hiperglikemia w cukrzycy powikłań

Nieleczona hiperglikemia może spowodować komplikacje długoterminowe. Obejmują one

Jeśli poziom cukru we krwi wzrasta wystarczająco lub przez dłuższy okres czasu wysoki, może to prowadzić do dwóch ciężkich warunkach.

Powikłania Długoterminowe

Cukrzycowa kwasica. Cukrzycowa kwasica rozwija się, gdy nie masz wystarczającej ilości insuliny w organizmie. Kiedy tak się dzieje, cukier (glukoza) nie może wprowadzić swoje komórki na energię. Twój poziom cukru we krwi wzrasta, a organizm zaczyna rozkładać tłuszcz na energię.

powikłania awaryjne

Proces ten produkuje kwasy toksyczne zwanych ketonami. Nadmiar ketony gromadzą się we krwi i ostatecznie “rozlać się” do moczu. Nieleczona cukrzycowa kwasica ketonowa może prowadzić do śpiączki cukrzycowej i stanowić zagrożenie dla życia.

Zespół hiperosmolarny hiperglikemii. Stan ten pojawia się, gdy ludzie wytwarzają insulinę, ale to nie działa prawidłowo. Poziom glukozy we krwi może być bardzo wysoka – większe niż 600 mg / dl (33 mmol / L). Ponieważ insulina jest obecny, ale nie działa prawidłowo, organizm nie może użyć glukozy lub tłuszcz na energię.

Glukoza jest następnie wylany z moczem, powodując zwiększone oddawanie moczu. Nieleczona cukrzycowa Zespół hiperglikemii hiperosmolarny może prowadzić do zagrażających życiu odwodnienie i śpiączkę. Wiersz opieka medyczna jest niezbędna.