Czy relacja nastolatek jest zdrowe?

Przemoc może się zdarzyć w młodzieńczych związkach, więc upewnij się, że wiesz, objawy i może pomóc dziecku.

Dowiedz się więcej o objawy nadużycia przy Spot nadużycie nastolatek

Nadużycia w związkach, w tym relacje między nastolatków, może się zdarzyć mężczyzn i chłopców, ale jest o wiele bardziej prawdopodobne, aby kobiety i dziewczęta. Zdarza się także w związkach jednopłciowych.

Przemoc fizyczna i emocjonalna może mieć długofalowe skutki dla zdrowia psychicznego i fizycznego dziecka. Może to prowadzić do zaburzeń odżywiania, depresji narkotyków i alkoholu i problemów. Wykorzystywanie seksualne ma również ryzyko ciąży i chorób przenoszonych drogą płciową (STI).

Niebezpieczeństwa przemocy w związkach nastolatków

Przemoc fizyczna może obejmować bicie, kopanie, wykrawania, bicie, popychanie, i naciska lub zmuszenie kogoś do aktywności seksualnej. Emocjonalne i werbalne nadużycia polega na osobę

Tink Palmer, pracownik socjalny, który pracuje z ofiarami nadużyć, zwraca uwagę, że nowoczesna technologia może być wykorzystywane do nadużyć też. “Telefony komórkowe i internet mogą być stosowane w bardzo kontrolującego sposób,” mówi. “Chłopaka może tekst swoją dziewczynę co 10 minut, kiedy jest się z przyjaciółmi, żeby odciągnąć ją i uczynić ją świadomość, że jest tam zawsze.”

Aby uzyskać pomoc i wsparcie zadzwonić na infolinię Parentline Plus 0808 800 2222

Porozmawiaj z dzieckiem o tym, co jest w porządku, a co nie w związku. Niektóre nastolatki uważają, że przemoc jest “tak się rzeczy mają”, czy też “po prostu bawić”. Dziecko lub ich przyjaciele mogą w to uwierzyć. Upewnij się, że rozumieją, że przemoc lub kontrolująca zachowanie nie jest w porządku, i że nikt nie powinien się z tym pogodzić.

Są to objawy można Miej oko na, a można również upewnić się, że dziecko wie, aby zwrócić uwagę na nich. To znak, kontrolowania lub agresywnych zachowań, jeśli chłopak dziecka lub dziewczyną

Niektóre dziewczyny mogą sądzić, że jeżeli ich chłopak staje się zazdrosna i sprawdza się na nich to znaczy, że ich kocha. To nie jest prawda. Takie zachowanie nie jest o miłości i romansu, chodzi o kontrolę i około chłopak dziecka dokonywania dziecko zachowuje się w sposób, w jaki chce. Niektórzy chłopcy mogliby uznać, że ich zachowanie kontroli dziewczyna jest czyni je bardziej człowieka. Upewnij się, że dziecko wie, że użycie przemocy nie czyni kogoś człowiekiem.

Co możesz zrobić

Powiedz dziecku, że zawsze mogą przyjść do ciebie, nie wiem co. Ofiary przemocy mogą się wstydzić i wierzą (błędnie), że nadużywanie jest ich wina. Jasno wynika, że ​​nadużycia nie jest wina dziecka, i że będzie im pomóc, jeśli przyjdzie do was.

Można również powiedzieć im o telefonach zaufania, takich jak Childline (0800 11 11) lub NSPCC (0808 800 5000), które mogą zadzwonić, jeśli nie czują, że mogą porozmawiać.

“Młodzież może być skryty,” mówi Palmer. “Trzeba starać się zdecydować, czy są one właśnie skryty, ponieważ są one w naturalny sposób wywierania swoją niezależność, czy też są one właśnie skryty, ponieważ są one narażone na szkody i nie mogę ci powiedzieć.”

