ile ćwiczenia muszę pomóc kontrolować poziom cholesterolu?

Regularna aktywność fizyczna może pomóc obniżyć poziom lipoprotein o niskiej gęstości (LDL), lub “złego” cholesterolu, głównym źródłem cholesterolu nagromadzonych w tętnicach oraz czynnik ryzyka chorób serca. Może również zwiększyć lipoprotein o wysokiej gęstości (HDL), czyli “dobry”, cholesterol, który pomaga zapobiegać gromadzeniu się cholesterolu.

Chirurga ogólnego zaleca angażowanie się w co najmniej 150 minut umiarkowanie intensywnej aktywności fizycznej w tygodniu – około 20 minut dziennie – takie jak jazda na rowerze, taniec, kręgle i ogrodnictwie. Bardziej intensywne działania obejmują jogging, pływanie i gra w koszykówkę, badminton, piłka nożna i tenis.

Dodawanie ćwiczenia wzmacniające mięśnie, takie jak przysiady, Loki ręka i noga podnosi, co najmniej dwa razy w tygodniu zwiększa korzyści.

Skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem jakiejkolwiek schematu ćwiczeń. Najlepiej, aby ułatwić do wykonywania rutynowych powoli, jeśli nie były aktywne w ostatnim czasie. Na przykład, zacząć biorąc krótkie spacery wokół bloku, a następnie stopniowo pracy do szybszym tempie i dłuższych dystansach.

Z

wizyty u lekarza