Interwencja: pomóc ukochanej przezwyciężenia nałogu

Interwencja może zmotywować kogoś do szukania pomocy dla alkoholu lub narkotyków, kompulsywnego jedzenia, lub innych zachowań uzależniających. Odkryj kiedy przytrzymać jeden i jak zrobić to z powodzeniem.

Jest to wyzwanie, aby pomóc ukochanej walczy z wszelkiego rodzaju uzależnienia. Czasami bezpośredni, rozmowa serca do serca może rozpocząć drogę do odzyskania. Ale jeśli chodzi o uzależnienia, osoba z problemem często stara się ją zobaczyć i uznać go. Często potrzebna jest bardziej ukierunkowanego podejścia. Być może trzeba połączyć siły z innymi i podejmować działania poprzez formalnej interwencji.

Przykłady uzależnień, które stanowią podstawy interwencji m.in.

Ludzie, którzy walczą z uzależnieniem są często w zaprzeczeniu o ich sytuacji i niechętnie zgłaszają się na leczenie. Nie mogą one rozpoznawać negatywne skutki ich zachowanie na siebie i innych.

Interwencja prezentuje ukochanej ze strukturalną możliwości dokonania zmiany przed robi się jeszcze gorzej i może zmotywować kogoś do poszukiwać lub korzystać z pomocy.

Interwencja jest starannie zaplanowany proces, który może być dokonane przez rodzinę i przyjaciół, po konsultacji z lekarzem lub zawodowe, takie jak licencjonowanym doradcą alkoholu i narkotyków, a wyreżyserowany przez interwencję Professional (interwencyjnej). Czasami wiąże współpracowników, członków duchownych i innych, którzy dbają o osobie zmaga się z uzależnieniem.

Podczas interwencji, ci ludzie zgromadzą skonfrontować osobę o konsekwencjach uzależnienia i poprosić go, aby zaakceptować leczenie. interwencja

Interwencja zwykle obejmuje następujące etapy

Udana interwencja musi być starannie zaplanowane, aby działać zgodnie z przeznaczeniem. Źle zaplanowana interwencja może pogorszyć sytuację – ukochaną osobą może czuć się zaatakowany i izolują się lub bardziej odporne na leczenie.

Consulting uzależnienie zawodowe, takie jak nadużywanie alkoholu i narkotyków doradcy, pracownika socjalnego, psychologa, psychiatry czy interwencjonizmu, może pomóc Ci zorganizować skuteczną interwencję. Zastosowanie substancji lub uzależnienie profesjonalnym weźmie pod uwagę twój ukochany jest szczególne okoliczności, wskazują najlepsze podejście i pomóc Wam w jaki rodzaj leczenia i follow-up planu jest prawdopodobnie najlepiej.

Często interwencje są prowadzone bez interwencji specjalisty, ale o fachową pomoc może być korzystne. Czasami interwencja nastąpi w siedzibie profesjonalisty. Może to być szczególnie ważne, aby mieć profesjonalnego uczestniczenia w rzeczywistej interwencji, aby pomóc utrzymać się na torze, jeśli twój ukochany

Jest to szczególnie ważne, aby skonsultować interwencja profesjonalny, jeśli podejrzewasz, że twój ukochany może gwałtownie ani siebie destrukcyjnie reagować.

Się zespół Interwencja obejmuje zazwyczaj od czterech do sześciu osób, które są ważne w życiu swojej ukochanej. Twój specjalista interwencja może pomóc określić właściwe członkom swojego zespołu. Mogą być ludzie członek rodziny lub znajomy kocha, szanuje, podziwia zależy i lubi, i mogą obejmować dorosłymi krewnymi, współpracownikami lub liderów społecznych, takich jak członkowie duchownych i nauczycieli.

Nie podawaj nikomu, kto

Jeśli uważasz, że to ważne, aby mieć kogoś, zaangażowanym, ale obawiają się, że może to powodować problem podczas interwencji, należy rozważyć, że osoba, napisać krótki list, że ktoś inny może odczytać przy interwencji.

W zależności od stopnia zachowania swojej ukochanej lub stanu, może okazać się stosowne poprosić go do szukania wsparcia ze strony grupy, takie jak Anonimowych Alkoholików. Często ocena przez specjalistę uzależnień pomaga określić zakres problemu i określa odpowiednie możliwości leczenia.

Więcej poważne problemy mogą wymagać wstęp do zorganizowanego programu, oczyszczalni lub w szpitalu. Na przykład, oferuje szeroką gamę usług uzależnień i ma kompleksowego podejścia zespół do leczenia uzależnień.

Jeśli program leczenie jest konieczne, mogą przyczynić się do zainicjowania uzgodnień z wyprzedzeniem o przyjęcie. Czy jakieś badania, mając na uwadze te punkty

Pamiętaj, że twój ukochany jest problem dotyczy intensywne emocje. Proces organizowania interwencji i samej interwencji może powodować konflikt, gniew i oburzenie nawet wśród rodziny i przyjaciół, którzy znają kogoś bliskiego potrzebuje ich pomocy. Aby pomóc pomyślnie przeprowadzić interwencję

Niestety, nie wszystkie interwencje są skuteczne. W niektórych przypadkach może odmówić ukochanej plan leczenia. Uzależnionych osoba może wybuchnąć ze złości lub twierdzą, że on lub ona nie potrzebuje pomocy lub mogą być urazy i oskarżają cię o zdradę lub będąc hipokrytą.

Emocjonalnie przygotować się do tych sytuacji, pozostając jednocześnie nadzieję na pozytywne zmiany. Jeśli twój ukochany nie akceptuje leczenia, być przygotowane do realizowania ze zmianami przedstawionymi.

Często dzieci, partnerzy, rodzeństwo i rodzice są narażone na nadużycia, przemoc, groźby i emocjonalnego wstrząsu z powodu problemów z alkoholem i narkotykami. Nie masz kontroli nad zachowaniem uzależnionej osoby. Jednak masz możliwość usunięcia siebie – i żadnych dzieci – od destrukcyjnej sytuacji.

Nawet jeśli interwencja nie działa, można i innych osób zaangażowanych w ukochanej życiu dokonać zmian, które mogą pomóc. Zapytaj innych osób zaangażowanych w celu uniknięcia umożliwiając destrukcyjny cykl zachowań i podejmuje aktywne działania w celu promowania pozytywnych zmian.

wizyty u lekarza