.in.

Stosowanie hormonów po menopauzie. Stosowanie hormonów żeńskich estrogenu i progesteronu w czasie i po menopauzie wykazano zwiększenie ryzyka inwazyjnego raka zrazikowego.

Czego można oczekiwać od lekarza

Naukowcy uważają, że hormony mogą stymulować wzrost guza, a także nowotwory trudniej zobaczyć w mammografii. Nie jest jasne, czy nowe schematy hormonów, w tym niższych kombinacji dawek, może również zwiększać ryzyko inwazyjnego raka zrazikowego.

Odziedziczone zespoły genetyczne raka. Kobiety z rzadkiej dziedzicznej choroby zwanej dziedziczną rozlany rak żołądka zespołem mają zwiększone ryzyko zarówno brzucha (żołądka) i raka inwazyjnego raka zrazikowego.

Kobiety z pewnych odziedziczonych genów mogą mieć zwiększone ryzyko wystąpienia raka piersi i jajnika.

Zacznij od wizyty u lekarza rodzinnego lub lekarza ogólnego, jeżeli masz jakiekolwiek oznaki lub objawy, które martw się. Lekarz może zalecić mammografii diagnostycznej lub USG piersi ocenić obszar zainteresowania.

Jeśli lekarz stwierdzi, raka z biopsji wykonanej na obszarze zainteresowania, może zostać skierowana do lekarza, który specjalizuje się w leczeniu raka (onkolog).

Ponieważ terminy mogą być krótkie, a ponieważ często dużo ziemi na pokrycie, to jest dobry pomysł, aby być dobrze przygotowane. Oto kilka informacji, które pomogą ci przygotować i czego oczekiwać od lekarza.

Diagnozowanie raka inwazyjnego zrazikowego

Twój czas z lekarzem jest ograniczony, więc przygotowuje listę pytań może pomóc Ci w pełni wykorzystać swój czas razem. Lista pytań od najważniejszych do najmniej ważnych w przypadku skończy się czas.

W przypadku inwazyjnego raka zrazikowego, kilka podstawowych pytań do lekarza to

Określenie zakresu inwazyjnego raka zrazikowego

Oprócz pytań, które przygotowaliśmy, aby zwrócić się do lekarza, nie wahaj się zadać kilka innych pytań, które występują do Ciebie.

Lekarz może zadać Ci kilka pytań. Będąc gotowi odpowiedzieć może im dać czas później na pokrycie innych punktów, które mają się zająć. Lekarz może poprosić

Testy i procedury stosowane do diagnozowania raka inwazyjnego zrazikowego m.in.

Usuwania próbki tkanki dla badania. Jeśli zostanie wykryta nieprawidłowość, lekarz może zalecić procedurę biopsji, aby usunąć próbki podejrzanej tkanki piersi do badań laboratoryjnych.

Biopsja piersi może być wykonane za pomocą igły do ​​wyciągania płynu lub tkanki piersi lub tkanki piersi może być usunięty chirurgicznie.

Po jej ustaleniu, że masz raka inwazyjnego zrazikowego, lekarz zadecyduje, czy potrzebne są dodatkowe badania, aby dowiedzieć się, w jakim stopniu, czy etap, swojego raka. Większość kobiet nie wymagają dodatkowych badań innych niż obrazowania piersi, badania fizykalnego i badań krwi.

Chirurgia

W zależności od sytuacji, lekarz może zalecić badania obrazowe na scenie swój raka piersi, takie jak rezonans magnetyczny (MRI), wśród innych.

Korzystając z tych informacji, lekarz przypisuje nowotwór rzymską cyfrę wskazującą jego stadium. Etapy raka piersi w zakresie od 0 do IV, gdzie 0 wskazuje, że rak jest bardzo mały i nieinwazyjny. IV stadium raka sutka, zwanej również przerzutowego raka piersi, raka wskazuje, która rozprzestrzenia się na innych częściach ciała.

Twoje możliwości leczenia inwazyjnego raka zrazikowego zależy od agresywności swojego raka, jego stadium, ogólny stan zdrowia i Twojego p. Leczenie składa się często z chirurgii i dodatkowego (uzupełniającego) terapii, która może obejmować chemioterapię, radioterapię i leczenie hormonalne.

Chirurgia raka inwazyjnego zrazikowego mogą obejmować

Chemoterapia

Radioterapia

Usunięcie raka oraz niewielką część zdrowej tkanki. Nazywany lumpektomii (szerokie miejscowe wycięcie), procedura ta pozwala zachować większość tkanki piersi.

terapia hormonalna

Chirurg usuwa samego nowotworu, a także margines normalnej tkanki otaczające nowotwór, czy wszystkie raka, które mogą być usunięte jest wyjmowany.

Zabiegi alternatywne do uderzenia gorąca

Negatyw lub czyste, marginesy zmniejszyć ryzyko pozostawienia raka piersi. Jeśli marginesy są pozytywne, może zaistnieć potrzeba dodatkowej operacji, dopóki nie zostaną osiągnięte marże negatywne. W niektórych przypadkach może to oznaczać usunięcie całej piersi.

