Ibrutinib

Klasa terapeutyczna: Leki przeciwnowotworowe agenta

Używa Dla Ibrutinib

Klasa farmakologiczne: Inhibitory kinazy tyrozynowej

Ibrutinib jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla Ibrutinib, następujące dokumenty powinny być traktowane

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowe lub reakcja alergiczna na Ibrutinib ani żadnych innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków Ibrutinib w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność Ibrutinib w podeszłym wieku. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na niepożądane skutki (np migotanie przedsionków, nadciśnienie, zakażenia, biegunka), co może wymagać ostrożność u pacjentów otrzymujących Ibrutinib.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Przed użyciem Ibrutinib

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia Ibrutinib, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Ibrutinib za pomocą któregokolwiek z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Ibrutinib za pomocą któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie Ibrutinib z którymkolwiek z poniższych nie jest zwykle zalecane, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę lub jak często używasz Ibrutinib lub daje specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na wykorzystanie Ibrutinib. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Weź Ibrutinib dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione.

Ibrutinib wyposażony jest w ulotce informacyjnej dla pacjenta. Przeczytać i postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Weź Ibrutinib w tym samym czasie każdego dnia.

Kapsułki należy połykać w całości, popijając szklanką wody. Nie otwierać, zgniatać, przerwę lub żuć.

Nie jeść grejpfruta lub pomarańczy Sewilla, ani pić soku grejpfrutowego podczas korzystania Ibrutinib.

Dawka Ibrutinib będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki Ibrutinib. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki Ibrutinib, należy przyjąć ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Prawidłowe użycie Ibrutinib

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt podczas korzystania Ibrutinib. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować do jej podjęcia. mogą być potrzebne badania krwi i moczu w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Korzystanie Ibrutinib podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Stosować skuteczną formę kontroli urodzeń podczas korzystania Ibrutinib na bieżąco z zajściem w ciążę. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę, należy poinformować lekarza od razu.

Ibrutinib może powodować krwawienie problemów. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz krwawe lub czarne, smoliste stolce, czerwony lub ciemnobrązowy moczu, silny ból brzucha, wybroczyny, siniaki lub osłabienie, lub wymioty krwi lub materiału, który wygląda jak fusy.

Upewnij się, że każdy lekarz lub dentysta, który traktuje cię wie, że używasz Ibrutinib. Być może trzeba przestać używać Ibrutinib kilka dni przed i po operacji.

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz kaszel, który nie odejdzie, utrata masy ciała, nocne poty, gorączka, dreszcze lub objawy grypopodobne, takie jak katar lub zatkany nos, ból głowy, zaburzenia widzenia, lub ogólnie złe uczucie , Mogą to być objawy infekcji.

Ibrutinib może czasowo obniżyć liczbę białych krwinek we krwi, co zwiększa szanse na zakażenie. Można także zmniejszyć liczbę płytek krwi, które są niezbędne dla prawidłowego krzepnięcia krwi. W takim przypadku istnieją pewne środki ostrożności, które można podjąć, zwłaszcza gdy morfologia krwi jest niski, w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia lub krwawienia

Ibrutinib może powodować trzepotania lub migotania przedsionków. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz szybkie lub nieregularne bicie serca, trudności z oddychaniem, zawroty głowy, zawroty głowy, omdlenia lub po użyciu Ibrutinib.

Korzystanie Ibrutinib może zwiększyć ryzyko zachorowania na raka, w tym nowych raka skóry. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz wątpliwości co do tego ryzyka.

Środki ostrożności podczas używania Ibrutinib

Ibrutinib może spowodować poważne typ reakcji nazywa zespołu lizy guza. Lekarz może podać leki, aby pomóc temu zapobiec. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz spadek lub zmianę ilości moczu, bóle stawów, sztywność, lub obrzęk, dolnej części pleców, boczne lub ból brzucha, szybki przyrost masy ciała, obrzęk stóp lub podudzi, albo zmęczenie lub słabość.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i ziołowe (np dziurawiec) lub suplementy witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Ibrutinib Side Effects

Ibrutinib

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria D Pozytywna dowody ryzyka

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Przewlekła białaczka limfocytowa Rituxan, rytuksymab, cyklofosfamid, Cytoxan, Imbruvica chlorambucilu

Waldenström makroglobulinemia Imbruvica

Nieziarnicze chłoniaki metotreksat, Rituxan, rytuksymab, cyklofosfamid, Cytoxan winkrystyna

Chłoniak z komórek płaszcza Rituxan, cyklofosfamid, rytuksymab, Revlimid, Cytoxan Velcade