choroba wszy

Wszy są małe, bezskrzydłe, pasożytnicze owady, które żywią się krwi. Wszy są łatwo rozprzestrzenia – w szczególności przez uczniów – poprzez bliski kontakt i dzielenie rzeczy.

Istnieje kilka typów wszy

objawy

Ty lub Twoje dziecko ma dobrych nawyków higieny osobistej i jeszcze dostać wszy. O ile właściwie leczone, warunek ten może stać się stałym problemem.

Wszy. Te wszy rozwijać na skórę głowy. Są najłatwiej zobaczyć na karku i nad uszami .; wszy ciała. Te wszy żyją w odzieży i pościeli i przenieść na skórę do karmienia. wszy ciała najczęściej dotykają ludzi, którzy nie są w stanie regularnie kąpać i wyprać ubranie, takich jak osoby bezdomne lub przemijające .; Wesz łonowa. Powszechnie nazywane kraby te wszy pojawiają się na skórze i włosach łonowych swojej dziedzinie, a rzadziej na grubej sierści ciała, takich jak klatki piersiowej włosów, brwi i rzęs.

Wszy występuje na skórze głowy i są najłatwiej zobaczyć na karku i za uszami. Małe gnidy (jaja), przypominające malutkiego Pussy Willow pąki o wielkości płatki łupieżu są widoczne na wałach włosów.

Oznaki i objawy wszy m.in.

Zazwyczaj można pozbyć się wszy poprzez podjęcie kroków samoopieki, które obejmują wykorzystanie bez recepty szampon, który jest opracowany specjalnie do zabijania wszy.

Intensywny świąd .; Łaskotanie uczucie z ruchem włosy .; Wszy na skórę głowy, ciała, ubrania, lub łonowej lub innego owłosienia. Dorosłe wszy mogą być o wielkości nasion sezamu lub nieco większy .; Wszy jaja (njego) na wałki do włosów. Nitów przypominają malutkie pączki Pussy Willow. Gnidy może być mylone z łupieżem, ale w przeciwieństwie do łupieżu, nie mogą być łatwo szczotkowane z włosami .; Małe czerwone guzki na skórze głowy, szyi i ramion.

Jednakże, skonsultować się z lekarzem, jeśli

Bez recepty szampon nie zabija wszy – lekarz może przepisać silniejsze, recepty szampon; Jesteś w ciąży – nie używaj szamponu przeciw wszy aż skonsultować się z lekarzem; Nie masz żadnych zainfekowanych uli lub otarcia skóry przed zarysowaniem

przyczyny

Głowa RSS wszy od krwi z głowy. Samica składa jaja wszy (gnidy), które przyklejają się do wałków do włosów.

Można dostać wszy od wchodzenia w kontakt z obu wszy i ich jaj. Jaja wylęgają się około jednego tygodnia. Wszy nie potrafią latać i chodzić po ziemi. Rozciągają się one poprzez

Często można pozbyć się wszy z ponad-the-counter zabiegi i prawidłowo mycia zanieczyszczonych przedmiotów gospodarstwa domowego, takich jak pościel, ręczniki i ubrania. Jeżeli środki te nie działają, należy skontaktować się z dostawcą podstawowej opieki medycznej.

Poniższe informacje pomogą Ci przygotować się do wizyty, i zrozumieć, czego oczekiwać od lekarza.

Przykłady pytań można zadać lekarz m.in.

Przygotowania do wizyty

Oprócz pytań, które przygotowaliśmy, aby zwrócić się do lekarza, nie wahaj się zadawać pytania w trakcie powoływania jeśli czegoś nie rozumiesz.

