iloperidon (droga pokarmowa) środki ostrożności

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się ten lek działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Ten lek może powodować zmiany w rytmie serca, takie jak stan zwany wydłużenie odstępu QT. To może zmienić sposób serce bije i powodować omdlenia lub poważne skutki uboczne u niektórych pacjentów. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz jakiekolwiek objawy zaburzeń rytmu serca, takich jak zawroty głowy, uczucie omdlenia lub szybka, walenie lub nieregularne bicie serca.

Przerwać przyjmowanie tego leku i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli którykolwiek z poniższych objawów podczas stosowania tego leku: drgawki (padaczka), trudności w oddychaniu, szybkie bicie serca, wysoka gorączka, wysokie lub niskie ciśnienie krwi, zwiększone pocenie się, utrata kontroli nad pęcherzem, ciężką sztywnością mięśni, niezwykle bladą skórę lub zmęczenia. Mogą to być objawy poważnej choroby zwanej złośliwy zespół neuroleptyczny (NMS).

Ten lek może powodować późne dyskinezy (zaburzenia ruchu). Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli którykolwiek z poniższych objawów podczas stosowania tego leku: wargi bicie lub kłujące, sapiąc z policzków, gwałtowne lub robak podobny ruchy języka, niekontrolowane ruchy żucia lub niekontrolowane ruchy ramion i nóg.

Ten lek może zwiększać stężenie cukru we krwi. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli zostały zwiększone pragnienie lub zwiększone oddawanie moczu. Jeśli masz cukrzycę, można zauważyć zmianę w wynikach moczu lub cukru we krwi testów. Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z lekarzem.

Ten lek może zwiększyć swoją wagę. Lekarz może trzeba sprawdzić swoją wagę w regularnych odstępach czasu podczas korzystania z tego leku.

Mogą wystąpić zawroty głowy, uczucie pustki w głowie, lub omdlenia, zwłaszcza kiedy wstać z pozycji leżącej lub siedzącej pozycji nagle. Wstawanie powoli może pomóc. Jeśli problem nie ustąpi lub gorzej, skontaktować się z lekarzem.

Iloperidon może czasowo obniżyć liczbę białych krwinek we krwi, co zwiększa szanse na zakażenie. W takim przypadku istnieją pewne środki ostrożności, które można podjąć, zwłaszcza gdy morfologia krwi jest niski, w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia

Ten lek może uczynić go bardziej trudne dla organizmu do ochłodzenia się w dół. Zachować ostrożność, aby nie stać się przegrzany podczas ćwiczeń lub gorącej pogody, ponieważ przegrzanie może doprowadzić do udaru cieplnego.

Iloperidon może spowodować, że niektóre osoby mają być poruszony, rozdrażnienie lub wyświetlanie innych anormalnych zachowań. Może również spowodować, że niektórzy ludzie mają myśli samobójcze, i tendencje lub stać się bardziej przygnębiony. Jeśli ty lub twój opiekun zauważy którykolwiek z tych objawów niepożądanych należy poinformować lekarza od razu.

Ten lek może powodować senność, problemy z myśleniem, trudności w kontrolowaniu ruchów ciała lub problemy z wizją. Upewnij się, że wiesz, w jaki sposób reagują na ten lek, zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy też inne prace, które wymagają, aby być czujnym, dobrze skoordynowana, albo w stanie myśleć i dobrze widzieć.

Należy unikać picia alkoholu podczas stosowania leku.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.