diazotan i hydralazyny (droga pokarmowa) opis i nazwy firmowe

Diazotan i mieszanej hydralazyny jest stosowany w leczeniu niewydolności serca u pacjentów rasy czarnej.

Diazotan należy do grupy leków zwanych azotany. Działa poprzez rozluźnienie naczyń krwionośnych i zwiększenie dopływu krwi i tlenu do serca przy jednoczesnym ograniczeniu jego obciążenia pracą.

Hydralazyna działa poprzez rozluźnienie naczyń krwionośnych i zwiększenie dopływu krwi i tlenu do serca przy jednoczesnym ograniczeniu jego obciążenia pracą.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Tablet

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

alergie

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków diazotan i kombinacji hydralazyny w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Pediatryczny

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność diazotan i kombinacji hydralazyny w podeszłym wieku. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na problemy z wątrobą lub nerkami związanych z wiekiem, co może wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów otrzymujących diazotan izosorbinian i kombinacji hydralazyny.

geriatryczna

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Ciąża

Karmienie piersią

Interakcje

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Inne interakcje

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Innych problemów medycznych

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Dawkowanie

Stosowanie leku z żadnym z następujących pozycji może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Weź ten lek zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Nieodebrane Dawka

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Przechowywanie

Ważne jest, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się, że lek ten działa prawidłowo i sprawdzić niepożądanych efektów.

Nie należy przyjmować avanafil (Stendra®) riociguat (Adempas®), sildenafil (Viagra), tadalafil (Cialis®) lub wardenafilu (Levitra®) podczas używania tego leku. Korzystanie z tych leków jednocześnie może powodować niewyraźne widzenie, zawroty głowy, zawroty głowy ciężką lub omdlenia. Jeśli pacjent przyjmuje te leki i przeżyć atak dusznicy, należy udać się do szpitala od razu.

Mogą wystąpić zawroty głowy, uczucie pustki w głowie lub omdlenia, zwłaszcza, gdy pojawi się szybko z pozycji leżącej lub siedzącej. Wstawanie powoli może pomóc.

Zawroty głowy, zawroty głowy, omdlenia czy też bardziej prawdopodobne, jeśli pijesz alkohol, stojak na długie okresy czasu, wysiłku, a jeśli pogoda jest gorąca. Podczas stosowania tego leku, należy uważać, aby ograniczyć ilość alkoholu pić. Ponadto, należy zachować szczególną ostrożność podczas wysiłku lub upałów lub jeśli trzeba stanąć na długie okresy czasu.

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz bóle w klatce piersiowej, gorączka, bóle stawów lub zmęczenie lub osłabienie. Mogą to być objawy choroby autoimmunologicznej zwanej toczeń rumieniowaty układowy.

Ten lek może powodować problemy nerwowe. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli nie pali, czołganie się, świąd, drętwienie, mrowienie, “mrowienie”, lub mrowienie uczucia.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.