imipenem i cylastatyną dożylnego, domięśniowego

Klasa terapeutyczna: antybiotyki

Używa Dla imipenemu i cylastatyny

Farmakologiczna Klasa: beta-laktamowe

Klasa chemiczna: karbapenemu

Imipenem i cylastatyny połączenie stosuje się do leczenia zakażeń w różnych częściach ciała. Czasami jest podawany z innymi antybiotykami.

imipenem i cylastatyną jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Gdy lek został dopuszczony do obrotu w danym zastosowaniu, doświadczenie może wykazać, że jest to również użyteczne dla innych problemów medycznych. Chociaż te zastosowania nie są zawarte w etykietach, imipenem i połączenie cylastatyny jest stosowany w niektórych pacjentów z następujących schorzeń

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla imipenemu i cylastatyny, następujące dokumenty powinny być traktowane

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na imipenem i cylastatyny lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Przed użyciem imipenem i cylastatyną

imipenem i cylastatyną została przetestowana w ograniczonej liczbie dzieci w wieku 12 lat i starszych oraz, w skutecznych dawkach, nie zostały zgłoszone powodować różne skutki uboczne lub problemów u dzieci niż ma to miejsce w dorosłych.

Wiele leków nie były badane szczególnie u osób starszych. Dlatego też nie może być wiadomo, czy one działają dokładnie tak samo, jak w przypadku młodszych dorosłych. Chociaż nie ma konkretnych informacji porównaniu stosowania imipenemu i cylastatyny w podeszłym wieku z wykorzystaniem w innych grupach wiekowych, nie oczekuje imipenem i cylastatyną powodować różne skutki uboczne lub problemy u osób starszych, niż ma to miejsce w młodszych dorosłych.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas odbierania imipenem i cylastatyny, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Imipenem i cylastatyny za pomocą któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Korzystanie imipenem i cylastatyną któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na korzystanie z imipenem i cylastatyny. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Aby pomóc wyjaśnić zakażenia całkowicie, imipenem i mieszanej cylastatyną należy podać pełny czas leczenia, nawet jeśli zaczynają czuć się lepiej po kilku dniach. Ponadto, imipenem i cylastatyny działa najlepiej, kiedy nie jest stała ilość we krwi lub moczu. Aby pomóc utrzymać stałą ilość musi być podana w regularnych odstępach czasu.

Dawka imipenem i cylastatyny będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki imipenemu i cylastatyny. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

U niektórych pacjentów mogą wystąpić drżenia lub drgawki podczas odbierania imipenem i cylastatyny. Jeśli masz już w przeszłości napady i biorą leki przeciwdrgawkowe, należy kontynuować je wziąć chyba, że ​​lekarz zalecił inaczej.

U niektórych pacjentów, kombinacja imipenem i cylastatyną może powodować biegunkę.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Prawidłowe użycie imipenemu i cylastatyny

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Bone zakażenia cyprofloksacyna, metronidazol, klindamycyna, cefaleksyna, Keflex

Bakteriemia cyprofloksacyna, metronidazol, klindamycyna, Flagyl, wankomycyna

Bakteryjne zakażenie cyprofloksacyna, amoksycylina, doksycyklina, azytromycyna, metronidazol, Augmentin

Środki ostrożności podczas korzystania z imipenem i cylastatyną

Zachłystowe zapalenie płuc prednizon, metronidazol, Augmentin, klindamycyna, deksametazon, Flagyl

imipenem i cylastatyną Side Effects

cylastatyną / imipenem