insulina aspart i degludec insuliny (podskórnie) właściwego stosowania

Dawkowanie

Nieodebrane Dawka

Pielęgniarka lub inny wyszkolony personel medyczny może podać ten lek. Możesz być także uczy, jak dać lek w domu. Ten lek jest podawany jako strzał pod skórą.

Każde opakowanie zawiera Ryzodeg® pacjenta arkusz informacyjny. Przeczytaj ten arkusz dokładnie i upewnij się, że rozumiesz

Najlepiej jest użyć innego miejsca na ciele do każdego wstrzyknięcia (np pod skórę brzucha lub żołądka, udo lub górną część ramienia). Jeśli masz pytania dotyczące tego produktu, skontaktuj się z członkiem zespołu opieki zdrowotnej.

Roztwór insuliny powinien wyglądać przejrzysty i bezbarwny. Nie używaj go, jeśli jest mętny lub zagęszczać. Nie mieszać leku z innymi insulinami lub wodą.

Należy przyjmować leku z żadnym głównym posiłkiem. Można również skorzystać z szybko- lub krótko działającej insuliny z innymi posiłkami, w razie potrzeby.

Przechowywanie

Ostrożnie postępuj specjalny plan posiłków lekarz dał ci. Jest to najważniejsza część kontrolowania stanu i jest konieczne, jeśli lek jest do prawidłowej pracy. Ponadto, regularnie ćwiczyć i badanie cukru we krwi lub moczu zgodnie z zaleceniami.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Jeśli pominięcia dawki, należy przyjąć kolejną dawkę w czasie następnego głównego posiłku w tym samym dniu i kontynuować regularnego schematu dawkowania.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Można trzymać zamkniętą FlexTouch jednorazowy wstrzykiwacz w lodówce, aż do daty ważności na opakowaniu lub w temperaturze pokojowej przez okres do 28 dni. Chronić przed światłem. Nie zamrażać.

Przechowywać FlexTouch jednorazowy wstrzykiwacz, który jest obecnie używany w temperaturze pokojowej, w chłodnym miejscu, z dala od źródeł ciepła i światła, przez okres do 28 dni. Nie przechowywać w lodówce.