Imitrex podskórnej

Klasa terapeutyczna: przeciwmigrenowe

Używa Dla Imitrex

Farmakologiczna Klasa: agonista receptora serotoninowego 5-HT1

Wiele osób uważa, że ​​ich głowy znika całkowicie po używają sumatryptan. Inni ludzie uważają, że ich głowy są znacznie mniej bolesne, i że są one w stanie wrócić do swoich normalnych zajęć, mimo że ich głowy nie są całkowicie zniknęły. Sumatryptanu często łagodzi inne objawy, które pojawiają się wraz z bólem głowy migrena, takie jak nudności, wymioty, nadwrażliwość na światło, a wrażliwość na dźwięk.

Sumatryptan nie jest zwykły lek przeciwbólowy. To nie zwalnia żadnego rodzaju bólu innego niż migreny. Lek ten jest zwykle stosowany dla osób, których bóle głowy nie są łagodzone przez paracetamol, aspiryna lub inne przeciwbólowe.

Sumatryptanu spowodował poważne skutki uboczne u niektórych osób, zwłaszcza ludzi, którzy mają choroby serca lub naczyń krwi. Bądź pewien, że omówić z lekarzem ryzyko stosowania tego leku, a także korzyści, jakie może to zrobić.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Przed użyciem Imitrex

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem na skutki zastrzyku sumatryptan w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Zastosowanie iniekcji sumatryptan nie jest zalecane u pacjentów w podeszłym wieku z zaburzeniami czynności nerek, choroby serca lub naczyń krwionośnych, lub wysokie ciśnienie krwi, i nie powinien być stosowany przez pacjentów w podeszłym wieku z zaburzeniami czynności wątroby.

Badania sugerują, że u kobiet lek ten stwarza minimalne ryzyko dla niemowlęcia podczas stosowania w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają sumatryptan. To nie może być specyficzny dla Imitrex. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Nie należy stosować leku na migrenowy ból głowy lub klastra, który różni się od zwykłych bólów głowy. Zamiast tego, należy skontaktować się z lekarzem.

Aby złagodzić swoją migrenę tak szybko, jak to możliwe, stosować ten lek, jak tylko zaczyna się ból głowy. Nawet jeśli się sygnały ostrzegawcze o nadchodzącej migreny (aura), należy poczekać, aż ból głowy zaczyna się przed użyciem sumatryptan.

Zapytaj lekarza z wyprzedzeniem o wszelkich innych leków można wykorzystać, jeśli sumatryptan nie działa. Po użyciu innego leku, skontaktować się z lekarzem jak najszybciej. Bóle głowy, które nie są zwolnione od sumatryptan są czasami spowodowane warunkami, które wymagają innego traktowania.

Jeśli poczujesz się znacznie lepiej po dawce sumatryptan, ale twój ból wraca lub gorzej po jakimś czasie, należy odczekać co najmniej 1 godzinę przed zastosowaniem kolejnej dawki. Jednak ten lek zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy używać go więcej, i nie używać go częściej, niż jest to wskazane. Użycie zbyt dużej sumatryptan może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Nie należy stosować więcej niż 2 dawki w ciągu 24 godzin.

Ten lek jest podawany jako strzał pod skórą (zazwyczaj na brzuchu lub brzuch lub uda lub ramiona). wtrysku Sumatryptanu może czasami być podana w domu dla pacjentów, którzy nie muszą być w szpitalu lub klinice. Jeśli używasz tego leku w domu, lekarz lub pielęgniarka nauczą cię, jak przygotować i wstrzyknąć lek. Bądź pewien, że wiesz, jak się do stosowania leku.

Jeśli używasz tego leku w domu, zostanie pokazany obszary ciała, gdzie ta piłka może być udzielona. Użyj innej powierzchni ciała za każdym razem dać sobie szansę. Śledzić, gdzie dajesz każdy strzał, aby upewnić się obracać obszary ciała. Pomoże to uniknąć problemów skórnych.

Lek ten jest dostępny w 3 formach. Można użyć pojedynczego fiolką dawki, ampułko-strzykawce, lub napełnionej wstrzykiwacza.

Nie należy stosować leku, jeśli jest ciemno barwione lub słabe.

Po zakończeniu wstrzykiwania leku, należy stosować się do zaleceń zawartych w informacjach na temat pacjenta bezpiecznie odrzucając pusty wkład i igłę. przed ich wyrzuceniem zawsze powrócić pusty wkład i igłę do ich kontenera. Nie wyrzucaj urządzenia wstrzykiwacza, ponieważ wkłady są dostępne.

Prawidłowe użycie sumatryptan

Lek ten jest wyposażony w ulotce informacyjnej dla pacjenta. Przeczytać i postępować zgodnie z instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Wyrzucić Zużyte strzykawki lub ampułkostrzykawka w twardej, zamkniętym opakowaniu, że igły nie może kłuć wskroś. Trzymać ten pojemnik z dala od dzieci i zwierząt.

Środki ostrożności podczas korzystania z Imitrex

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować go używać.

Skonsultuj się z lekarzem, jeśli użyłeś tego leku i nie miał dobrą ulgę. Również skontaktować się z lekarzem, jeśli migrena lub klasterowy ból głowy są gorsze, czy też występują częściej, niż przed rozpoczęciem przyjmowania leku.

