interferon gamma podskórne wstrzyknięcie

Klasa terapeutyczna: immunologiczne agenta

Używa do interferonu gamma

Farmakologiczne klasy: interferon gamma (klasa)

Interferon gamma jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Interferonu gamma, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na interferonu gamma lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Badania nad interferonem gamma zostały wykonane głównie u dzieci i nie należy się spodziewać, aby powodować różne skutki uboczne lub problemów, niż ma to miejsce w dorosłych.

Wiele leków nie były badane szczególnie u osób starszych. Dlatego też nie może być wiadomo, czy one działają dokładnie tak samo, jak w przypadku młodszych osób dorosłych czy też powodować różne skutki uboczne lub problemy u osób starszych. Nie ma konkretnych informacji porównaniu stosowania interferonu gamma w podeszłym wieku z wykorzystania w innych grupach wiekowych.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Przed użyciem interferonu gamma

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania leku interferon gamma, szczególnie ważne jest, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Interferon gamma za pomocą któregokolwiek z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może mieć wpływ na zastosowaniu interferonu gamma. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Jeśli wstrzyknięcie interferonu gamma siebie, należy ją dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy stosować więcej lub mniej, i nie używać go częściej niż lekarz nakazał. Dokładna ilość leku trzeba została starannie opracowana. Użycie zbyt wiele będzie zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, podczas używania zbyt mało może poprawić swoją kondycję.

Każde opakowanie zawiera interferon gamma pacjenta instrukcją. Przeczytaj ten arkusz dokładnie i upewnij się, że rozumiesz

Jeśli masz jakieś pytania odnośnie tego, należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Podczas korzystania gamma interferonu, lekarz może chcieć, aby pić dodatkowych płynów. Pomoże to zapobiec niskie ciśnienie krwi z powodu utraty zbyt dużej ilości wody.

Interferon gamma często powoduje objawy grypopodobne, które mogą być dotkliwe. Efekt ten jest mniej prawdopodobne, aby powodować problemy, jeśli wstrzykiwać interferon gamma przed snem.

Dawka interferonu gamma będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki interferonu gamma. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki interferonu gamma, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą w celu uzyskania instrukcji.

Przechowywać w lodówce. Nie zamrażać.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Odrzuć wszelkie nieotwartych fiolek, które są pozostawione w temperaturze pokojowej dłużej niż 12 godzin.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się, że interferon gamma działa prawidłowo i sprawdzić niepożądanych efektów.

Właściwe stosowanie interferonu gamma

interferon gamma często powoduje reakcję grypopodobne, bóle mięśni, z gorączką i dreszczami, i ból głowy. Aby zapobiec problemom z Twojego temperatura będzie zbyt wysoka, lekarz może poprosić wziąć paracetamol przed każdą dawką interferonu gamma. Być może trzeba wziąć to po dawce przynieść swoją temperaturę w dół. Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza dokładnie o przyjmowanie temperaturę, a ile i kiedy wziąć paracetamol.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Środki ostrożności podczas korzystania interferon gamma

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Skórnego chłoniaka z komórek T, beksaroten, Targretin, worinostat, Actimmune, interferon gamma-1b

Przewlekłe choroby ziarniniakowe Actimmune, interferon gamma-1b

Osteopetrozy Actimmune, interferon gamma-1b

Idiopatyczne zwłóknienie płuc Esbriet, Ofev pirfenidon, nintedanib, Actimmune, interferon gamma-1b

interferon gamma Side Effects

interferon gamma-1b

 lub udać się dołączyć do grupy wsparcia interferon gamma-1b do łączenia z innymi, którzy mają podobne zainteresowania.