Insulina aspart protaminy i insuliny aspart (podskórnie) opis i nazwy firmowe

Insulina aspart protaminy i insuliny aspart jest kombinacją szybko działającej insuliny i typu pośrednim czasie działania insuliny ludzkiej. Insulina jest stosowany przez osoby z cukrzycą, aby pomóc utrzymać poziom cukru we krwi pod kontrolą. Jeśli masz cukrzycę, Twój organizm nie wytwarza wystarczającej ilości lub nie prawidłowo wykorzystywać insuliny. Tak więc, należy podjąć dodatkowe insuliny do regulowania poziomu cukru we krwi i utrzymać zdrowe ciało. Jest to bardzo ważne, ponieważ zbyt duża ilość cukru we krwi może być szkodliwe dla zdrowia.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków insuliny aspart protaminy i kombinacji insuliny aspart w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Zawieszenie

Chociaż odpowiednie badania na temat związku wieku do wpływu insuliny aspart protaminy i kombinacji insuliny aspart nie zostały przeprowadzone w populacji geriatrycznej, nie są spodziewane problemy geriatryczne specyficzne ograniczyć przydatność tego leku u osób w podeszłym wieku. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na problemy z sercem, wątrobą, nerkami lub związanych z wiekiem, które mogą wymagać dostosowania dawki u pacjentów przyjmujących ten lek.

alergie

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Pediatryczny

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

geriatryczna

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Ciąża

Karmienie piersią

Interakcje

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Inne interakcje

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Innych problemów medycznych

Stosowanie leku z którymkolwiek z poniższych nie jest zwykle zalecane, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Dawkowanie

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Pielęgniarka lub inny wyszkolony personel medyczny może podać ten lek. Możesz być także uczy, jak dać lek w domu. Ten lek jest podawany jako strzał pod skórą.

Każde opakowanie insuliny aspart protaminy i kombinacji insuliny aspart zawiera pacjenta arkusz informacyjny. Przeczytaj tę kartę przed rozpoczęciem leczenia i po każdym zapasu do wszelkich nowych informacjach dokładnie i upewnij się, że rozumiesz

Najlepiej jest użyć innego miejsca na ciele do każdego wstrzyknięcia (np pod skórę brzucha, udo, ramię). Jeśli masz pytania dotyczące tego produktu, skontaktuj się z członkiem zespołu opieki zdrowotnej.

Przy zastosowaniu jako insuliny posiłkami, to połączenie insuliny należy w ciągu 15 minut przed posiłkiem.

Postępuj ostrożnie specjalny plan posiłków lekarz dał ci. Jest to najważniejsza część kontrolowania stanu i jest konieczne, jeśli lek jest do prawidłowej pracy. Ponadto, regularnie ćwiczyć i badanie cukru we krwi lub moczu zgodnie z zaleceniami.

Nigdy nie należy mieszać insuliny aspart protaminy i insuliny aspart kombinacji z innymi wstrzyknięć insuliny, bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Zastrzyki te są zazwyczaj wykonywane oddzielnie. Ponadto, lek ten nie powinien być za pomocą pompy insulinowej. Jeśli masz pytania dotyczące tego produktu, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Nieodebrane Dawka

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowywanie

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Przechowywać pojemniki na insulinę, które nie zostały otwarte w lodówce w oryginalnym opakowaniu. Nie zamrażać. Nie należy stosować insulinę, jeśli został zamrożony.

Przechowywać otwartej fiolki insuliny w lodówce. Nie zamrażać. Jeśli nie można trzymać fiolkę z insuliną w lodówce, można przechowywać go w temperaturze pokojowej przez okres do 28 dni. Przechowywać fiolkę cool, jak to możliwe, z dala od źródeł ciepła i światła.

Po kaseta została włożona do pióra, można przechowywać kasety i długopis w temperaturze pokojowej, a nie w lodówce, przez okres do 14 dni.

