ICAR

Karbonylową żelaza jest produkt zastępczy żelaza. Zazwyczaj uzyskać żelaza z żywności jecie. Żelazo pomaga organizmowi produkować czerwone krwinki, które przenoszą tlen za pośrednictwem krwi do tkanek i narządów.

Karbonylową żelaza jest stosowany do leczenia lub zapobiegania niedoboru żelaza i anemii z niedoboru żelaza.

Karbonylową żelaza mogą być również wykorzystywane do celów nie wymienionych w niniejszym przewodniku leków.

Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przypadkowe przedawkowanie karbonylowej żelaza może mieć fatalne skutki dla dziecka.

Nie należy stosować karbonylową żelazo, jeśli jesteś uczulony na to, czy masz

choroba wrzodowa żołądka lub wrzodziejące zapalenie jelita grubego

hemochromatoza

niedokrwistość hemolityczna; lub

anemię, że nie jest spowodowany przez niedobór żelaza.

Zapytaj lekarza lub farmaceutę, jeśli jest to bezpieczne, aby stosować tego leku, jeśli nie masz niedobór żelaza. Karbonylową żelazo nie jest ogólnie do użytku przez ludzi, którzy mają normalną równowagę żelaza.

Tabletki karbonylową żelaza mogą zawierać mleko. Należy poinformować lekarza, jeśli masz nietolerancję laktozy lub alergię na mleko.

Nie wiadomo, czy karbonylową żelaza szkodzi nienarodzonemu dziecku. Nie należy stosować leku bez konsultacji lekarskiej, jeśli jesteś w ciąży.

Karbonylową żelaza może przenikać do mleka matki i może zaszkodzić dziecku opieki. Nie należy stosować leku bez konsultacji lekarza, jeśli pacjentka karmi piersią dziecko.

Twoje potrzeby dawka może być różna w czasie ciąży lub podczas karmienia piersią.

Nie dawaj tego leku dla dziecka w wieku poniżej 12 bez konsultacji z lekarzem.

Użyj dokładnie zgodnie z zaleceniami na etykiecie, lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie stosować w większych lub mniejszych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane.

Karbonylową żelaza może być przyjmowany z jedzeniem, czy rozstrój żołądka.

Tabletki do żucia należy żuć przed połknięciem.

Wstrząsnąć zawiesiny doustnej (płyn), które również tuż przed pomiaru dawki. Działanie leku płynnego ze strzykawką dozującą dostarczonych lub za pomocą specjalnej miarki dawki leku lub filiżanki. Jeśli nie posiadają urządzenie do pomiaru dawki, należy zwrócić się do farmaceuty jednym.

Jeśli potrzebują transfuzji krwi, powiedz swoim opiekunom, że używasz karbonylową żelaza.

Nie należy przyjmować leku przez okres dłuższy niż 6 miesięcy bez konsultacji z lekarzem.

Przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od wilgoci i ciepła. Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przypadkowe przedawkowanie żelaza może mieć fatalne skutki dla dziecka.

Przyjąć pominiętą dawkę tak szybko, jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się czas podjęcia kolejnej dawki, należy pominąć dawkę nieodebranych i przyjąć następną dawkę regularnie zaplanowane zgodnie z zaleceniami. Nie należy stosować dawki podwójnej.

Szukajcie awaryjnego lekarską lub zadzwoń linię Poison pomocy na 1-800-222-1222. Przedawkowanie karbonylowej żelaza może być śmiertelna, szczególnie dla dziecka.

Objawy przedawkowania mogą obejmować biegunka, krwawe lub smoliste stolce, gorączka, wymioty, silny ból brzucha, bladą skórę, niebieskie usta i paznokcie, słaby puls, ale szybki, płytki oddech i drgawki (konwulsje).

Unikaj karbonylową żelaza w ciągu 2 godzin przed lub 2 godziny po wykonaniu innych leków. Karbonylową żelaza może utrudnić organizmu do wchłaniania innych leków.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli masz objawy reakcji alergicznej: pokrzywka; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Częste działania niepożądane mogą obejmować

biegunka, zaparcie

nudności, wymioty, ból brzucha

przebarwień zębów; lub

Ciemne wypróżnienia.

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne z FDA na 1-800-FDA-1088.

Zapytaj lekarza lub farmaceutę, jeśli jest to bezpieczne do użycia karbonylową żelazo, jeśli są również korzystając z jednej z następujących leków

antacid

antybiotyk, takie jak cyprofloksacyna, lewofloksacyna, doksycyklina, lub tetracyklina; lub

reduktor kwasu żołądkowego, takie jak cymetydyna (Tagamet), famotydyna (Pepcid) lub ranitydyna (Zantac).

Ta lista nie jest kompletna. Inne leki mogą wchodzić w interakcje z karbonylowej żelaza, w tym na receptę i ponad-the-counter leków, witamin i preparatów ziołowych. Nie wszystkie możliwe interakcje są wymienione w niniejszym przewodniku leków.

 Cerner Multum, Inc Wersja: 3,01. Przejrzano dnia: 13.01.2016, 10:10:44.