hydrokodon i chlorfeniramina

Klasa terapeutyczna: przeciwkaszlowe, opioidami / antyhistaminowe Combination

Używa Dla hydrokodonu i chlorfeniramina

Farmakologiczna Klasa: Chlorpheniramine

Klasa chemiczna: Hydrocodone

Hydrocodone jest narkotykiem przeciwkaszlowe (tłumiące kaszel). Działa bezpośrednio na środku kaszlu w mózgu, w leczeniu kaszlu. Chlorfeniramina to środek przeciwhistaminowy, który jest wykorzystywany do łagodzenia lub zapobiegania objawy alergii.

Gdy hydrokodon jest używany przez długi czas, może okazać się zwyczaj formowania, co powoduje uzależnienie fizyczne i psychiczne. Uzależnienie fizyczne mogą prowadzić do skutków ubocznych wycofanie jeżeli leczenie zostanie przerwane nagle.

hydrokodon i chlorfeniramina jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Do hydrokodonu i chlorfeniramina dodaje należy uznać

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na hydrokodonu i chlorfeniramina lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Przed użyciem hydrokodon i Chlorpheniramine

Zastosowanie hydrokodonu u dzieci w wieku poniżej 6 lat spowodował poważne problemy z oddychaniem, czasem ze skutkiem śmiertelnym. Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków hydrokodonu i kombinacji chlorfeniramina w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność hydrokodonu i kombinacji chlorfeniramina w podeszłym wieku. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na rozwój nerek, wątroby, serca lub problemów związanych z wiekiem, co może wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów otrzymujących hydrokodon i chlorfeniramina.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia hydrokodon i Chlorpheniramine, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie hydrokodon i chlorfeniramina z którymkolwiek z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Korzystanie hydrokodon i chlorfeniramina któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Korzystanie hydrokodon i Chlorpheniramine któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie hydrokodon i Chlorpheniramine z którymkolwiek z poniższych nie jest zwykle zalecane, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często używasz hydrokodon i Chlorpheniramine lub daje specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na wykorzystanie hydrokodonu i chlorfeniramina. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Weź hydrokodon i Chlorpheniramine tylko zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Jeśli zbyt dużo hydrokodonu i chlorfeniramina jest przyjmowane przez długi czas, może okazać się uzależnia (powodując uzależnienia psychicznego i fizycznego), lub spowodować przedawkowanie.

Zmierzyć płyn doustny prawidłowo używając oznaczony miarka, strzykawkę, lub medycyny kielich. Przeciętny łyżeczki gospodarstwo domowe nie może posiadać odpowiednią ilość płynu. Należy zapytać farmaceutę, aby uzyskać instrukcje do pomiaru odpowiednią dawkę hydrokodonu i chlorfeniramina.

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na hydrokodonu i chlorfeniramina lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

W przypadku pominięcia dawki hydrokodonu i chlorfeniramina, należy przyjąć ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Właściwe użytkowanie hydrokodonu i chlorfeniramina

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w trakcie korzystania hydrokodon i chlorfeniramina. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować do jej podjęcia. Jeśli objawy nie ustępują lub jeśli gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Nie używaj hydrokodon i Chlorpheniramine jeśli używano inhibitor MAO (MAO) takie jak Eldepryl®, Marplan®, Nardil® lub Parnate® w ciągu ostatnich 14 dni.

hydrokodon i chlorfeniramina może być zwyczaj formowania. Jeśli czujesz, że lek nie działa tak dobrze, nie używać więcej niż zalecana dawki. Skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania instrukcji.

hydrokodon i chlorfeniramina może powodować zawroty głowy lub senność. Upewnij się, że wiesz, jak reagować na hydrokodonu i chlorfeniramina zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli są zawroty głowy, czy nie czujność.

hydrokodon i chlorfeniramina doda na działanie alkoholu i innych leków działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (które może doprowadzić do senności lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi). Niektóre przykłady OUN są leki przeciwhistaminowe lub medycynie alergii lub przeziębienia, środki uspokajające, środki uspokajające lub medycyny snu, innych leków na receptę lub narkotyków bólu, medycynie napadów lub barbiturany, środki zwiotczające mięśnie, lub anestezjologii, w tym niektóre środki znieczulające stomatologicznych. Przed zastosowaniem każdego z tych leków podczas korzystania hydrokodon i Chlorpheniramine skontaktować się z lekarzem.

Używanie tego leku może spowodować poważne zaparcia. Aby temu zapobiec, lekarz może skierować cię do podjęcia środków przeczyszczających, pić dużo płynów lub zwiększenie ilości błonnika w diecie. Należy postępować zgodnie ze wskazówkami ostrożnie, ponieważ kontynuuje zaparcia mogą prowadzić do poważniejszych problemów.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Środki ostrożności podczas korzystania z hydrokodon i Chlorpheniramine

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

hydrokodon i chlorfeni Side Effects

chlorfeniramina / hydrocodone

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

CSA Harmonogram 2 Duży potencjał nadużywania

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Kaszel benadryl, benzonatat, Dilaudid, difenhydramina Mucinex, kodeina, Gwajafenezyna, hydromorfon, Tylenol z Codeine # 3, paracetamol / hydrokodon, Lortab, dekstrometorfan

Objawy przeziębienia Benadryl, difenhydramina, chlorfeniramina, Promethazine DM, Tussionex Pennkinetic, Echinacea, Alka-Seltzer Plus Zimno, Benadryl Alergia, Vicks Dayquil Daytime Zimny ​​/ Grypa, Virtussin DAC Drixoral