indometacyna (doodbytniczo) opis i nazwy firmowe

Indometacyna jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NSAID), stosowane w leczeniu łagodnego do umiarkowanego bólu i pomagają złagodzić objawy zapalenia stawów (na przykład zapalenie kości i stawów i reumatoidalne zapalenie stawów) lub dna, takich jak zapalenie, obrzęk, sztywność i ból stawów. Jednak ten lek nie leczy zapalenia stawów i pomoże tylko tak długo, jak nadal ją podjąć.

Indometacyna jest także stosowany w leczeniu zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, który jest typu zapalenia stawów, które ma wpływ na złączach kręgosłupa. Lek może być także stosowany w leczeniu bolesnego barku spowodowane przez zapalenia ścięgien i zapalenia kaletki.

Kanadyjski Marka

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Czopek

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków indometacyny u dzieci poniżej 14 roku życia. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność indometacyny w podeszłym wieku. Jednak pacjenci w podeszłym wieku mogą być bardziej wrażliwe na działanie indometacyny niż młodszych dorosłych i są bardziej narażone na niepożądane skutki (np wrzody żołądka, splątanie, psychozy) oraz choroby nerek związane z wiekiem, które mogą wymagać ostrożności i dostosowanie się dawka dla pacjentów otrzymujących indometacyny.

alergie

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Pediatryczny

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

geriatryczna

Ciąża

Karmienie piersią

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Interakcje

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Inne interakcje

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Innych problemów medycznych

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Dla bezpiecznego i skutecznego stosowania tego leku, nie należy przyjmować go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Biorąc zbyt wiele tego leku może zwiększać ryzyko niepożądanych efektów.

Lek ten powinien pochodzić z przewodnikiem lek. Przeczytać i postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Gdy stosowany do ciężkiej i ciągłej stawów, lek ten należy przyjmować regularnie zlecane przez lekarza, aby mogła ona pomóc. Lek ten zazwyczaj zaczyna działać w ciągu tygodnia, ale w ciężkich przypadkach do dwóch tygodni, a nawet dłużej może przejść zanim zaczniesz czuć się lepiej. Ponadto, kilka tygodni może przejść zanim poczujesz pełne skutki tego leku.

Nie należy przyjmować doustnie czopków doodbytniczych.

Aby korzystać z czopek

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Dawkowanie

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Nieodebrane Dawka

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować go używać. mogą być potrzebne badania krwi i moczu w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Ten lek może zwiększać ryzyko zawału serca lub udaru mózgu. Jest to bardziej prawdopodobne u osób, które już mają choroby serca. Ludzie, którzy używają tego leku przez długi czas może mieć również większe ryzyko.

Ten lek może powodować krwawienia z żołądka lub jelit. Te problemy mogą się zdarzyć bez objawów ostrzegawczych. Jest to bardziej prawdopodobne, jeśli pacjent miał wrzód żołądka w przeszłości, jeśli palisz lub regularnie pić alkoholu, ponad 60 lat, są w złym stanie zdrowia, lub używasz niektóre inne leki (takie jak lek sterydów lub krwi cieńszy).

Ciężkie reakcje skórne mogą wystąpić w trakcie leczenia tym lekiem. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli którykolwiek z poniższych objawów podczas stosowania tego leku: powstawanie pęcherzy, peeling, rozluźnienia skóry, dreszcze, kaszel, biegunka, gorączka, swędzenie bóle stawów i mięśni, czerwone zmiany skórne, ból gardła; rany, wrzody, białe plamy w jamie ustnej lub na wargach lub zmęczenie lub osłabienie.

Niektóre możliwe objawy zapowiadające poważne skutki uboczne, które mogą wystąpić w trakcie leczenia tym lekiem może zawierać czarny, smolisty; zmniejszyła oddawanie moczu, silne bóle brzucha; wysypka skórna, obrzęk twarzy, palców, stóp lub dolnej nogi; nietypowe krwawienie lub zasinienie ; nietypowy przyrost masy ciała, wymioty krwi lub materiału, który wygląda jak fusy lub zażółcenie skóry lub oczu. Ponadto mogą wystąpić objawy poważnych chorób serca, takich jak ból w klatce piersiowej, uczucie ucisku w klatce piersiowej, szybkie lub nieregularne bicie serca, nietypowe zaczerwienienie lub ciepło skóry, osłabienie lub legato mowy. Przestań używać tego leku i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów.

Ten lek może również powodować poważne rodzaj reakcji alergicznej zwany wstrząs anafilaktyczny. Chociaż występuje rzadko, to może występować częściej u pacjentów uczulonych na aspirynę lub któregokolwiek z niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Najpoważniejsze objawy tej reakcji jest bardzo szybki i nieregularny oddech, z trudem łapiąc oddech, świszczący oddech, lub omdlenia. Inne objawy mogą obejmować zmiany w kolorze skóry twarzy, bardzo szybki, ale nieregularne bicie serca lub impuls; wyodrębnienie takie jak obrzęki na skórze, a także obrzęk lub obrzęk powiek i wokół oczu. W przypadku wystąpienia tych efektów, uzyskać pomoc w nagłych wypadkach na raz.

Stosowanie leku w ciągu ostatnich kilku miesięcy ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania leku należy poinformować lekarza od razu.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli niewyraźne widzenie, trudności w czytaniu, lub jakiejkolwiek innej zmiany w widzeniu występuje w trakcie lub po zakończeniu leczenia. Lekarz może zalecić, aby mieć oczy sprawdzane przez okulistę (okulisty).

Ten lek może powodować, że niektórzy ludzie stają się zawroty głowy, zawroty głowy, senność lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi, niż są normalnie. Nawet jeśli jest stosowany przed snem, może to spowodować, że niektórzy ludzie czują się senności lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi na powstawanie. Upewnij się, że wiesz, w jaki sposób reagują na ten lek, zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli nie są świadomi.

Przed wykonaniem jakichkolwiek operacji lub badań medycznych, należy poinformować lekarza o stosowaniu leku. Może to być konieczne, aby przerwać leczenie na chwilę, lub zmienić na inną niesteroidowe leki przeciwzapalne przed procedurą.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe ..

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Przechowywanie

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.