interferon alfa-2a podskórnej

Używa do interferonu alfa-2a

Alfa-interferony, w tym interferon alfa-2a, spowodować lub pogłębić śmiertelne lub zagrażające życiu neuropsychiatryczne, autoimmunologiczne, choroby niedokrwiennej i zakaźnych. Pacjenci powinni być ściśle monitorowane okresowych ocenach klinicznych i laboratoryjnych. Pacjenci z utrzymującym się ciężkim lub nasilonych objawów lub objawy te warunki powinny zostać wycofane z terapii. W wielu, choć nie wszystkich przypadkach zaburzenia te ustępowały po zatrzymaniu terapii interferonem alfa-2a.

Może spowodować lub pogłębić śmiertelne lub zagrażające życiu neuropsychiatrycznych, autoimmunologiczne, choroby niedokrwiennej i zakaźnych. ściśle monitorować okresowych ocenach klinicznych i laboratoryjnych. Zaprzestaniu terapii uporczywie ciężkich lub nasilonych objawów lub objawy tych chorób.

Przed użyciem interferon alfa-2a

Klasa terapeutyczna: immunologiczne agenta

Farmakologiczna Klasa: Interferon Alfa (klasa)

interferon alfa-2a był dostępny tylko na receptę lekarza.

Ten produkt został wycofany z rynku Stanów Zjednoczonych przez Roche w dniu 1 października 2007. Ta akcja nie była ze względów bezpieczeństwa lub skuteczności.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Interferonu alfa-2a, należy wziąć pod uwagę

Prawidłowe korzystanie z interferonem alfa-2a

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na interferon alfa-2a lub innymi lekami. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazano, specyficzne problemy pediatryczne, które ograniczają użyteczność interferon alfa-2a, u dzieci z przewlekłą białaczką szpikową.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków interferonem alfa-2a u dzieci z przewlekłym zapaleniem wątroby typu C i białaczki włochatokomórkowej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność interferonem alfa-2a u osób starszych. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na problemy z nerkami związanych z wiekiem, co może wymagać ostrożność u pacjentów otrzymujących interferon alfa-2a.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Przy użyciu interferonu alfa-2a, w którym każdy z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Korzystanie z interferonem alfa-2a z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie interferonu alfa-2a. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Pielęgniarka lub inny wyszkolony personel medyczny może dać ci interferon alfa-2a. interferon alfa-2a jest podawana jako strzał pod skórą. Możesz się nauczyć jak dawać interferon alfa-2a w domu. Upewnij się, że rozumiesz wszystkie instrukcje przed dając sobie zastrzyk. Nie należy stosować więcej leku lub używać go częściej niż lekarz zaleci inaczej.

Zostanie pokazana obszary ciała, gdzie ta piłka może być udzielona. Użyj innej powierzchni ciała za każdym razem dać sobie szansę. Śledzić, gdzie dajesz każdy strzał, aby upewnić się obracać obszary ciała.

Każde opakowanie interferonem alfa-2a zawiera Przewodnik leków. uważnie przeczytać instrukcję obsługi i upewnij się, że rozumiesz

Jeśli masz jakieś pytania odnośnie tego, skontaktować się z lekarzem.

Używaj tylko markę interferonem alfa-2a przepisanej przez lekarza. Różne marki mogą nie działać w ten sam sposób.

Używać nowej igły i strzykawki przed każdym wstrzyknięciem leku.

Drink dodatkowych płynów, więc będzie można przejść więcej moczu podczas korzystania z interferonem alfa-2a. Pozwoli to zachować swoje nerki pracują dobrze i pomaga zapobiegać problemom z nerkami.

Dawka interferonu alfa-2a, będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko przeciętnych dawek interferonu alfa-2a. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Środki ostrożności podczas używania interferon alfa-2a

interferon alfa-2a należy zwrócić na ustalonym harmonogramem. W przypadku pominięcia dawki lub pominięcia zastosowania leku, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą w celu uzyskania instrukcji.

Przechowywać w lodówce. Nie zamrażać.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Wyrzucaj zużytych igieł w twardej, zamkniętym opakowaniu, że igły nie może kłuć wskroś. Trzymać ten pojemnik z dala od dzieci i zwierząt.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się, że interferon alfa-2a działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

interferon alfa-2a zawiera alkohol benzylowy, który może powodować poważne reakcje noworodków i wcześniaków. Porozmawiaj o tym z lekarzem, jeśli obawiasz.

interferon alfa-2a Side Effects

Interferon alfa-2a może spowodować, że niektóre osoby mają być poruszony, rozdrażnienie lub wyświetlanie innych anormalnych zachowań. Może również spowodować, że niektórzy ludzie mają myśli samobójcze, i tendencje lub stać się bardziej przygnębiony. Jeśli twoje dziecko lub opiekuna wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy powiadomić lekarza lub lekarza dziecka od razu.

Ciężkie reakcje alergiczne mogą wystąpić z interferonem alfa-2a. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz pęcherzy, peeling lub rozluźnienie skóry, gorączka lub dreszcze; pokrzywka lub pręgi, czerwona zmiany chorobowe skóry, ciężką trądzik lub wysypka skórna lub rany lub owrzodzenia na skórze podczas korzystania z interferonem alfa 2a.

Interferon alfa-2a może czasowo obniżyć liczbę białych krwinek we krwi, co zwiększa szanse na zakażenie. Można także zmniejszyć liczbę płytek krwi, które są niezbędne dla prawidłowego krzepnięcia krwi. W takim przypadku istnieją pewne środki ostrożności, które można podjąć, zwłaszcza gdy morfologia krwi jest niski, w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia lub krwawienia

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli niewyraźne widzenie, trudności w czytaniu, lub jakiejkolwiek innej zmiany w widzeniu występuje w trakcie lub po zakończeniu leczenia. Lekarz może zalecić, aby mieć oczy sprawdzane przez okulistę (okulisty).

interferon alfa-2a może spowodować, że niektórzy ludzie stają się zawroty głowy, senność lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi, niż są normalnie. Upewnij się, że wiesz, jak reagować na interferon alfa-2a, zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli są zawroty głowy, czy nie są świadomi i nie mogli dobrze widzieć.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

interferon alfa-2a

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępność przerwy,

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Mięsak Kaposiego taksol, paklitaksel, Doxil, winblastyna, interferon alfa-2b, doksorubicyna liposomalna

Raka nerkowokomórkowego Avastin, Depo-Provera, medroksyprogesteronu, Provera, Opdivo, nivolumab

Przewlekła białaczka szpikowa hydroksymocznik Gleevec, cyklofosfamid, imatinib, Cytoxan, Hydrea

Hairy komórki białaczki interferon alfa-2b, Intron A, kladrybina, Roferon-A, pentostatyna