Head-to-head lub kontaktu ciała z ciałem. Taka sytuacja może wystąpić jako dzieci lub członków rodziny Play lub ściśle współdziałają .; Bliskość przechowywanych rzeczy. Przechowywanie porażone ubranie w szafie, w szafkach lub na side-by-side haków w szkole lub przechowywania przedmiotów osobistych, takich jak poduszki, koce, grzebienie i pluszowych zabawek w sąsiedztwie w domu może pozwolić wszy rozprzestrzeniać .; Elementy wspólne wśród przyjaciół lub członków rodziny. Mogą one obejmować odzież, słuchawki, szczotki, grzebienie, ozdoby do włosów, ręczniki, koce, poduszki i pluszowych zabawek .; Kontakt z zanieczyszczonej mebli. Leżąc na łóżku lub siedząc w overstuffed, tkaniny pokryte mebli niedawno używanych przez kogoś wszy może ich rozprzestrzeniania się. Wszy mogą żyć przez jeden do dwóch dni od ciała .; Kontakt seksualny. Wszy łonowe zazwyczaj rozprzestrzenia się poprzez kontakty seksualne i najczęściej u dorosłych. Wszy łonowe znalezione na dzieci może być oznaką ekspozycji seksualnej lub nadużyć.

Testy i diagnostyka

Przykłady pytań, lekarz może zalecić, m.in.

Zanotować żadnych objawów jesteś doświadcza, nawet jeśli wydają się niezwiązane z powodu zostały zaplanowane mianowania .; Zanotuj kluczowe dane osobowe, w tym przypadku może być narażony na wszy, których mogłeś wystawione przedmioty gospodarstwa domowego, a co może być skażone .; Lista wszystkich leków, witamin i suplementów, które aktualnie przyjmowanych aktualnie lub ostatnio podjętych .; Poproś członka rodziny lub przyjaciela wraz, jeśli to możliwe. Czasami może to być trudne, aby chłonąć wszystkich informacji uzyskanych w trakcie wizyty. Ktoś, kto towarzyszy może pamiętasz coś, czego brakowało lub zapomniałem .; Zanotuj pytania zadać lekarzowi. Twój czas z lekarzem jest ograniczony, więc przygotowuje listę pytań przed czasem pomoże Ci w pełni wykorzystać swój czas razem. Lista pytań od najważniejszych do najmniej ważnych w przypadku skończy się czas.

Jeśli uważasz, czy wiesz, że masz wszy, unikać dzielenia się przedmioty osobiste, pościel, ręczniki lub ubrania. Kąpać się i postępować zgodnie z własnym środki do pielęgnacji, w tym mycia zanieczyszczonych elementów w gorącej wodzie.

Jak mam traktować wszy ?; Czy istnieje alternatywa dla rodzajową medycynie jesteś przepisując ?; Jak mogę usunąć moje artykuły gospodarstwa domowego wszy ?; Kto muszę poinformować o moim stanie ?; Jakie inne środki muszę podjąć, aby uniknąć ponownego zakażenia siebie lub innych ?; Czy mój stan może tymczasowe lub przewlekłe ?; Czy są jakieś broszury lub inne materiały drukowane, że mogę zabrać ze sobą do domu? Jakie strony polecacie ?; Czy mogę planować wizyty kontrolnej?

Leczenia i leków

Jeśli uważasz, czy wiesz, że masz wszy łonowe inwazji, także unikać aktywności seksualnej, dopóki nie leczono.

Podczas badania, lekarz może zbadać za wszy przy użyciu szkła powiększającego i sprawdzić nitów za pomocą specjalnego światła, zwany Wooda światło, które sprawia, że ​​wyglądają nitów bladoniebieskie.

Kiedy po raz pierwszy rozpocząć występują objawy ?; Jak zostałeś narażony na wszy ?; Czy ktoś może być narażony na wszy ?; Jak poważne są objawy?

Rozpoznanie wszy można po żywo młodych i dorosłych wszy we włosach lub na skórze głowy, lub jego po jednym lub więcej nitów widać na wałach włosów znajdujących się na 1/4 cala (6,4 mm) i części skóry głowy.

