Czuję się zdrowsza jako wegański “

Żonaty ojciec-of-one David Scott, 46, z Glasgow, opowiada o swojej decyzji stać się weganinem i jak on sprawia, że ​​jego dieta jest zbilansowana i zróżnicowana.

Był to stopniowy proces, który rozpoczął się około 18 miesięcy temu. Jestem 6ft 3 cali wzrostu, ważę 14 kamień i stosowany cieszyć budowy ciała. Dodajmy do tego, że jestem Szkocji i spędził 17 lat w Armii Terytorialnej, a masz mało prawdopodobne wegańskie.

Moja praca polega na zamiar kilku imprez firmowych co tydzień, w którym miałbym obfite posiłki, w tym stek, czerwonego wina i sera. Z biegiem czasu, zbyt wiele ciężkich posiłków zostawiła mnie uczucie wzdęcia i ospały.

Aby zrównoważyć rzeczy, W domu moja żona i ja zdecydowaliśmy się gotować lżejsze posiłki, takie jak zupy i bezmięsnych potraw. Ale ja wciąż uczucie wzdęcia, więc postanowiliśmy wyciąć mleko i ser, i że zrobił różnicę.

Czuję się o wiele zdrowsze. Mój poziom energii są, a ja już nie czuje się ospały. Śpię lepiej i zacząłem działa regularnie, co kiedyś zrobić.

Kiedyś miałem problem z utrzymaniem moją wagę pod kontrolą. Moja waga tendencję do jo-jo w górę iw dół. Teraz moja waga jest stabilna. Wciąż mogę dopasować do garniturów, że miałem wykonane 10 lat temu.

Planujemy nasze posiłki i zrobić duży sklep supermarket raz w tygodniu. Zdecydowanie umieścić więcej myśli w co musimy jeść, aby upewnić się, że nasze posiłki są zróżnicowane i wyważone.

W zimie, mamy tendencję do jedzenia dużo więcej zupy, więc kupimy impulsów i grube warzyw. Musimy jabłko kruszy zamiast sałatek owocowych. Jedziemy w pełnym zakresie środków spożywczych odpowiednich dla wegan.

Początkowo wydawało się droższe, ponieważ byliśmy kupowania żywności odpowiedni dla wegan, oprócz non-wegańskie składników. Ale kiedy przełącza się w pełni diecie wegańskiej, nasz rachunek zakupy zstąpił.

Jako wegańskie, nie jedzą fast foodów, więc nasze cotygodniowe sklepy są tańsze. Planowanie nasze posiłki poczyniła duże znaczenie dla naszych wydatków, a to oznacza, że ​​nie należy wyrzucać tyle żywności, jak kiedyś.

Narzędzia promocji

Warzywa Biryani jest moim ulubionym danie. To był ulubionym odkąd byłem dzieckiem. Uwielbiam też zupy, tylko o dowolnej odmiany, ale zwłaszcza brokułów i sera pleśniowego wegańskie zupy.

Ponieważ dzieje wegańskie, odkryłem prawdziwą miłość do jedzenia. Dowiedzieć się o nowych składników i potraw wprowadziła swoje kubki smakowe na zupełnie nowej gamy smaków.

Jest całkiem możliwe, jeść niezdrowo jako wegan, jak w przypadku każdego rodzaju diety. Ale jeśli zwrócić uwagę na to, co dzieje się swoimi posiłkami, to bardzo łatwo mieć różnorodną i zbilansowaną dietę.

Jeść weganizm jest łatwiejsze niż się wydaje. To po prostu wymaga nieco więcej planowania, aby upewnić się uzyskać różnorodne owoce i warzywa, rośliny strączkowe, nasiona i ziarna.

Idę żeglowania w weekendy przez cały rok, więc mogę uzyskać witaminy D z spędzając dużo czasu na zewnątrz w świetle słonecznym. Mam witaminy B12 z produktów sojowych, takich jak napoje sojowe wzbogacone w witaminę B12.

Jak uzyskać witaminy D z promieni słonecznych

Większość miejsc oferują dania wegańskie w ich menu. Ale jeden z najbardziej przydatnych narzędzi Udając się do nowych miejsc lub zamawiania z menu jest Vegan Vegan Society paszport.

Wegańskiej Paszport jest książeczka kieszonkowy opisując co żywności weganie mogą i nie może jeść w niemal każdym języku kiedykolwiek będziesz potrzebować.

19/10 /

19/10 /

Sprawdź swoje BMI i uzyskać porady dostosowane

Dieta wegańska

Dowiedzieć się, czy masz alergię pokarmową

Zeskanować kod kreskowy danego produktu, aby zobaczyć, ile kostek cukru zawiera

Jak masz wystarczająco dużo słońca, ale nie za dużo? Oto, co mówią eksperci, a także, kto jest najbardziej narażone na niedobór witaminy D

Jak się do zdrowych wegan diety, zawierającej źródła witaminy B12, witaminy D, wapnia i żelaza

Zdrowa dieta zawiera żywności z pięciu głównych grup żywności, aby dać nam energii i składników odżywczych, musimy

Porady na temat zdrowej i zrównoważonej diety wegetariańskie i wegańskie oraz niezbędnych składników odżywczych

Zdrowe odżywianie

Wegetarian i wegan