Objawy mogą obejmować nadużywania dziecka

mówiąc rzeczy, które sprawiają, że ich partner czuje małe lub głupie; naciska swojego partnera do robienia rzeczy, których nie chcą robić rzeczy, w tym seksualnych; sprawdzenie się na swojego partnera cały czas, aby dowiedzieć się, gdzie są i kim jesteś z, lub; grożąc zranić swojego partnera lub kogoś bliskiego partnera, łącznie ze zwierzętami domowymi.

Niektóre z nich mogą być normalnymi fazami wzrastania. Jednakże, jeśli martwisz się o swoje dziecko tu jest co robić.

Znaki ostrzegawcze w chłopaku dziecka lub dziewczyną

Zachowaj spokój. “Staraj się rozmawiać z dzieckiem, ale nie należy ich konfrontacji”, mówi Palmer. “Przed nimi rozmawiać, myśleć przez co twoje obawy są i mówić o tym poufnie z kimś takim jak lekarzem lub znajomego. To pomoże Ci sprawdzić swoje własne uczucia i myśli z wyprzedzeniem, tak, że nie będzie zbyt emocjonalna, gdy mówisz do swojego dziecka. ”

Pomyśl o tym, kiedy z nimi rozmawiać. “Nie rób tego, kiedy już po prostu podszedł do drzwi, lub gdy miałaś wiersz” radzi Palmer. “Zrób to, gdy rzeczy są spokojne, tak, że nie jest powiązany z innym numerze takim jak im powrót do domu późno lub pijany.”

Znaleźć słowa. Spróbuj powiedzieć chcesz rozmawiać. Załóżmy, że martwisz się o nich i zapytać, czy wszystko jest OK. “To pokazuje im, że jest OK, aby rozmawiać i pozwala im znać, że jesteś emocjonalnie dostępne dla nich”, mówi Palmer. “Nawet jeśli nie będą mówić do was w tym momencie, mogą odejść i myśleć o rzeczach, i mówić do ciebie później.”

26/03 /

26/03 /

Niech Twoje dziecko wie, można im pomóc

Dowiedz się, gdzie uzyskać pomoc po ataku lub gwałtu i jak rozpoznawać oznaki nadużywania

Jak rozpoznać oznaki wykorzystywania seksualnego dzieci, i co zrobić, jeśli podejrzewam go

Zdrowe rady życia dla kobiet w wieku 18-39 lat, w tym prawdziwych historii, fitness, diety, płodności i zdrowia seksualnego

Zdrowie dla mężczyzn w wieku od 18 do 39, w tym zdrowego odżywiania, ćwiczeń, jak stracić jelito i tajemnice lekarza płci

Uzyskać informacje na temat problemów ze zdrowiem psychicznym, dowiedzieć się, gdzie uzyskać pomoc i przeczytać historie innych ludzi

Dowiedzieć się o korzyściach płynących z różnych rodzajów terapii rozmowy, w tym poradnictwa, psychoterapii i CBT

dostaje bardzo zazdrosny; monitoruje połączenia i wiadomości e-mail, a denerwuje, jeśli nie jest natychmiastowa reakcja, ma problemy z kontrolowaniem swoich emocji, zwłaszcza gniewu; zatrzymuje się widząc swoje dziecko lub rozmawiać z przyjaciółmi i rodziną tyle, ile chcieliby; wykorzystuje siły podczas argument; obwinia innych za swoje problemy i uczucia; to ustnie obraźliwych lub; pokazuje groźne zachowanie wobec innych.

Oznaki tego, że chłopak dziecka lub dziewczyną obraża

nie wychodzić z ich kręgu przyjaciół, nie robi tak dobrze w szkole, lub pomijanie szkoły w ogóle, nieustannie sprawdzając ich telefon; wycofywany i ciszej niż zwykle; rozgniewał, i staje się drażliwy, gdy zapytał, jak robią; wymówek dla ich chłopakiem lub dziewczyną mający niewyjaśnione zadrapania lub siniaki; ukazujący zmiany nastroju lub osobowości; lub używanie narkotyków lub alkoholu.

Przemoc domowa i napaść na tle seksualnym

Wykorzystywanie seksualne dzieci

 18-39

 18-39

Zdrowie psychiczne

Mówiąc zabiegi