Usuwanie wszystkich tkankach piersi. Mastektomia to operacja w celu usunięcia wszystkich tkance piersi. Mastektomii mogą być proste, co oznacza, że ​​chirurg usuwa wszystkie tkanki piersi – zrazików, kanałów, tkanki tłuszczowej i skóry, takich jak brodawki i brodawki.

Inną możliwością jest zmodyfikowany rodnik mastektomii, która polega na usunięciu całej tkanki piersi, jak brodawki i otoczki i węzły chłonne w pobliżu pachy.

Biopsja węzła wartowniczego. Aby określić, czy nowotwór rozprzestrzenił się na węzły chłonne w okolicy piersi, chirurg identyfikuje pierwsze węzły chłonne, które otrzymują odpływ limfy z rakiem. Te węzły chłonne są usuwane i testowano na komórkach raka piersi (biopsji węzła wartowniczego).

Jeśli nie stwierdzono nowotworu, szansę znalezienia raka w każdym z pozostałych węzłów, jest małe i ma inne węzły muszą być usunięte.

Rozwarstwienie pachowych węzłów chłonnych. Jeśli nowotwór znajduje się węzeł wartowniczy, a następnie chirurg może usunąć dodatkowe węzły chłonne pod pachą (pachowych węzłów chłonnych).

Wiedząc, czy nowotwór rozprzestrzenił się na węzły chłonne pomaga ustalić najlepszy przebieg leczenia, w tym, czy trzeba chemioterapii lub radioterapii.

Chemioterapia używa narkotyków do niszczenia komórek nowotworowych. Leczenie często polega na otrzymaniu dwóch lub więcej leków, w różnych kombinacjach.

Chemioterapia może być podawany do żyły, w formie tabletek lub obu sposobów.

W przypadku inwazyjnego raka zrazikowego, chemioterapia jest powszechnie stosowane po operacji, aby zabić komórki, które mogą pozostać.

Chemioterapia może być również stosowane przed zabiegiem, aby zmniejszyć guz o znacznej wielkości. Dla kobiet z dużych guzów piersi, chemioterapia przed operacją mogą sprawić, że możliwość wyboru lumpektomii nad mastektomii.

Radioterapia wykorzystuje wysokiej mocy wiązki energii, takich jak promieniowanie rentgenowskie, do zabijania komórek nowotworowych.

Podczas radioterapii, leżysz na stole, podczas gdy duża maszyna porusza się wokół ciebie kierowanie wiązki energii w ściśle określonych punktach w piersi.

radioterapia mogą być zalecane po lumpektomii. Może to być również zalecane po mastektomii, czy nowotwór był duży lub zaangażowane węzły chłonne.

Terapia hormonalna może być opcja, jeśli komórki nowotworowe są wrażliwe na hormony. Większość raków inwazyjne zrazikowy receptora hormonu pozytywny, co oznacza, że ​​są wrażliwe na hormony.

Próbkę komórek nowotworowych jest badany w celu ustalenia, czy nowotwór jest receptor hormonu pozytywne. Jeśli tak jest, terapie hormonalne mogą blokować swoje ciało od hormonów produkujących lub blokować zdolność komórek rakowych do wykorzystania hormonów.

Jedna klasa leków terapii hormonalnej zwane selektywne modulatory receptorów estrogenowych (SERM), który zawiera tamoksyfen, może być stosowany u kobiet przed menopauzą oraz w tych, którzy doświadczyli menopauzy. Tamoxifen działa poprzez blokowanie estrogenu z stymulując tkankę piersi.

Inna klasa leków hormonalnych terapii zwanych inhibitorami aromatazy jest przydatna tylko u kobiet, które doświadczyły menopauzy. Klasa ta obejmuje anastrozol (Arimidex) narkotyków, letrozol (Femara) i eksemestan (Aromasin). Te inhibitory aromatazy działają poprzez znaczne zmniejszenie ilości estrogenu są wykonane w organizmie, tkance piersi.

Brak alternatywnych metod leczenia medycyna może wyleczyć raka piersi. Zamiast tego, zabiegi uzupełniające i alternatywne są najbardziej pomocne w radzeniu sobie ze skutkami ubocznymi leczenia raka i nowotworów, takich jak uderzenia gorąca.

Uderzenia gorąca – napady nagłego, intensywnego przyjaznym nastawieniem, że mogą zostawić Ci spocony i niewygodne – może być objawem menopauzy naturalnej lub efekt uboczny terapii hormonalnej raka piersi.

Kobiety z nowotworami piersi, które używają hormony paliwa może otrzymać terapię hormonalną do blokowania interakcji pomiędzy hormonami i komórek nowotworowych. Większość raki inwazyjne zrazikowe receptora hormonu są pozytywne.

Porozmawiaj z lekarzem, jeśli wystąpią uderzenia gorąca. Jeśli uderzenia gorąca są łagodne, mogą oni ustępują z czasem. W większości kobiet, uderzenia gorąca w końcu zniknie. Jednak niektóre kobiety odczuwają poważne i uciążliwe gorąca. Wiele tradycyjnych zabiegów dostępne są uderzenia gorąca, w tym leków.

