Imitrex dawka stat napełniania

Klasa terapeutyczna: przeciwmigrenowe

Używa Dla Imitrex Stat Dose Refill

Farmakologiczna Klasa: agonista receptora serotoninowego 5-HT1

Wiele osób uważa, że ​​ich głowy znika całkowicie po używają sumatryptan. Inni ludzie uważają, że ich głowy są znacznie mniej bolesne, i że są one w stanie wrócić do swoich normalnych zajęć, mimo że ich głowy nie są całkowicie zniknęły. Sumatryptanu często łagodzi inne objawy, które pojawiają się wraz z bólem głowy migrena, takie jak nudności, wymioty, nadwrażliwość na światło, a wrażliwość na dźwięk.

Sumatryptan nie jest zwykły lek przeciwbólowy. To nie zwalnia żadnego rodzaju bólu innego niż migreny. Lek ten jest zwykle stosowany dla osób, których bóle głowy nie są łagodzone przez paracetamol, aspiryna lub inne przeciwbólowe.

Sumatryptanu spowodował poważne skutki uboczne u niektórych osób, zwłaszcza ludzi, którzy mają choroby serca lub naczyń krwi. Bądź pewien, że omówić z lekarzem ryzyko stosowania tego leku, a także korzyści, jakie może mieć.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Przed użyciem Imitrex Stat Dose Refill

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków sprayu sumatryptan nosa w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Użycie sprayu sumatryptan nosa nie jest zalecane u pacjentów w podeszłym wieku z zaburzeniami czynności nerek, choroby serca lub naczyń krwionośnych, lub wysokie ciśnienie krwi, i nie powinien być stosowany przez pacjentów w podeszłym wieku z zaburzeniami czynności wątroby.

Badania sugerują, że u kobiet lek ten stwarza minimalne ryzyko dla niemowlęcia podczas stosowania w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają sumatryptan. To nie może być specyficzny dla Imitrex Stat Dose wkładem. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Nie należy stosować leku na ból głowy, który różni się od zwykłej migreny. Porozmawiaj z lekarzem o tym, co zrobić na regularne bóle głowy.

Aby złagodzić swoją migrenę tak szybko, jak to możliwe, stosować ten lek, jak tylko zaczyna się ból głowy. Nawet jeśli się sygnały ostrzegawcze o nadchodzącej migreny (aura), należy poczekać, aż ból głowy zaczyna się przed użyciem sumatryptan. Korzystanie sumatryptan podczas aury prawdopodobnie nie zapobiega występowaniu bólu głowy. Jednakże, nawet jeśli nie używasz sumatryptan aż migrena występuje już od kilku godzin, lek będzie nadal działać.

Leżenie w cichym, ciemnym pokoju na chwilę po zastosowaniu tego leku może pomóc złagodzić swoją migrenę.

Jeśli nie są dużo lepsze w 1 lub 2 godziny po zastosowaniu tego leku, nie należy używać więcej tego leku w tej samej migreny. Migreny nie jest zwolniony przez pierwszą dawkę sumatryptanu prawdopodobnie nie zostanie zwolniony przez drugą dawkę, albo. Zapytaj lekarza z wyprzedzeniem o inne leki, które należy podjąć, jeśli sumatryptan nie działa. Po zrobieniu innego leku, skontaktować się z lekarzem jak najszybciej. Bóle głowy, które nie są zwolnione od sumatryptan są czasami spowodowane warunkami, które wymagają innego traktowania. Jednakże, nawet jeśli sumatryptan nie zwalnia jeden migreny, to nadal może złagodzić następny.

Jeśli poczujesz się znacznie lepiej po dawce sumatryptan, ale twój ból wraca lub gorzej po jakimś czasie, można użyć więcej sumatryptan. Jednak ten lek zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy używać go więcej, i nie używać go częściej, niż jest to wskazane. Użycie zbyt dużej sumatryptan może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Lekarz może zalecić stosowanie innego leku, aby zapobiec bóle głowy. Ważne jest, aby przestrzegać wskazówek lekarza, nawet jeśli nadal występują bóle głowy. Ból głowy leki zapobiegające może potrwać kilka tygodni, aby rozpocząć pracę. Nawet po tym, jak zaczynają pracę, swoje bóle głowy nie może odejść całkowicie. Jednak twoje bóle głowy powinny rzadziej występuje, a także powinny być łagodniejsze i łatwiejsze do usunięcia. Może to zmniejszyć ilość sumatryptan lub przeciwbólowych, które potrzebujesz. Jeśli nie zauważyłem żadnej poprawy po kilku tygodniach leczenia bólu głowy, zapobieganie, skontaktować się z lekarzem.

Stosując ten lek przez 10 lub więcej dni w miesiącu może spowodować ból głowy gorzej (nadużywanie leków ból głowy). Jeśli ból pogarsza się, należy skontaktować się z lekarzem. Ważne jest również, aby zapisać kiedy masz migreny i kiedy przyjmować tego leku.

Lek ten jest wyposażony w ulotce informacyjnej dla pacjenta. Przeczytać i postępować zgodnie z instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Prawidłowe użycie sumatryptan

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować go używać.

