ibudone (doustnie)

Hye-droe-KOE-done bye-TAR-trate, przyciągające bue-ProE-fen

W Stanach Zjednoczonych.

Dostępne formy dawkowania

Klasa terapeutyczna: opioidami / NLPZ Skojarzone

Farmakologiczna Klasa: NLPZ

Klasa chemiczna: Hydrocodone

Hydrocodone i kombinacja ibuprofen jest stosowany w leczeniu ostrego bólu. Lek ten powinien być stosowany tylko przez krótki okres czasu, zwykle zawierają w sumie mniej niż 10 dni. To połączenie nie jest wykorzystywane do zapalenia kości i stawów lub reumatoidalnego zapalenia stawów.

Hydrokodon jest narkotycznym lekiem przeciwbólowym, który działa na ośrodkowy układ nerwowy w celu złagodzenia bólu. Jeśli hydrokodon jest używany przez dłuższy czas, może stać się zwyczaj formowania (powodując uzależnienie psychiczne i fizyczne). Uzależnienie fizyczne mogą prowadzić do wycofania objawów niepożądanych po zaprzestaniu przyjmowania leku. Od hydrokodon i kombinacja ibuprofen są wykorzystywane wyłącznie do krótkoterminowej (10 dni lub mniej) ustąpienie bólu, uzależnienia fizycznego prawdopodobnie nie wystąpi.

Ibuprofen jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NSAID), który stosuje się w tej kombinacji w leczeniu stanu zapalnego, obrzęku i bólu.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków hydrokodonu i połączenie ibuprofenu u dzieci i młodzieży poniżej 16 roku życia. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność hydrokodonu i połączenie ibuprofenu u osób starszych. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na rozwój choroby nerek i żołądka problemów związanych z wiekiem, co może wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów przyjmujących ten lek.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z którymkolwiek z poniższych nie jest zwykle zalecane, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają hydrokodon i ibuprofen. To nie może być specyficzny dla Ibudone. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Dla bezpiecznego i skutecznego stosowania tego leku, nie należy przyjmować go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż zamówione przez lekarza. Biorąc zbyt wiele tego leku może zwiększać ryzyko niepożądanych efektów.

Lek ten powinien pochodzić z przewodnikiem lek. Przeczytać i postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy podczas przyjmowania tego leku. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować do jej podjęcia.

Ten lek może zwiększać ryzyko zawału serca lub udaru mózgu. Jest to bardziej prawdopodobne u osób, które już mają choroby serca. Ludzie, którzy używają tego leku przez długi czas może mieć również większe ryzyko. Pewne oznaki poważnych problemów z sercem jest ból w klatce piersiowej, uczucie ucisku w klatce piersiowej, szybkie lub nieregularne bicie serca, uderzenia gorąca lub nietypowe lub ciepło skóry. Przerwać przyjmowanie tego leku i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów.

Ten lek może powodować krwawienia z żołądka lub jelit. Ten problem może wystąpić bez objawów ostrzegawczych. Jest to bardziej prawdopodobne, jeśli pacjent miał wrzód żołądka w przeszłości, jeśli palisz lub regularnie pić alkoholu, ponad 60 lat, są w złym stanie zdrowia, lub używasz niektóre inne leki (takie jak sterydy lub krwi cieńszy). Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz silny ból brzucha; czarne, smoliste stolce; lub są krwawe wymioty lub materiał, który wygląda jak fusy.

Problemy z wątrobą mogą wystąpić podczas korzystania z tego leku. Przestań używać tego leku i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz więcej niż jeden z następujących objawów: ból brzucha lub tkliwość; taborety gliny w kolorze; ciemny mocz; zmniejszenie apetytu; gorączka; bół głowy; świąd; utrata apetytu; nudności i wymioty; wysypka na skórze; obrzęk stóp lub podudzi; zmęczenie lub osłabienie; lub żółty oczu i skóry.

Ten lek może powodować poważne rodzaj reakcji alergicznej zwany wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz wysypkę; świąd; chrypka; problemy z oddychaniem; trudności w połykaniu; lub jakikolwiek obrzęk rąk, twarzy, lub usta podczas używania tego leku.

Ciężkie reakcje skórne mogą wystąpić w przypadku tego leku. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz pęcherzy, peeling lub rozluźnienie skóry; czerwone zmiany skórne; ciężka wysypka lub wysypka; rany lub owrzodzenia na skórze; lub gorączka lub dreszcze podczas używania tego leku.

Stosowanie leku w okresie późnej ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania leku należy poinformować lekarza od razu.

Hydrocodone i kombinacja ibuprofen doda na działanie alkoholu i innych ośrodkowy układ nerwowy (OUN) depresyjnie (leki, które sprawiają, senności lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi). Niektóre przykłady OUN są leki przeciwhistaminowe lub lek na katar sienny, alergie lub przeziębienia; środki uspokajające, środki uspokajające, medycynę śpi; lub inny lek na receptę bólu lub narkotyków; Lek na drgawki lub barbituranami; zwiotczające mięśnie; lub środki znieczulające, w tym niektóre środki znieczulające stomatologicznych. Nie należy pić napojów alkoholowych i skontaktować się z lekarzem lub dentysty przed podjęciem którejkolwiek z wyżej wymienionych leków podczas stosowania tego leku.

Ten lek może powodować, że niektórzy ludzie stają się senni, zawroty głowy lub zawroty głowy lub czujesz fałszywe poczucie dobrego samopoczucia. Upewnij się, że wiesz, jak reagują na ten lek, zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli są zawroty głowy, czy nie czujność. Jeżeli reakcje te są szczególnie uciążliwe, skontaktować się z lekarzem.

Przed wykonaniem jakichkolwiek operacji (w tym stomatologii) lub leczenia w nagłych wypadkach, poinformować lekarza lub stomatologa odpowiedzialną za które biorą ten lek.

Hydrocodone i kombinacja ibuprofen może powodować suchość w ustach. Dla chwilowej ulgi, należy bez cukru cukierki lub gumy, topi kawałki lodu w ustach lub użyj substytut śliny. Jednakże, jeśli wziąć ten lek przez długi czas i suchość w ustach trwa dłużej niż 2 tygodnie, należy skontaktować się z dentystą. Kontynuując suchość jamy ustnej może zwiększać ryzyko wystąpienia chorób zębów, włącznie z próchnicą, choroby dziąseł, i zakażenia grzybem.

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz dezorientacja, senność, gorączka, ogólne poczucie choroby, ból głowy, utrata apetytu, nudności, sztywność karku lub plecach, albo wymioty. Mogą to być objawy poważnej choroby zwanej zapalenie opon mózgowych.

Jeśli masz choroby serca lub zastoinowej niewydolności serca (CHF), należy poinformować lekarza, jeśli występują niewyjaśnione zwiększenie masy ciała lub obrzęki (zatrzymanie płynów lub organ obrzęk) z tego leku.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli niewyraźne widzenie, trudności z czytaniem, lub jakakolwiek inna zmiana wizji pojawia się w trakcie lub po zakończeniu leczenia. Lekarz może zalecić, aby mieć oczy sprawdzane przez okulistę (okulisty).

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.