INVEGA: Zastosowania, dawkowanie i skutki uboczne

Co to jest Invega?

Invega jest stosowany w leczeniu schizofrenii u osób dorosłych i młodzieży, którzy mają co najmniej 12 lat.

Invega mogą być również wykorzystywane do celów nie wymienionych w niniejszym przewodniku leków.

INVEGA nie jest przeznaczony do stosowania w stany psychotyczne związane z otępieniem. Paliperydon może spowodować niewydolność serca, nagły zgon lub zapalenia płuc u osób starszych z warunków związanych z demencją.

Ważna informacja

Podczas stosowania leku INVEGA, mogą być bardziej wrażliwe na działanie wysokich temperatur, takich jak bardzo gorących lub zimnych warunkach. Unikaj zbyt zimna, lub staje się przegrzany lub odwodnionych. Pij dużo płynów, zwłaszcza w czasie upałów i podczas wysiłku. Łatwiej jest, aby stać się niebezpiecznie przegrzane i odwodniony podczas stosowania leku INVEGA.

Invega mogą upośledzać myślenie lub reakcje. Bądź ostrożny, jeśli podczas jazdy, czy wszystko, co potrzebne jest, aby być czujnym. Przed zastosowaniem leku należy poinformować lekarza, jeśli regularnie stosuje inne leki, które sprawiają, senność (takich jak medycyna zimno lub alergii, leki uspokajające, narkotyczne leki przeciwbólowe, nasenne, relaxers mięśniowych i medycyny drgawkowego, depresji lub lęku). Można je dodać do senności spowodowanej paliperydonu. Picie alkoholu może zwiększyć pewne skutki uboczne Invega.

Należy przerwać stosowanie leku INVEGA i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz bardzo sztywne (sztywne) mięśni, wysoka gorączka, pocenie się, dezorientacja, szybkie lub nierówne bicie serca, drżenia, niespokojne ruchy mięśni w twarzy lub szyi, drżenie (niekontrolowane drżenie), problemy z połykaniem lub uczucie jak można zemdleć.

Nie należy stosować leku INVEGA jeśli jesteś uczulony na paliperydonu lub rysperydonu (Risperdal).

Przed zastosowaniem leku

Invega nie jest dopuszczony do stosowania w warunkach psychotycznych związanych z otępieniem. Paliperydon może zwiększać ryzyko zgonu u starszych dorosłych z warunków związanych z demencją.

Długotrwałe stosowanie produktu INVEGA może powodować poważne zaburzenia ruchu, które nie mogą być odwracalne. Im dłużej brać paliperydonu, tym bardziej prawdopodobne jest to, aby rozwijać tę zaburzenia ruchu. Ryzyko to efekt uboczny jest wyższe u kobiet i osób starszych.

Aby upewnić się, Invega jest bezpieczna dla pacjenta, należy poinformować lekarza, jeśli masz

historia choroby serca lub zaburzenia rytmu serca

osobistej lub rodzinnej historii zespołem wydłużonego QT

historia niski poziom białych krwinek (WBC) liczy

wysokie lub niskie ciśnienie krwi

żołądka lub zaburzenia jelitowe

choroba wątroby lub nerek

atak epilepsji

historia raka piersi

historia myśli samobójcze

wysoki poziom cholesterolu lub trójglicerydów (rodzaj tłuszczu we krwi)

Cukrzyca (paliperydon mogą podnieść poziom cukru we krwi); lub

równowagi elektrolitowej, takie jak niski poziom potasu lub magnezu we krwi.

Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę podczas stosowania tego leku.

Leków przeciwpsychotycznych w ciągu ostatnich 3 miesięcy ciąży może powodować problemy w noworodka, takich jak objawy odstawienia, problemy z oddychaniem, problemy z karmieniem, fussiness, drżenia, i wiotkich lub sztywnych mięśni. Jednak mogą wystąpić objawy odstawienia lub inne problemy, jeśli przerywać stosowania leku w okresie ciąży. Jeśli zajdzie w ciążę podczas stosowania leku INVEGA nie należy przerywać stosowania leku bez konsultacji z lekarzem.

Paliperydon może przenikać do mleka matki i może zaszkodzić dziecku opieki. Nie należy karmić piersią podczas stosowania tego leku.

Starsze osoby mogą być bardziej wrażliwe na działanie tego leku.

Jak należy stosować INVEGA?

Weź INVEGA dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Należy przestrzegać wszystkich wskazówek na etykiecie recepty. Nie należy przyjmować leku w większych lub mniejszych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane.

Invega można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku.

Nie należy kruszyć, żuć lub przerwy tabletki o przedłużonym uwalnianiu. Połknąć w całości.

Korzystanie Invega regularnie, aby uzyskać jak największe korzyści. Pierwsze receptę, zanim zabraknie medycyny całkowicie.

Lekarz będzie musiał sprawdzić swoje postępy w trakcie używania tego leku.

Przechowywać w temperaturze pokojowej z dala od wilgoci, ciepła i światła.