Nie należy stosować leku, jeśli używano inhibitor MAO (MAO), takie jak izokarboksazyd (Marplan®), fenelzyna (Nardil®), selegiliną (Eldepryl®) lub tranylcyprominą (Parnate®) w ciągu ostatnich 2 tygodni. Nie należy stosować leku, jeśli miały inne leki migrenowe (np almotriptanu, Eletryptan frowatryptan, naratryptanu, rizatryptan, sumatryptan / naproksen, zolmitriptanu, Amerge®, Axert ™, Frova®, Maxalt®, Relpax®, Treximet® lub Zomig®) lub lekiem ergotaminy (np dihydroergotaminą, metysergid, Cafergot®, DHE 45®, Ergomar®, Migergot® lub Migranal®) w ciągu ostatnich 24 godzin.

Skonsultuj się z lekarzem, jeśli użyłeś tego leku a migrena nie odejdzie, albo jeśli migrena lub gorzej zaczął częściej występujących.

Środki ostrożności podczas używania Imitrex Stat Dose Refill

Ten lek może powodować problemy, jeśli masz chorobę serca. Jeżeli lekarz uzna, że ​​możesz mieć problem z tym lekiem, może on lub ona chce, aby podjąć swoją pierwszą dawkę w gabinecie lub klinice.

Ten lek może zwiększać ryzyko zawału serca, dławica piersiowa lub zawał. Jest to bardziej prawdopodobne, jeśli masz cukrzycę, wysokie ciśnienie krwi lub wysoki poziom cholesterolu, lub jeśli masz już choroby serca lub rodzinną historią chorób serca, jeśli palić, jeśli jesteś mężczyzną i powyżej 40 roku życia, lub jeśli jesteś kobietą i przeszły menopauzę. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz jakiekolwiek objawy problemów z sercem, takie jak ból w klatce piersiowej lub uczucie dyskomfortu, nierównej bicie serca, nudności lub wymioty, ból lub dyskomfort w ramionach, ramiona, szczęki, pleców lub karku, duszność, lub pocenie się. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz jakiekolwiek objawy udaru mózgu, takie jak dezorientacja, trudności z mówieniem, podwójne widzenie, bóle głowy, niezdolność do poruszania ramion, nóg, lub mięśni twarzy, niemożność mówienia, lub powolne mowy.

Upewnij się, że lekarz wie o wszystkich innych leków, z której korzystasz. Sumatryptanu może spowodować poważny stan zwany syndrom serotoniny, gdy podjęte z niektórymi lekami. Obejmuje to w szczególności leki stosowane w leczeniu depresji, takie jak citalopram, escitalopram, duloksetyny, fluoksetyna, fluwoksamina, olanzapina, paroksetyna, sertralina, wenlafaksyna, Celexa®, Cymbalta®, Effexor®, Lexapro®, Luvox®, Paxil®, Prozac®, Sarafem®, Symbyax® lub Zoloft®. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz pobudzenie, splątanie, biegunka, emocje podczas rozmowy, że nie jest normalne, gorączka, wzmożenie odruchów, słaba koordynacja, niepokój, dreszcze, pocenie się, drżenie lub trzęsienie, że nie można kontrolować, czy skurcze. Mogą to być objawy zespołu serotoninowego.

Ten lek może powodować poważne rodzaj reakcji alergicznej zwany wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Najpoważniejsze objawy tej reakcji jest bardzo szybki i nieregularny oddech, z trudem łapiąc oddech, świszczący oddech, lub omdlenia. Inne objawy mogą obejmować zmiany w kolorze skóry twarzy, bardzo szybki, ale nieregularne bicie serca lub impuls; wyodrębnienie takie jak obrzęki na skórze, a także obrzęk lub obrzęk powiek i wokół oczu. Jeśli wystąpią takie objawy niepożądane, uzyskać pomoc w nagłych wypadkach na raz.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli niewyraźne widzenie, trudności w czytaniu, lub jakiejkolwiek innej zmiany w widzeniu występuje w trakcie lub po zakończeniu leczenia. Twoje oczy, konieczne może być sprawdzana przez okulistę (okulisty).

Picie napojów alkoholowych może powodować bóle głowy lub gorzej nowe bóle głowy występują. Ludzie, którzy cierpią na silne bóle głowy prawdopodobnie powinien unikać napojów alkoholowych, zwłaszcza w czasie bólu głowy.

Niektórzy ludzie zawroty głowy lub senność w trakcie lub po migrenie, lub za pomocą sumatryptan celu łagodzenia migreny. Dopóki czujesz zawroty głowy lub senność, nie należy prowadzić pojazdów, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli są zawroty głowy, czy nie są świadomi.

Imitrex Stat Dose regeneracji Side Effects

Imitrex Statdose (sumatryptan)

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Klasterowy ból głowy prednizon, werapamil, sumatryptan, indometacyna, Imitrex, cyproheptadyna, Indocin, Deltasone, Calan, Cafergot, Dihydroergotamina

Migrena diklofenak, metoklopramid, sumatriptan Reglan, Imitrex, Maxalt, cyproheptadyna, Relpax, Excedrin, rizatriptan, Botox, FIORINAL