Over-the-counter produktów. Szampony zawierające pyretrynę (RID, inne) lub permetryna (Nix) są zwykle pierwsza opcja stosowane do zwalczania inwazji wszy. Te działają najlepiej, jeśli postępuj zgodnie ze wskazówkami bardzo uważnie. W niektórych miejscach geograficznych, wszy wzrosła odporne na składniki w dostępnych bez recepty leczenia wszy. Jeśli over-the-counter preparaty nie działa, lekarz może przepisać szampony i płyny, które zawierają różne składniki .; Leki na receptę. Malationu (Ovide) to lek na receptę, które stosuje się na włosy, a następnie wcierać we włosy i skórę głowy. Malationu jest palny, więc trzymać go z dala od źródeł ciepła, takich jak suszarki do włosów, lokówki elektryczne i papierosów. Jeśli jesteś w ciąży lub karmiących piersią, należy skonsultować się z lekarzem przed użyciem tego produktu .; Alkohol benzylowy mleczko (Ulesfia) jest zabieg na receptę, które stosuje się do skóry głowy i włosów przez 10 minut, a następnie płukanie wodą. Siedem dni później powtórzyć leczenie. Możliwe skutki uboczne to podrażnienie skóry, głowy i oczu oraz drętwienie w miejscu aplikacji. Ten lek nie jest zalecany dla dzieci poniżej 6 miesiąca życia .; Mleczko iwermektynę (Sklice) jest miejscowe leczenie pojedynczej dawki dla wszy. Zastosowaniu balsamu bezpośrednio na suche włosy i skórę głowy na 10 minut, a następnie spłukać wodą. Nie powtarzaj tego leczenia bez konsultacji z lekarzem. Możliwe skutki uboczne to podrażnienie, zaczerwienienie oka, łupież, suchość skóry i uczucie pieczenia w miejscu podania. Ten lek nie jest zalecany dla dzieci poniżej 6 miesiąca życia .; Spinosad miejscowego zawiesina (Natroba) jest nowszą receptę leczenie wszy. Można stosować leki na suche włosy i skórę głowy przez 10 minut, a następnie płukanie wodą. Powtórzyć zabieg po upływie siedmiu dni tylko wtedy, gdy żywe wszy są nadal obecne. Możliwe działania niepożądane to zaczerwienienie lub podrażnienie oczu i skóry. Ten lek nie jest zalecany dla dzieci poniżej 4 roku życia .; Wreszcie, lindan szampon jest recepta to czasami przepisywane gdy inne środki zawodzą. Jednakże, ze względu na zwiększenie odporności wszy z tego leku oraz poważnych skutków ubocznych neurologicznych, lindan jest nie zalecane jako leczenie pierwszego rzutu w przypadku wszy.

Jeśli nie widać żadnych żywych wszy lub gnid widać, że mają więcej niż 1/4 cala z dala od skóry głowy, zakażenie to prawdopodobnie nie jest już aktywna. Gnidy powinny zostać usunięte, aby zapobiec nawrotom.

Rozpoznanie wszy ciała, może być wykonane w przypadku wszy jaja lub pełzające znajdują się szwy ubioru lub na pościel. Jest to możliwe, aby zobaczyć wesz ludzka na skórze jeśli indeksuje nie karmić.

