Hydrokortyzon i kwas octowy do uszu

Klasa terapeutyczna: przeciwinfekcyjne / anty-zapalne Combination

Wykorzystuje hydrokortyzonu i kwasu octowego

Farmakologiczna Klasa: nadnerczy glikokortykosteroidów

Klasa chemiczna: kwas octowy (klasa)

Leki te mogą być również wykorzystywane do innych warunków określonych przez lekarza.

kombinacje kwasu octowego i kortykosteroidów są dostępne tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Hydrokortyzonu i kwasu octowego należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na hydrokortyzonu i kwasu octowego lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Nie ma konkretnych informacji, porównując wykorzystanie uszu kortykosteroidów u dzieci poniżej 3 roku życia ze stosowania w innych grupach wiekowych.

Przed użyciem hydrokortyzon i kwas octowy

Chociaż nie ma konkretnych informacji, porównując wykorzystanie uszu kortykosteroidów u osób starszych ze stosowania w innych grupach wiekowych, nie oczekuje się od nich powoduje różne skutki uboczne lub problemy u osób starszych niż oni u młodszych dorosłych.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia hydrokortyzon i kwas octowy, szczególnie ważne jest, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie hydrokortyzon i kwasu octowego przy użyciu jednego z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Korzystanie hydrokortyzon i kwas octowy z którymkolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Korzystanie hydrokortyzon i kwasu octowego każdy z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko pewnych skutków ubocznych, ale stosując oba leki mogą być leczenie będzie najbardziej odpowiednie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może mieć wpływ na korzystanie hydrokortyzonu i kwasu octowego. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Używać

Aby utrzymać medycynie jako wolne od zarazków, jak to możliwe, unikać dotykania zakraplacza lub końcówkę aplikatora do każdej powierzchni jak najwięcej (w tym ucha). Ponadto, zawsze w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Dla pacjentów stosujących hydrokortyzon i kwasu octowego krople do uszu

Czy częściej i przez dłuższy okres czasu, niż lekarz zamówionej nie stosować kortykosteroidów. Aby to zrobić może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Nie należy stosować żadnych leków pozostawionych dla przyszłych problemów ucha bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Hydrokortyzon i kwas octowy nie należy stosować w przypadku niektórych rodzajów zakażeń są obecne. W tym celu mogą sprawić, że zakażenie gorzej.

Dawka hydrokortyzonu i kwasu octowego będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższe informacje zawiera tylko średnie dawki hydrokortyzonu i kwasu octowego. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki hydrokortyzonu i kwasu octowego, stosuje się go jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania.

Nie należy przerywać leczenia gwałtownie.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Właściwe stosowanie hydrokortyzonu i kwasu octowego

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Jeśli twój stan nie poprawi się w ciągu 5 do 7 dni, lub jeśli staje się gorsze, skontaktować się z lekarzem.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Nie było żadnych innych działań niepożądanych zgłaszanych z hydrokortyzonu i kwasu octowego. Jednakże, w przypadku zauważenia jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z lekarzem.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria N Nie sklasyfikowano

Środki ostrożności podczas korzystania z hydrokortyzon i kwas octowy

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Zapalenie ucha zewnętrznego Ciprodex, Cortisporin Otic, ceftazydym, benzocaine uszu, kwas octowy uszu, Fortaz, Cortisporin-TC, Vosol, Coly-mycin S, Oticin HC, Benzotic, Acetasol HC, Vosol HC, Trioxin, Pinnacaine, Cortane-B, Tazicef, Amerykańskie Otic

 lub udać się dołączyć do grupy wsparcia / kwas octowy hydrokortyzonu połączyć z innymi, którzy mają podobne zainteresowania.

hydrokortyzon i octowe Skutki uboczne kwasu

kwas octowy / hydrokortyzon otic