ibrance

Palbociclib jest lekiem rak, który przeszkadza w procesie wzrostu i rozprzestrzeniania się komórek nowotworowych w organizmie.

Palbociclib jest stosowany w leczeniu pewnych rodzajów zaawansowanego raka piersi u kobiet po menopauzie. Palbociclib podaje się w połączeniu z innym lekiem na raka albo letrozol (Femara) lub fulwestrant (Faslodex).

Palbociclib został zatwierdzony przez US Food and Drug Administration (FDA) na “przyspieszonej” zasadach. W badaniach klinicznych, palbociclib ukazał się poprawić czas przeżycia. Konieczne są jednak dalsze badania, aby określić, czy lek ten może wydłużyć czas przeżycia.

Palbociclib mogą być również wykorzystywane do celów nie wymienionych w niniejszym przewodniku leków.

Należy przestrzegać wszystkich wskazówek na etykiecie medycyny i opakowania. Powiedz każdego z świadczeniodawców o wszystkich dolegliwościach, alergie, oraz wszystkich leków używanych.

Nie należy stosować palbociclib jeśli jesteś uczulony na to.

Aby upewnić się, palbociclib jest bezpieczna dla pacjenta, należy poinformować lekarza, jeśli masz

choroba wątroby; lub

choroba nerek.

Nie używaj palbociclib jeśli jesteś w ciąży. To może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Stosować skuteczną antykoncepcję w celu zapobiegania ciąży podczas stosowania tego leku i przez co najmniej 2 tygodnie po zakończeniu okresu leczenia.

Nie wiadomo, czy palbociclib przenika do mleka matki lub jeżeli mogłoby to zaszkodzić dziecka pielęgniarskiej. Nie należy karmić piersią podczas stosowania tego leku.

Należy przestrzegać wszystkich wskazówek na etykiecie recepty. Lekarz może czasami zmienić dawkę, aby upewnić się uzyskać najlepsze rezultaty. Nie należy stosować leku w większych lub mniejszych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane.

Palbociclib podano w cyklu 28-dniowego leczenia, a może wystarczy tylko się stosowanie leku w ciągu pierwszych 3 tygodni w każdym cyklu. Lekarz określi, jak długo należy traktować z palbociclib.

Weź z jedzeniem.

Przyjmować lek o tej samej porze każdego dnia.

Nie należy kruszyć, żuć, łamać lub otworzyć kapsułkę palbociclib. Połknąć w całości.

Jeśli wymioty po zażyciu leku, należy odczekać aż do następnego dnia, aby przyjąć kolejną dawkę.

Nie należy używać uszkodzonego lub zniszczonego pigułkę.

Palbociclib może obniżyć krwinek, które pomagają w zwalczaniu zakażeń i pomóc w krzepnięciu krwi. To może sprawić, że łatwiej jest krwawienie z powodu urazu lub chorują przebywanie z innymi, którzy są chorzy. Twoja krew może trzeba badać częściej.

Przechowywać w temperaturze pokojowej z dala od wilgoci i ciepła.

Przyjmować pominiętej dawki i nie przyjmować ponownie leku do następnej dawki zaplanowanej. Nie należy przyjmować leku dodatkowego w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Szukajcie awaryjnego lekarską lub zadzwoń linię Poison pomocy na 1-800-222-1222.

Grejpfruty i sok grejpfrutowy może oddziaływać z palbociclib i prowadzić do niepożądanych skutków ubocznych. Należy unikać stosowania produktów grejpfrutowy podczas stosowania palbociclib.

Uniknąć w pobliżu ludzi, którzy są chorzy lub mają infekcje. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli wystąpią objawy zakażenia.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli masz objawy reakcji alergicznej: pokrzywka; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz

łatwe siniaki, wybroczyny (nosa, jamy ustnej, pochwy lub odbytu), fioletowe lub czerwone plamy zlokalizowania pod skórą

niskie białych krwinek liczy – gorączka, obrzęk dziąseł, bolesne owrzodzenia jamy ustnej, ból przy przełykaniu, owrzodzenia skóry, objawy przeziębienia lub grypy, kaszel, trudności w oddychaniu

niski poziom czerwonych krwinek (niedokrwistość) – bladość skóry, uczucie pustki w głowie lub krótki oddech, szybkie bicie serca, problemy z koncentracją; lub

objawy zakrzepu krwi w płucach – ból w klatce piersiowej, nagła kaszel, świszczący oddech, przyspieszony oddech, odkrztuszanie krwi.

Twoje leczenie raka może być opóźnione lub trwale przerwać, jeśli masz pewne skutki uboczne.

Częste działania niepożądane mogą obejmować

nudności, wymioty, biegunkę, brak łaknienia

osłabienie, uczucie zmęczenia

drętwienie, mrowienie, pieczenie lub ból w twoich ramion, nóg, rąk lub stóp

objawy przeziębienia takie jak zatkany nos, kichanie, ból gardła

krwotok z nosa; lub

tymczasowa utrata włosów.

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne z FDA na 1-800-FDA-1088.

Inne leki mogą wchodzić w interakcje z palbociclib, w tym na receptę i ponad-the-counter leków, witamin i preparatów ziołowych. Powiedz każdego z pracowników służby zdrowia o wszystkich lekach używanych obecnie i każdy lek rozpoczęcia lub zakończenia użytkowania.

 Cerner Multum, Inc Wersja: 1,02. Przejrzano dnia: 29.02.2016, 10:02:44.