IB-stat

Hioscyjaminą wywołuje wiele skutków w organizmie, w tym zwolnienia z skurcze mięśni.

Hioscyjamina także zmniejsza wydzielanie płynu wielu narządów i gruczołów w organizmie, takich jak żołądek, płuca, trzustki, gruczołów śliny, gruczoły potowe i nosowych.

Hioscyjamina jest stosowany w leczeniu wielu różnych chorób żołądka i jelit, w tym wrzodów trawiennych i zespołu nadwrażliwości jelita grubego. Jest również używany do sterowania skurcze mięśni w pęcherza, nerek, przewodu pokarmowego, oraz zmniejszenie kwaśności soku żołądkowego. Hioscyjaminą jest czasami stosowany w celu zmniejszenia drżenia i sztywnych mięśni u osób z objawami choroby Parkinsona.

Hioscyjamina jest również stosowany jako środek suszący do sterowania nadmierne ślinienie się, wyciek z nosa, lub nadmierne pocenie się.

Hioscyjaminą mogą być również wykorzystywane do celów nie wymienionych w niniejszym przewodniku leków.

Nie należy przyjmować hioscyjaminą jeśli jesteś uczulony na to, czy masz chorobę nerek, pęcherza lub niedrożność jelit, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, ciężkiego toksyczne rozdęcie okrężnicy, jaskry lub myasthenia gravis.

Przed podjęciem hioscyjaminą, należy poinformować lekarza, jeśli u pacjenta występuje choroba serca, zastoinową niewydolność serca, zaburzenia rytmu serca, nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarczycy, przepukliny rozworu przełykowego z chorobą refluksową przełyku.

Unikaj środków zobojętniających jednocześnie wziąć hioscyjaminą. Leki zobojętniające mogą utrudnić organizmowi wchłonąć hioscyjaminą. W przypadku korzystania z leków zobojętniających, należy przyjąć ją po zrobieniu hioscyjaminą i zjedzony posiłek.

Hioscyjaminą mogą upośledzać myślenie lub reakcje. Bądź ostrożny, jeśli podczas jazdy, czy wszystko, co potrzebne jest, aby być czujnym.

Picie alkoholu może nasilać senność i zawroty głowy podczas stosowania leku hioscyjaminą.

Uniknąć stania przegrzane lub odwodnione podczas ćwiczeń oraz w czasie upałów. Hioscyjaminą może zmniejszyć pocenie się i mogą być bardziej narażone na udar cieplny.

Nie należy przyjmować hioscyjaminą jeśli jesteś uczulony na to, czy masz

choroba nerek

powiększenie gruczołu krokowego lub problemy z oddawaniem moczu

niedrożność jelit

wrzodziejące zapalenie jelita grubego ciężka lub toksyczne rozszerzenie okrężnicy

jaskra; lub

miastenia gravis.

Aby upewnić się, że można bezpiecznie przyjąć hioscyjaminą, należy poinformować lekarza, jeśli którykolwiek z tych innych warunków

choroby serca, zastoinowa niewydolność serca

zaburzenia rytmu serca

wysokie ciśnienie krwi

nadczynność tarczycy; lub

przepuklina rozworu przełykowego z GERD (choroba refluksowa przełyku).

FDA ciąży kategoria C. Nie wiadomo, czy będzie hioscyjamina zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę podczas stosowania tego leku.

Hioscyjaminą mogą przenikać do mleka matki i może zaszkodzić dziecku opieki. Nie stosować tego leku, nie mówiąc lekarzowi, jeśli pacjentka karmi piersią dziecko.

Weź dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy stosować w większych lub mniejszych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane. Postępuj zgodnie ze wskazówkami na etykiecie recepty.

Leki mogą pochodzić z instrukcją pacjenta do bezpiecznego i skutecznego stosowania. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami ostrożnie. Zapytaj lekarza lub farmaceutę, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Hioscyjaminą jest zazwyczaj przed posiłkiem. Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza.

Nie należy kruszyć, żuć lub otwórz tabletki o przedłużonym uwalnianiu lub kapsułki. Jest to specjalnie w celu uwolnienia leku powoli w ciele. Kruszenie lub łamanie tabletki może spowodować zbyt wiele leku być uwalniane w czasie. Lekarz może zalecić, aby złamać tabletki o przedłużonym uwalnianiu i wziąć tylko połowę z tego. Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza.

Zmierzyć doustnej postaci ciekłej hioscyjaminą ze szczególnym dawki miarka lub kubka, a nie regularne łyżka stołowa. Jeśli nie posiadają urządzenie do pomiaru dawki, należy zwrócić się do farmaceuty jednym.

