Indocin dożylne

Klasa terapeutyczna: Przeciwbólowe

Używa Dla Indocin

Farmakologiczna Klasa: NLPZ

Klasa chemiczna: kwas octowy (klasa)

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały problemów pediatrycznych specyficzne, które ograniczają użyteczność zastrzyku indometacyna u wcześniaków.

Brak dostępnych informacji na temat relacji w wieku do skutków zastrzyku indometacyna u pacjentów geriatrycznych.

Przed użyciem Indocin

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas odbierania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Pielęgniarka lub inny pracownik służby zdrowia przeszkoleni dadzą ten lek dla dziecka. Ten lek jest podawany przez igłę umieszczoną w jednej z żył dziecka.

wtrysku indometacyna mogą zmienić sposób organizm reaguje w czasie infekcji. Lekarz opiekujący się dzieckiem będzie monitorować swoje dziecko za jakiekolwiek objawy zakażenia (na przykład gorączka, dreszcze lub inne nietypowe zachowania).

Lek może mieć wpływ na działanie płytek krwi, które są niezbędne w procesie krzepnięcia krwi. Może to zwiększyć ryzyko krwawienia dla dziecka. Lekarz opiekujący się dzieckiem będzie monitorować swoje dziecko dla każdego nietypowego krwawienia lub siniaki, wszelkie ciemne zabarwienie moczu lub stolce, lub inne objawy krwawienia w swoim dzieckiem.

Ten lek może zmniejszyć objętość moczu dziecka. Może to zwiększyć szanse dziecka na problemy z nerkami lub nisko sodu we krwi (hiponatremia). potrzebne będą badania krwi i moczu w celu wykrycia objawów tych zagrożeń.

Mogą wystąpić problemy z wątrobą, gdy dziecko otrzymuje ten lek. Przestań używać tego leku i skontaktować się z lekarzem dziecka od razu, jeśli dziecko jest posiadanie więcej niż jednego z tych objawów: ból brzucha lub tkliwość; gliny w kolorze stołki, ciemne zabarwienie moczu, zmniejszenie apetytu, gorączka, ból głowy, swędzenie, utrata apetytu; nudności i wymioty, wysypka skórna, obrzęk stóp lub podudzi; zmęczenie lub osłabienie lub żółtych oczu i skóry.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Prawidłowe użycie Indocin

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria Multiple Risk zależy od sposobu użytkowania

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Dna moczanowa, ostra naproksen, ibuprofen, metyloprednizolonu, Aleve, kolchicyna, indometacyna

Ból pleców tramadol, naproksen, Cymbalta, aspiryna, ibuprofen, diklofenak

Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa prednizon, naproksen, Humira, aspiryna, diklofenak, Celebrex

Klasterowy ból głowy prednizon, werapamil, sumatryptan, indometacyna, Imitrex, cyproheptadyna

Środki ostrożności podczas korzystania Indocin

Indocin Side Effects

Indocin (indometacyna)