Nie należy odbierać tego leku, jeśli używano inhibitor MAO (MAO), takie jak fenelzyna (Nardil®) ortranylcyprominy (Parnate®) w ciągu ostatnich 2 tygodni. Nie należy stosować leku, jeśli używano innych tryptanu leków migreny. Niektóre przykłady leków tryptanu są almotriptanu (Axert®) eletryptanu (Relpax®) naratryptanu (Amerge®) lub zolmitriptanu (Zomig®). Niektóre przykłady leków sporyszu typu są dihydroergotaminą (D.H.E. 45®, Migranal®), ergotamina (Bellergal®, Cafergot®, Ergomar®, Wigraine®) lub metysergid (Sansert®).

Skonsultuj się z lekarzem, jeśli użyłeś sumatryptan a migrena gorzej lub zaczęło występujące częściej.

Ten lek może zwiększać ryzyko wystąpienia zaburzenia rytmu serca, zawał serca, dławica piersiowa lub udar. Jest to bardziej prawdopodobne, jeśli Ty lub członek rodziny ma już choroby serca, jeśli masz cukrzycę, wysokie ciśnienie krwi, lub jeśli palić. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz jakiekolwiek objawy problemów z sercem, takie jak ból w klatce piersiowej lub uczucie dyskomfortu, nierównej bicie serca, nudności lub wymioty, ból lub dyskomfort w ramionach, ramiona, szczęki, pleców lub karku, duszność, lub pocenie się. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz jakiekolwiek objawy udaru mózgu, takie jak dezorientacja, trudności z mówieniem, podwójne widzenie, bóle głowy, niezdolność do poruszania ramion, nóg, lub mięśni twarzy, niemożność mówienia, lub powolne mowy.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz dyskomfort w klatce piersiowej, szyi lub żuchwy szczelności po zastosowaniu leku. Ponadto należy poinformować lekarza, jeśli wystąpią nagłe lub ciężka brzucha lub ból brzucha lub biegunkę krwawą po zastosowaniu leku.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli niewyraźne widzenie, trudności w czytaniu, lub jakiejkolwiek innej zmiany w widzeniu występuje w trakcie lub po zakończeniu leczenia. Lekarz może zalecić, aby mieć oczy sprawdzane przez okulistę (okulisty).

Imitrex Side Effects

Imitrex (sumatryptan)

Przy użyciu monoterapii lub w skojarzeniu z innymi lekami migrenę przez 10 lub więcej dni w miesiącu sumatryptan może prowadzić do pogorszenia głowy. Możesz prowadzić dziennik ból głowy nagrać częstotliwość bólów głowy i używanie narkotyków.

Upewnij się, że lekarz wie o wszystkich innych leków, z której korzystasz. Sumatryptanu może spowodować poważny stan zwany syndrom serotoniny w przypadku korzystania z niektórych leków. Obejmuje to w szczególności leki stosowane w leczeniu depresji, takie jak citalopram, escitalopram, duloksetyny, fluoksetyna, fluwoksamina, olanzapina, paroksetyna, sertralina, wenlafaksyna, Celexa®, Cymbalta®, Effexor®, Lexapro®, Luvox®, Paxil®, Prozac®, Sarafem®, Symbyax® lub Zoloft®. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz pobudzenie, splątanie, biegunka, emocje podczas rozmowy, że nie jest normalne, gorączka, wzmożenie odruchów, słaba koordynacja, niepokój, dreszcze, pocenie się, drżenie lub trzęsienie, że nie można kontrolować, czy skurcze. Mogą to być objawy zespołu serotoninowego.

Ten lek może powodować poważne rodzaj reakcji alergicznej zwany wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Najpoważniejsze objawy tej reakcji jest bardzo szybki i nieregularny oddech, z trudem łapiąc oddech, świszczący oddech, lub omdlenia. Inne objawy mogą obejmować zmiany w kolorze skóry twarzy, bardzo szybki, ale nieregularne bicie serca lub tętna, wyodrębnienie takich jak obrzęki na skórze, a obrzęk lub obrzęki powiek i wokół oczu. W przypadku wystąpienia tych efektów, uzyskać pomoc w nagłych wypadkach na raz.

Picie napojów alkoholowych może powodować bóle głowy lub gorzej nowe bóle głowy występują. Ludzie, którzy cierpią na silne bóle głowy prawdopodobnie powinien unikać napojów alkoholowych, zwłaszcza w czasie bólu głowy.

Ten lek może powodować, że niektórzy ludzie stają się zawroty głowy, senność lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi, niż są normalnie. Jeśli którykolwiek z tych objawów niepożądanych, nie należy prowadzić pojazdów, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, dopóki nie wiemy, jak ten lek wpływa na Ciebie.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Klasterowy ból głowy prednizon, werapamil, sumatryptan, indometacyna, cyproheptadyna, Indocin, Deltasone, Calan, Cafergot, dihydroergotamina, Sterapred

Migrena diklofenak, metoklopramid, sumatriptan Reglan, Maxalt, cyproheptadyna, Relpax, Excedrin, rizatriptan, Botox, FIORINAL