Duża rak przewodnika płuc – przyczyny, objawy i metody leczenia

Co to jest?

Rak płuca Duży podaje tę nazwę, ponieważ nieprawidłowe komórki pojawiają się duże pod mikroskopowym. raka płuc są podzielone na dwie główne grupy – niedrobnokomórkowego raka płuca i niedrobnokomórkowego raka płuca. Niedrobnokomórkowego raka płuc jest jednym z niedrobnokomórkowego raka komórek .; Duże raka płuc często rozpoczyna się w centralnej części płuc. Spośród niedrobnokomórkowego raka płuc, tego typu jest zwykle odkryte na późniejszym etapie. Oznacza to, że w czasie rozpoznania, nowotwór często już rozprzestrzeniać się na zewnątrz obszarów płuc. Duże raka płuc zazwyczaj szybko rosnąć i rozprzestrzeniać. Rak może rozprzestrzeniać się do pobliskich węzłów chłonnych i do klatki piersiowej. To również może rozprzestrzeniać się na organach odległych, nawet gdy guz w płucu jest stosunkowo mała .; Większość ludzi, którzy rozwijają dużą raka płuc to palacze przeszłości lub obecnie .; objawy; Czasami rak płuca zostanie wykryty na RTG klatki piersiowej lub tomografii komputerowej, która została wykonana z jakiegoś innego koncernu diagnostycznego .; Gdy pojawią się objawy, najczęściej jeden jest uporczywy kaszel. Jednak większość ludzi z uporczywy kaszel nie mają raka płuc .; Inne objawy, które mogą być związane z rakiem płuc obejmują; Odkrztuszanie krwi; Duszność; Świsty w ciągu zaledwie jednej stronie klatki piersiowej; Oznaczone zmęczenie; Zapalenie płuc, który powraca do tego samego obszaru płuc; Niewyjaśniona utrata masy ciała lub utrata apetytu

objawy

Czasami rak płuca zostanie wykryty na RTG klatki piersiowej lub tomografii komputerowej, która została wykonana z jakiegoś innego koncernu diagnostycznego .; Gdy pojawią się objawy, najczęściej jeden jest uporczywy kaszel. Jednak większość ludzi z uporczywy kaszel nie mają raka płuc .; Inne objawy, które mogą być związane z rakiem płuc obejmują; Odkrztuszanie krwi; Duszność; Świsty w ciągu zaledwie jednej stronie klatki piersiowej; Oznaczone zmęczenie; Zapalenie płuc, który powraca do tego samego obszaru płuc; Niewyjaśniona utrata masy ciała lub utrata apetytu

Diagnoza

Lekarze często najpierw znaleźć dużą raka płuca w RTG klatki piersiowej, gdzie pojawia się jako szary lub białawy obszaru, powszechnie nazywany “spot”. Inne badania, takie jak tomografia komputerowa (CT), rezonans magnetyczny (MRI) skanuje i pozytonowej tomografii emisyjnej (PET) skanuje może pokazać rozmiar, kształt i położenie guza. Te informacje pomagają lekarzom ocenić, gdzie pobierają próbki guza (biopsja). Biopsja potwierdza rodzaj raka płuc.

Jak długo to trwa?

Bez leczenia dużych komórek raka płuc będzie wzrastał. Jak w przypadku innych nowotworów, nawet gdy leczenie wydaje się skuteczne (remisji), może wrócić.

Jak uniknąć tego stan zdrowia

Dym tytoniowy znacznie zwiększa ryzyko zachorowania na większość form raka płuc, w tym dużych komórek raka płuc. Jeśli palisz, przestań. Należy także unikać dymu papierosowego innych ludzi.

Jak leczyć to schorzenie

Wielkość i miejsce guza znany także jako leczenie scenicznej-ustalić odchylenia komórek rakowych.

Kiedy wizyta u lekarza

Jeśli wystąpi którykolwiek z objawów raka płuc, zobaczyć się z lekarzem od razu.

Rokowanie

W większości przypadków, niedrobnokomórkowego raka płuc zdiagnozowano w zaawansowanym stadium. Dla tych ludzi, szanse na wyleczenie są małe. Jeśli diagnoza jest wcześnie, szczególnie jeśli duża raka płuc można całkowicie usunąć za pomocą operacji perspektywa jest bardziej nadziei.