Ilaris

Klasa terapeutyczna: immunologicznego Modulator

Używa Dla Ilaris

Farmakologiczna Klasa: Przeciwciało monoklonalne

Kanakinumab jest również stosowany w leczeniu aktywnych młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów (układowe SJIA) u dzieci w wieku 2 lat i starszych.

Lek ten ma być stosowany wyłącznie przez lub pod bezpośrednim nadzorem lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazano, specyficzne problemy pediatryczne, które ograniczają użyteczność wtrysku Kanakinumab u dzieci. Jednakże, bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone u dzieci z CAPS, FCAS lub MWS w wieku poniżej 4 lat oraz u dzieci z SJIA młodszych niż 2 lata życia.

Odpowiednie badania dotyczące relacji wieku do skutków zastrzyku Kanakinumab nie zostały przeprowadzone w populacji geriatrycznej. Jednakże nie geriatrycznych specyficzne problemy zostały udokumentowane aktualne

Przed użyciem produkt leczniczy Ilaris

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Pielęgniarka lub inny wyszkolony personel medyczny daje leku w szpitalu lub klinice. Ten lek jest podawany jako strzał pod skórą.

Lek ten jest wyposażony w podręczniku lekarstw. Jest bardzo ważne, aby przeczytać i zrozumieć tę informację. Pamiętaj, aby zwrócić się do lekarza o nic nie rozumiesz.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się, że lek ten działa prawidłowo.

Musisz mieć test skórny na gruźlicę przed zażyciem leku. Należy poinformować lekarza, jeśli Ty lub ktoś w domu nigdy nie miał pozytywnego wyniku testu na gruźlicę.

zdolność organizmu do zwalczania infekcji może być zmniejszone, gdy pacjent jest leczony z kanakinumabu. Jest bardzo ważne, aby skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz gorączkę, dreszcze, kaszel, chrypka, ból w dole pleców lub boku lub bolesne oddawanie moczu lub trudne.

Stosowanie leku może zwiększyć ryzyko zachorowania na raka. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz wątpliwości co do tego ryzyka.

Kanakinumab może powodować reakcje alergiczne. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli masz wysypka, świąd, zawroty głowy lub zawroty głowy, obrzęk twarzy, języka i gardła, trudności w oddychaniu lub połykaniu, ból w klatce piersiowej lub po ty lub twoje dziecko otrzyma lek.

Nie daj się żadnych szczepień (szczepionek) bez zgody lekarza, gdy pacjent jest leczony z tym lekiem.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Prawidłowe użycie Ilaris

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Rodzinna zimna Autoinflammatory Syndrome Arcalyst, kanakinumab, rylonacept

Muckle Wells Syndrome Arcalyst, kanakinumab, rylonacept

Młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów Humira, metotreksat, Enbrel, Remicade, Orencia, infliksymab

Środki ostrożności podczas korzystania produkt leczniczy Ilaris

Cryopyrin-Associated Periodic Zespoły anakinra, Kineret, Arcalyst, kanakinumab, rylonacept

Ilaris Side Effects

Ilaris (kanakinumab)