Przyjąć pominiętą dawkę tak szybko, jak to możliwe. Przyjmować pominiętej dawki, jeśli to jest prawie czas na kolejną dawkę. Nie należy przyjmować leku dodatkowego w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Podczas stosowania leku INVEGA, mogą być bardziej wrażliwe na działanie wysokich temperatur, takich jak bardzo gorących lub zimnych warunkach. Unikaj zbyt zimna, lub staje się przegrzany lub odwodnionych. Pij dużo płynów, zwłaszcza w czasie upałów i podczas wysiłku. Łatwiej jest, aby stać się niebezpiecznie przegrzane i odwodniony podczas stosowania leku INVEGA.

Invega mogą upośledzać myślenie lub reakcje. Bądź ostrożny, jeśli podczas jazdy, czy wszystko, co potrzebne jest, aby być czujnym. Unikaj zbyt szybko z pozycji siedzącej lub leżącej, lub mogą wystąpić zawroty głowy. Wstawaj powoli i uspokoić się, aby uniknąć upadku.

Należy unikać picia alkoholu podczas stosowania leku INVEGA.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli masz jakiekolwiek oznaki reakcji alergicznej na INVEGA: uli; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Co się stanie, jeśli pominięcia dawki?

Przestań używać INVEGA i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli którykolwiek z tych objawów poważnego zaburzenia ruchu

Co się stanie, jeśli przedawkowania?

drgawki lub drżenie rąk i nóg

niekontrolowane ruchy mięśni w twarz (do żucia, wargi bicie, marszcząc brwi, ruch języka, migające lub Eye Movement); lub

Czego należy unikać podczas stosowania leku INVEGA?

Każde nowe lub mimowolne ruchy mięśni nie można kontrolować.

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz

ból głowy z bólem w klatce piersiowej, walenie bicie serca lub trzepotanie w klatce piersiowej

INVEGA skutki uboczne

światło-headed uczucie, jak można zemdleć

myśli o samobójstwie lub ranienia siebie

obrzęk piersi (u kobiet lub mężczyzn), wydzielina z brodawki

Zmiany w miesiączki

erekcja penisa, że ​​jest bolesne i trwa 4 godziny lub dłużej

nagłe osłabienie lub złe samopoczucie, gorączka, dreszcze, obrzęk dziąseł, bolesne owrzodzenia jamy ustnej, ból przy przełykaniu, owrzodzenia skóry, objawy przeziębienia lub grypy, kaszel, trudności w oddychaniu

wysoki poziom cukru we krwi – zwiększone pragnienie, zwiększone oddawanie moczu, głód, suchość w ustach, owocowy zapach oddech, senność, suchość skóry, zaburzenia widzenia, utrata masy ciała; lub

ciężka reakcja układu nerwowego – bardzo sztywna (sztywne) mięśni, wysoka gorączka, pocenie się, dezorientacja, szybkie lub nierówne bicie serca, drżenie, uczucie jak ty może zemdleć.

Wspólne INVEGA działania niepożądane mogą obejmować

senność

pobudzenie, niepokój

drgawki lub drżenie

niekontrolowane ruchy mięśni, problemy z równowagą lub chodzenia

rozstrój żołądka, zaparcia

zdrętwienie szyi

przybranie na wadze

szybkie bicie serca; lub

ból gardła, bóle zatok.

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla rządu w rządowym-1088.

Stosowanie leku z innymi lekami, które sprawiają, że senny może pogorszyć ten efekt. Zapytaj swojego lekarza przed zastosowaniem leku INVEGA z tabletki nasenne, narkotyczne leki przeciwbólowe, relaksacji mięśni, czy lek na lęk, depresja lub drgawek.

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach używanych, a te, które rozpocząć lub przestać używać podczas leczenia lekiem INVEGA, zwłaszcza

Jakie inne leki wpłynie INVEGA?

karbamazepina

citalopram

Invega (paliperydon)

lumefantryna

ryfampicyna

Dziurawiec

Rak medicine – arszenik, toremifen, Vandetanib

Rytm serca medicine – amiodaron, dyzopiramid, dofetylidu, dronedaron, prokainamid, sotalol; lub

inne leki stosowane w leczeniu chorób psychicznych – iloperidon, pimozyd, zyprazydon, innych.

Ta lista nie jest kompletna. Inne leki mogą wchodzić w interakcje z paliperydonu, w tym na receptę i ponad-the-counter leków, witamin i preparatów ziołowych. Nie wszystkie możliwe interakcje są wymienione w niniejszym przewodniku leków.

9.03.2016-04-18, 08:41:19.

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia 09 lat rząd zatwierdził 2007

Zaburzenia schizoafektywne Seroquel, Prozac, lit, fluoksetyna, Abilify, Lamictal, kwetiapina, risperidon, lamotrygina, olanzapina, Zyprexa, karbamazepina

Schizofrenia Seroquel, Abilify, kwetiapina, risperidon, olanzapina, Zyprexa, Risperdal, Latuda, aripiprazol, Geodon, klozapina, Rexulti