Tabletka podjęzykowa postać tego leku musi być umieszczona pod językiem, gdzie rozpuszczenia. Nie połykać tabletki podjęzykowej całości lub umyć ją wodą. Można pić wodę po pigułka całkowitego rozpuszczenia się w ustach.

Przed użyciem sprayu hioscyjaminą ustnej po raz pierwszy, należy napełnić pompę sprayu. Aby to zrobić, spray 3 spraye testów w powietrzu, z dala od twarzy. Zalać pompę sprayu co najmniej 1 test sprayu każdym razem, gdy nie był używany sprayu ustnej przez okres dłuższy niż 2 dni. Spray, aż pojawi się mgiełka.

Po użyciu sprayu ustnej, nie próbować połknąć od razu. Nie płukać jamę ustną lub pluć przez 5 do 10 minut po użyciu sprayu ustnej.

Przechowywanie tego leku w temperaturze pokojowej z dala od wilgoci i ciepła.

Nie używaj sprayu hioscyjaminą ustnej przez ponad 30 spraye, nawet jeśli nie jest medycyna wciąż pozostaje w butelce.

Przyjąć pominiętą dawkę tak szybko, jak to możliwe. Przyjmować pominiętej dawki, jeśli to jest prawie czas na kolejną dawkę. Nie należy przyjmować leku dodatkowego w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Szukajcie awaryjnego lekarską lub zadzwoń linię Poison pomocy na 1-800-222-1222.

Objawy przedawkowania mogą obejmować ból głowy, zawroty głowy, suchość w jamie ustnej, trudności w przełykaniu, nudności, wymioty, zaburzenia widzenia, gorącą i suchą skórę, niepokój lub zdenerwowanie.

Unikaj środków zobojętniających jednocześnie wziąć hioscyjaminą. Leki zobojętniające mogą utrudnić organizmowi wchłonąć hioscyjaminą. W przypadku korzystania z leków zobojętniających, należy przyjąć ją po zrobieniu hioscyjaminą i zjedzony posiłek.

Hioscyjaminą mogą upośledzać myślenie lub reakcje. Bądź ostrożny, jeśli podczas jazdy, czy wszystko, co potrzebne jest, aby być czujnym.

Picie alkoholu może nasilać senność i zawroty głowy podczas stosowania leku hioscyjaminą.

Uniknąć stania przegrzane lub odwodnione podczas ćwiczeń oraz w czasie upałów. Hioscyjaminą może zmniejszyć pocenie się i mogą być bardziej narażone na udar cieplny.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli którykolwiek z tych objawów reakcji alergicznej: pokrzywka; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Przestań używać hioscyjaminą i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli którykolwiek z tych poważnych skutków ubocznych

biegunka

dezorientacja, omamy

nietypowe myśli lub zachowań

szybka, walenie lub nierówne bicie serca

wysypka lub płukania (ciepło, zaczerwienienie lub uczucie mrowienie); lub

ból oka.

Mniej poważne działania niepożądane mogą obejmować

zawroty głowy, senność, nerwowość

niewyraźne widzenie, bóle głowy

problemy ze snem (bezsenność)

nudności, wymioty, wzdęcia, zgaga, i zaparcia

zmiany w smaku

problemy z oddawaniem moczu

zmniejszyła się pocić

suchość w jamie ustnej; lub

impotencja, utrata zainteresowania seksem, albo kłopoty orgazm.

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne z FDA na 1-800-FDA-1088.

Należy poinformować lekarza o wszystkich innych lekach używanych, zwłaszcza

amantadyna (Symmetrel)

haloperidolu (Haldol)

MAO inhibitor takich jak Furazolidon (Furoxone) izokarboksazyd (Marplan), fenelzyna (Nardil), rasagilinę (Azilect), selegilina (Eldepryl, Emsam) lub tranylcypromina (Parnate)

fenotiazyny takie jak chlorpromazyna (thorazyna) flufenazyna (Permitil, Prolixin) Perfenazyna (Trilafon) prochlorperazyna (Compazine, Compro), prometazyna (Pentazine, Phenergan, Anergan, Antinaus), tiorydazyna (Mellaril), lub trifluoroperazyna (stelazyna); lub

leki przeciwdepresyjne, takie jak amitryptylina (Elavil, Vanatrip), doksepina (Sinequan), dezypraminy (Norpramin), imipramina (Janimine, Tofranil), nortryptylina (Pamelor), i innych.

Ta lista nie jest kompletna i inne leki mogą wchodzić w interakcje z hioscyjaminą. Należy poinformować lekarza o wszystkich leków używanych. Obejmuje to na receptę, over-the-counter, witaminy i produkty ziołowe. Nie rozpocząć nowy lek, nie mówiąc o tym lekarzowi.

 Cerner Multum, Inc Wersja: 5,01. Przejrzano dnia: 10.03.2011, 09:38:26.