ibuprofen i famotydyna (droga pokarmowa)

eye-bue-ProE-fen, FAM-OH-ti-Deen

NLPZ mogą powodować zwiększone ryzyko wystąpienia poważnych zdarzeń sercowo-naczyniowych, zakrzepowe zawał serca i udar, które mogą być śmiertelne. To ryzyko może wzrastać wraz z czasem trwania użytkowania oraz u pacjentów z chorobami układu sercowo-naczyniowego lub czynnikami ryzyka chorób układu krążenia. Famotydyny / ibuprofenu jest przeciwwskazane w okresie okołooperacyjnym zabiegu CABG. NLPZ mogą powodować zwiększone ryzyko wystąpienia poważnych działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego, w tym krwawienia, owrzodzenia i perforacja żołądka lub jelit, które mogą być śmiertelne i mogą pojawić się w każdej chwili i bez ostrzeżenia. Pacjenci w podeszłym wieku są bardziej narażone na ryzyko wystąpienia poważnych zdarzeń żołądkowo-jelitowych.

W Stanach Zjednoczonych.

Dostępne formy dawkowania

Farmakologiczna Klasa: NLPZ

Klasa chemiczna: propionowego (klasa)

Ibuprofen i famotydyna kombinacja jest stosowany do łagodzenia objawów reumatoidalnego zapalenia stawów i choroby zwyrodnieniowej stawów. Jest on stosowany u pacjentów, którzy mają zwiększone ryzyko choroby wrzodowej żołądka i którzy muszą podjąć niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), zapalenia stawów.

Ibuprofen jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NSAID), który stosuje się w leczeniu bólu, stanów zapalnych, obrzęk, sztywność i ból stawów. Famotydyna jest antagonistą receptora H2 histaminy lub H2-blokerów. Działa on przez zmniejszenie ilości wytwarzanego kwasu w żołądku.

ibuprofen i famotydyna jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W przypadku ibuprofenu i famotydyny dodaje należy uznać

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na ibuprofen i famotydyna lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków ibuprofenu i kombinacji famotydyna w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność ibuprofenu oraz połączenie famotydyny w podeszłym wieku. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na problemy z nerkami związanych z wiekiem, co może wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów otrzymujących ibuprofen i famotydynę.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia ibuprofen i famotydynę, szczególnie ważne jest to, że służby zdrowia znać, jeśli pacjent stosuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Przy użyciu ibuprofenu i famotydynę z którymkolwiek z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Przy użyciu ibuprofenu i famotydynę któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Korzystanie ibuprofen i famotydynę któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na stosowanie ibuprofenu i famotydyny. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Użyj ibuprofen i famotydynę dokładnie tak, jak nakazał przez lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż zamówione przez lekarza. Biorąc za dużo ibuprofenu i famotydyny może zwiększać ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków, zwłaszcza u pacjentów w podeszłym wieku.

ibuprofen i famotydyna pochodzi z przewodnikiem leków. Jest bardzo ważne, aby przeczytać i zrozumieć tę informację. Pamiętaj, aby zwrócić się do lekarza o nic nie rozumiesz.

Tabletkę połykać w całości. Nie łamać, miażdżyć, podziału lub żuć.

ibuprofen i famotydyna zawiera ibuprofen. Nie należy stosować ibuprofen i famotydynę innych produktów zawierających ibuprofen.

Dawka ibuprofenu i famotydyny będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki ibuprofenu i famotydyny. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki ibuprofenu i famotydyny, należy przyjąć ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt podczas przyjmowania ibuprofen i famotydynę. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować do jej podjęcia. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Ibuprofen może zwiększać ryzyko zawału serca lub udaru mózgu. Jest to bardziej prawdopodobne u osób, które już mają choroby serca. Ludzie, którzy używają ibuprofen i famotydynę przez długi czas może mieć również większe ryzyko.

Ibuprofen może powodować krwawienia z żołądka lub jelit. Ten problem może wystąpić bez objawów ostrzegawczych. Jest to bardziej prawdopodobne, jeśli pacjent miał wrzód żołądka w przeszłości, jeśli palisz lub regularnie pić alkohol, jeśli ponad 60 lat, są w złym stanie zdrowia, lub używasz niektóre inne leki (takie jak sterydy lub krwi cieńszy).

Przestań używać ibuprofen i famotydynę i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz następujące objawy podczas stosowania leku: krew w moczu; zmiana częstości oddawania moczu lub ilości moczu; trudności z oddychaniem; senność; zwiększone pragnienie; utrata apetytu; nudności lub wymioty; lub obrzęk stóp lub podudzi.

ibuprofen i famotydyna może spowodować poważny rodzaj reakcji alergicznej zwany wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz wysypkę; świąd; chrypka; problemy z oddychaniem; trudności w połykaniu; lub jakikolwiek obrzęk rąk, twarzy, lub usta podczas korzystania ibuprofen i famotydynę.

Ciężkie reakcje skórne mogą wystąpić w przypadku ibuprofenu i famotydyny. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli którykolwiek z poniższych objawów podczas korzystania ibuprofen i famotydynę: pęcherzy, peeling lub rozluźnienie skóry; dreszcze; kaszel; biegunka; gorączka; świąd; bóle stawów i mięśni; czerwone zmiany skórne; ból gardła; rany, owrzodzenia lub białe plamy w jamie ustnej lub na wargach; lub zmęczenie lub osłabienie.

Korzystanie ibuprofen i famotydynę w późnym okresie ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas korzystania ibuprofen i famotydynę, należy powiadomić lekarza od razu.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz jakiekolwiek objawy zaburzenia czynności wątroby, w tym ciemnym kolorze moczu lub blade stolce, nudności, wymioty, utrata apetytu, bóle w górnej części brzucha lub zażółcenie skóry lub oczu.

Niektórzy ludzie, którzy korzystali ibuprofen i famotydyną objawy zapalenia opon mózgowych. Jeśli masz gorączkę, ból głowy, nudności, wymioty i sztywność karku lub pleców podczas korzystania ibuprofen i famotydynę, skontaktować się z lekarzem od razu.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli niewyraźne widzenie, trudności w czytaniu, lub jakiejkolwiek innej zmiany w widzeniu barw występuje w trakcie lub po zakończeniu leczenia. Lekarz może zalecić, aby mieć oczy sprawdzane przez okulistę (okulisty).

Przed wykonaniem jakichkolwiek operacji lub badań medycznych, należy poinformować lekarza o stosowaniu ibuprofen i famotydynę. Może to być konieczne, aby zatrzymać lekarstwo na chwilę, lub zmienić na inny lek przed procedurą.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.