Czasami leczenie uderzeń gorąca nie działa tak jak chcesz. W takich sytuacjach może pomóc, aby dodać komplementarnych i alternatywnych metod leczenia, aby poczuć się lepiej.

Opcje mogą obejmować

Ćwiczenia relaksacyjne. Ćwiczenia relaksacyjne są działania, które pomagają złagodzić stres. Przykłady mogą obejmować tempie, głębokie oddychanie lub zamykając oczy i wyobrażając sobie ulubione miejsce.

Można nauczyć się ćwiczenia relaksacyjne z terapeutą lub możesz zrobić je na własną rękę.

Choć żadna z tych alternatywnych metod leczenia jest udowodnione, aby pomóc kontroli uderzenia gorąca, pewne wstępne dowody wskazują niektórzy po leczeniu raka piersi odkryli im pomocne.

Jeśli jesteś zainteresowany próbuje alternatywnego leczenia uderzeń gorąca, porozmawiaj z lekarzem o swoich możliwości.

Rozpoznanie raka piersi może być jednym z najtrudniejszych sytuacjach, jakie kiedykolwiek do czynienia. Może ruszył rollercoaster emocji, z powodu szoku i strachu do gniewu, lęku lub depresji.

Nie ma “prawo” sposób czuć i działać, gdy masz do czynienia z rakiem. Z czasem przekonasz swój własny sposób radzenia sobie ze swoimi uczuciami. Do tego czasu, można znaleźć pociechę, jeśli

Dowiedz się wystarczająco dużo o swoim raku do podejmowania decyzji terapeutycznych. Zapytaj swojego lekarza o szczegóły swojej raka – rodzaju, stopnia i możliwości leczenia. Im więcej wiesz, tym bardziej komfortowe może czuć się przy podejmowaniu decyzji terapeutycznych.

Poproś lekarza, aby polecić dobrych źródeł informacji, gdzie można dowiedzieć się więcej. Dobre miejsca do rozpoczęcia m.in. National Cancer Institute i American Cancer Society.

Szukajcie wsparcia ze strony rodziny i przyjaciół. Bliskich przyjaciół i rodziny stworzyć system wsparcia, który może pomóc w radzeniu sobie w trakcie leczenia.

Mogą one pomóc w małych zadań w całym domu nie może mieć energię dla trakcie leczenia. I mogą być tam słuchać, kiedy trzeba rozmawiać z kimś.

Połącz się z innymi, którzy przeżyli raka. Inni, którzy przeżyli raka może zaoferować unikalne wsparcie i zrozumienie, ponieważ rozumieją, czego doświadcza. Połącz się z innymi, którzy przeżyli raka poprzez grupy wsparcia w swojej społeczności.

Zapytaj swojego lekarza o grupach wsparcia lub skontaktuj się z lokalnym rozdział American Cancer Society. grupy wsparcia online dostępne również na stronach takich jak Breastcancer.org są.

Dbaj o siebie. Podczas zabiegu, pozwalają sobie czas na odpoczynek.

Dbaj o swoje ciało przy wystarczającej ilości snu, tak aby obudzić uczucie odpoczął, wybierając dietę pełną warzyw i owoców, pozostając jako aktywni fizycznie, jak jesteś w stanie i poświęcenie czasu na relaks.

Staraj się utrzymać przynajmniej niektóre z codziennej rutyny, w tym działań społecznych.

Aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka piersi, starając się rozważyć

Omów korzyści i zagrożeń związanych z terapią hormonalną z lekarzem. Skojarzone leczenie hormonem może zwiększyć ryzyko zachorowania na raka piersi. Porozmawiaj ze swoim lekarzem na temat korzyści i zagrożeń związanych z terapią hormonalną.

Niektóre kobiety odczuwają uciążliwe objawy podmiotowe i przedmiotowe w okresie menopauzy, a dla tych kobiet, zwiększone ryzyko raka piersi może być do zaakceptowania w celu złagodzenia objawów menopauzy i objawy.

Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia raka sutka, w jak najkrótszym czasie wykorzystać najmniejszą dawkę terapii hormonalnej możliwe.

Utrzymać zdrową wagę. Jeśli aktualna waga jest zdrowy, pracować, aby utrzymać tę wagę.

Jeśli chcesz schudnąć, należy poprosić lekarza o zdrowych strategii do osiągnięcia tego celu. Zmniejszyć liczbę kalorii jeść każdego dnia i powoli zwiększać ilość ćwiczeń. Cel schudnąć powoli – około 1 lub 2 funty tygodniowo.

Jeśli masz w rodzinie raka piersi lub czuć może mieć zwiększone ryzyko zachorowania na raka piersi, skonsultować się z lekarzem. Profilaktyczne leki, chirurgii i bardziej częste badania przesiewowe mogą być opcje dla kobiet z wysokim ryzykiem zachorowania na raka piersi.

wizyty u lekarza