Nigdy nie udostępniaj długopisy insuliny albo wkładów z innymi pod żadnym pozorem. Nie jest bezpieczne dla jednego pióra stosować więcej niż jedną osobę. Wspólnych igieł lub długopisy mogą powodować przenoszenia wirusów zapalenia wątroby, wirusa HIV i innych chorób przenoszonych przez krew.

Lekarz będzie chciał sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, zwłaszcza w ciągu pierwszych kilku tygodni stosowania leku. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Jest bardzo ważne, aby ściśle przestrzegać instrukcji od Twojego zespołu opieki zdrowotnej o

W razie wypadku, Nie może być czas, kiedy trzeba pomóc alarmowy problem spowodowane przez cukrzycę. Trzeba być przygotowanym na tych zagrożeń. Jest to dobry pomysł, aby

Ten lek może powodować poważne reakcje alergiczne, które mogą stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli masz wysypkę, świąd, duszność, obrzęk twarzy, języka i gardła, trudności w oddychaniu, ból w klatce piersiowej lub po dostać zastrzyk.

Stosując ten lek razem z innymi lekami przeciwcukrzycowymi (takie jak pioglitazon, rozyglitazon Actos®, Actoplus Met®, Avandia®) może spowodować poważne problemy z sercem lub obrzęki (zatrzymanie płynów). Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli są szybko przybiera na wadze, mającego duszność, ból w klatce piersiowej lub uczucie dyskomfortu, skrajne zmęczenie lub osłabienie, trudności w oddychaniu, nierównego bicia serca, czy nadmierne obrzęk rąk, nadgarstków, kostek lub stóp.

Może masz jakieś zaczerwienienie skóry, wysypka, świąd lub obrzęk w miejscu wstrzyknięcia. Jeśli to jest ciężkie lub podrażnienie nie zniknie, skontaktuj się z lekarzem. Nie wstrzykiwać leku do obszaru skóry, który jest zaczerwienienie, obrzęk lub swędzenie.

Zbyt dużo protaminy insuliny aspart a insuliną aspart kombinacja może powodować hipoglikemię (niski poziom cukru we krwi). Objawy niskiego poziomu cukru we krwi należą niepokój; zachowanie zmienić podobny do upojenia alkoholowego, niewyraźne widzenie, zimne poty, splątanie, depresja, trudności w myśleniu, zawroty głowy lub zawroty głowy, senność, nadmierny głód, szybkie bicie serca, bóle głowy, drażliwość lub zaburzenia zachowania, nerwowość, koszmary senne, niespokojny sen, drżenie, zaburzenia mowy i mrowienie w dłoniach, stopach, warg lub języka.

W przypadku wystąpienia objawów niskiego poziomu cukru we krwi, spożyć kilka kostek cukru lub żel do łagodzenia objawów. Należy także sprawdzić swoją krew za niski poziom cukru we krwi. Dostać się do lekarza lub szpitala od razu, jeśli objawy nie poprawi. Ktoś powinien wezwać pogotowie natychmiast, jeśli występują ciężkie objawy takie jak drgawki (napady) lub utraty przytomności. Posiada zestaw glukagonu dostępne, wraz ze strzykawką i igłą, i wiedzieć, jak z niego korzystać. Członków gospodarstwa domowego powinni również wiedzieć, jak z niego korzystać.

Hiperglikemia (wysoki poziom cukru we krwi) może wystąpić, jeśli nie ma wystarczająco dużo lub pominąć dawkę swojej przeciwcukrzycowych medycyny, przejadania się lub nie podążać za wyżywienie, mają gorączkę lub zakażenie, lub nie wykonywać tak samo jak zwykle.

Objawy wysoki poziom cukru we krwi należą niewyraźne widzenie, senność, suchość w ustach, zaczerwienienie i suchość skóry, owoce-jak powiew zapachu, zwiększone oddawanie moczu, ketonów w moczu, utrata apetytu, bóle brzucha, nudności lub wymioty, zmęczenie, kłopoty z oddychaniem (Rapid i głęboka), utrata przytomności lub niezwykłe pragnienie.

Jeśli wystąpią objawy wysoki poziom cukru we krwi, sprawdzić poziom cukru we krwi, a następnie skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania instrukcji.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.