Użyj płyny i szampony. Wybierz spośród kilku over-the-counter balsamy i szampony (Nix, RID, inne) przeznaczone do zabijania wszy. Zastosuj produkt zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Może trzeba będzie powtórzyć leczenie z balsamu lub szamponu w siedmiu do 10 dni. Te płyny i szampony zazwyczaj nie są zalecane dla dzieci w wieku poniżej 2 .; Grzebień mokre włosy. Użyj grzebienia drobnych zębach lub nit fizycznie usunąć wszy z mokrych włosów. Powtarzać co trzy do czterech dni, przez co najmniej dwa tygodnie. Sposób ten może być stosowany w połączeniu z innymi lekami i jest zwykle zalecane jako leczenie pierwszego rzutu w przypadku dzieci w wieku poniżej 2 .; Po leczeniu szamponem, spłukać włosy z octem. Chwyć kosmyk włosów szmatką nasyconą octem i rozebrać zamek w dół do usunięcia gnid. Powtarzaj dopóki nie traktuje wszystkie włosy w ten sposób. Lub moczyć włosy z octem i pozostawić na kilka minut przed czesania. Następnie osuszyć ręcznikiem włosy. Metody te mogą pomóc usunąć gnidy z włosa .; Przemyć skażone przedmioty. Umyć pościel, pluszaki, stroje i kapelusze z ciepłą wodą z mydłem – co najmniej 130 F (54 C) – i wysuszyć je na dużym ogniu przez co najmniej 20 min .; Seal unwashable przedmiotów. Umieść je w szczelnym worku na dwa tygodnie .; Odkurzać. Daj podłogi i meble dobrym odkurzanie .; Pokrycie mebli. Użyj dropcloth plastikowym malarza na pokrycie mebli przez dwa tygodnie, aby zapobiec uzyskania innego przypadek wszy. Nie rób tego, jeśli masz małe dziecko, które mogą zaplątać się w arkuszu z tworzywa sztucznego i udusić .; Umyć grzebienie i szczotki. Użyj bardzo gorąco, woda z płynem – co najmniej 130 F (54 C) – lub moczyć grzebienie i szczotki w alkoholu na godzinę.

Styl życia i Home Remedies

Wszy łonowe są diagnozowane podczas przemieszczania wszy lub gnidy są widoczne na włosach w okolicy łonowej lub na innych obszarach sierści, takich jak klatki piersiowej włosów, brwi i rzęs.

Poproś dziecko, aby uniknąć head-to-head kontakt z kolegami podczas odtwarzania i innych działań .; Poinstruować dziecko nie dzielić rzeczy osobiste, takie jak czapki, szaliki, kurtki, grzebienie, szczotki, akcesoria do włosów i słuchawki .; Poinstruować swoje dziecko, aby uniknąć wspólnych przestrzeni, w której kapelusze i ubrania z więcej niż jednego studenta wiszą na wspólnym haku lub trzymane w szafce.

Za pomocą leków, które leczą wszy tylko zgodnie z zaleceniami. Stosowanie zbyt wiele może spowodować zaczerwienioną, podrażnioną skórę.

Leczenie wszawicy może obejmować

Zapobieganie

Leki na receptę. Malationu (Ovide) to lek na receptę, które stosuje się na włosy, a następnie wcierać we włosy i skórę głowy. Malationu jest palny, więc trzymać go z dala od źródeł ciepła, takich jak suszarki do włosów, lokówki elektryczne i papierosów. Jeśli jesteś w ciąży lub karmiących piersią, należy skonsultować się z lekarzem przed użyciem tego produktu.

Alkohol benzylowy mleczko (Ulesfia) jest zabieg na receptę, które stosuje się do skóry głowy i włosów przez 10 minut, a następnie płukanie wodą. Siedem dni później powtórzyć leczenie. Możliwe skutki uboczne to podrażnienie skóry, głowy i oczu oraz drętwienie w miejscu aplikacji. Ten lek nie jest zalecany dla dzieci poniżej 6 miesiąca życia.

Dowiedz się więcej o Wszy

Mleczko iwermektynę (Sklice) jest miejscowe leczenie pojedynczej dawki dla wszy. Zastosowaniu balsamu bezpośrednio na suche włosy i skórę głowy na 10 minut, a następnie spłukać wodą. Nie powtarzaj tego leczenia bez konsultacji z lekarzem. Możliwe skutki uboczne to podrażnienie, zaczerwienienie oka, łupież, suchość skóry i uczucie pieczenia w miejscu podania. Ten lek nie jest zalecany dla dzieci poniżej 6 miesiąca życia.

Więcej o Wszy

Spinosad miejscowego zawiesina (Natroba) jest nowszą receptę leczenie wszy. Można stosować leki na suche włosy i skórę głowy przez 10 minut, a następnie płukanie wodą. Powtórzyć zabieg po upływie siedmiu dni tylko wtedy, gdy żywe wszy są nadal obecne. Możliwe działania niepożądane to zaczerwienienie lub podrażnienie oczu i skóry. Ten lek nie jest zalecany dla dzieci poniżej 4 roku życia.

