dimezylanowe lisdexamfetamine (droga pokarmowa) właściwego stosowania

Dawkowanie

Nieodebrane Dawka

Przyjmować tego leku zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Jeśli zbyt dużo jest zrobione, może stać się uzależnia. Jeśli Ty lub Twoje dziecko czuje, że lek nie działa prawidłowo po przyjęciu go przez kilka tygodni, należy skontaktować się z lekarzem i nie zwiększać dawki.

Lek ten powinien pochodzić z przewodnikiem lek. Przeczytać i postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania. Należy zapytać farmaceutę za przewodnika Medication jeśli nie masz.

Należy przyjmować leku z jedzeniem lub bez jedzenia.

Najlepiej jest stosować tego leku w godzinach porannych. Stosowanie leku w godzinach popołudniowych lub wieczorem może utrudnić Ci zasnąć.

Kapsułki należy połykać w całości, a nie kruszyć, dzielić ani rozgryzać. Jeśli Ty lub Twoje dziecko nie jest w stanie połknąć całą kapsułkę, ostrożnie otworzyć kapsułkę i wlać lek do szklanki z wodą, jogurtem lub sokiem pomarańczowym. Wymieszać tę mieszaninę dobrze i połknąć od razu. Mieszaninę lek nie może być przechowywany do późniejszego użycia.

Przechowywanie

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Nie wyrzucaj resztek, nieużywane, lub wygasł leku do kosza, ponieważ może to być szkodliwe dla innych osób lub zwierząt. Zapytaj lekarza lub farmaceutę o medycynie z odbiorem programu w swojej społeczności.