Wreszcie, lindan szampon jest recepta to czasami przepisywane gdy inne środki zawodzą. Jednakże, ze względu na zwiększenie odporności wszy z tego leku oraz poważnych skutków ubocznych neurologicznych, lindan jest nie zalecane jako leczenie pierwszego rzutu w przypadku wszy.

Jeśli masz wszy ciała, nie wymaga leczenia. Należy jednak podjąć takie same środki samoopieki, takie jak leczenie odzież i inne przedmioty, tak jak w przypadku wszawicy. Jeżeli środki samoopieki nie pozbyć się wszy, lekarz może zalecić próbuje jedną z bez recepty lub na receptę leczenia wszawicy.

Wszy łonowe można leczyć wiele tych samych bez recepty i na receptę zabiegów stosowanych do wszy. Ostrożnie postępuj zgodnie z instrukcjami pakietów. Porozmawiaj z lekarzem o leczeniu wszy i gnid na brwi i rzęsy.

Czy korzystasz z over-the-counter i recepty szampon do zabijania wszy, znaczna część leczenia obejmuje czynności samoopieki można podjąć w domu. Należą upewniając wszystkie gnidy są usuwane, a wszystkie ubrania, pościel, rzeczy osobiste i meble są odkażane. W większości przypadków zabijania wszy na ciele nie jest trudne. Wyzwaniem jest pozbycie się wszystkich gnid i unikanie kontaktu z innymi wszy w domu lub w szkole.

Można pozbyć się wszy z pacjentem, dokładne podejście, które polega na oczyszczeniu siebie lub swoje dziecko i żadnych rzeczy osobistych, które mogą być skażone.

Te kroki mogą pomóc wyeliminować inwazji wszy

Trudno, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wszawicy wśród dzieci w placówkach opiekuńczych i szkolnych. Jest tyle bliski kontakt między dziećmi i dobytkiem, że wszy może rozprzestrzeniać się łatwo. To nie jest refleksja na temat nawyków higienicznych lub tych dzieci, i to nie jest awaria z twojej strony, jako rodzica, jeśli dziecko dostaje wszy.

Niektóre over-the-counter produkty twierdzą, że odpychają wszy, ale potrzebne są badania bardziej naukowe udowodnić ich bezpieczeństwo i skuteczność.

Wiele małych badań wykazały, że składniki zawarte w niektórych z tych produktów – głównie oleje roślinne, takie jak włókna kokosowego, oliwy, rozmarynu i drzewa herbacianego – może pracować do odparcia wszy. Jednak produkty te są klasyfikowane jako “naturalne”, więc nie są one regulowane przez Food and Drug Administration (FDA), a ich bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały przetestowane z normami FDA.

Aż więcej badań dowodzi skuteczności produktów zapobiegania wszawicy, najlepszym rozwiązaniem jest po prostu wziąć dokładne kroki, aby pozbyć się wszy – i ich jaja – tak, aby nie mieć więcej do czynienia z wszy.

Jednak to nie jest realistyczne oczekiwać, że Ty i Twoje dziecko wyeliminować wszystkie rodzaje kontaktu, które mogą prowadzić do rozprzestrzeniania się wszy.

Twoje dziecko może mieć gnid w jego włosach, ale nie koniecznie opracować przypadek wszawicy. Niektóre gnidy są puste jaja. Jednak nitów, które znajdują się w obrębie 1/4 cala (6,4 mm) i skóry głowy należy traktować – nawet jeśli okaże się tylko jeden – aby zapobiec możliwości wylęgu. Nitów, które są dalej od skóry głowy są prawdopodobnie ze starego zakażenia, ale powinny zostać usunięte, aby zapobiec nawrotom.

Objawy i leczenie

1

Troska Uwagi 2s

 1

2s

)