Choroba Choroba Kawasaki

Choroba Kawasaki jest warunkiem, który powoduje zapalenie ścian średnich tętnicach w całym organizmie, w tym naczyń wieńcowych, które dostarczają krwi do mięśnia sercowego. Choroba Kawasaki jest również nazywany zespół węzłów chłonnych śluzówkowo-skórne, ponieważ wpływa również węzłów chłonnych, skóry i błon śluzowych wewnątrz jamy ustnej, nosa i gardła.

Objawy choroby Kawasaki, takie jak wysoka gorączka i złuszczanie skóry, może być przerażające. Dobrą wiadomością jest to, że choroba Kawasaki jest zazwyczaj uleczalna, a większość dzieci z chorobą Kawasaki odzyskać bez poważnych problemów.

objawy

Objawy choroby Kawasaki pojawiają się w fazach.

Gorączka często jest wyższa niż 102,2 F (39 C) i trwa dłużej niż pięć dni; Niezwykle czerwonych oczu (zapalenie spojówek) bez grubego absolutorium; Wysypka na głównej części ciała (tułowia) oraz w okolicach narządów płciowych; Czerwone, suche, popękane wargi i niezwykle zaczerwienienie, obrzęk języka (język truskawki); Opuchnięta, zaczerwieniona skóra na dłoniach i podeszwach stóp; Powiększenie węzłów chłonnych w szyi i być może gdzie indziej; Drażliwość

Oznaki i objawy pierwszej fazie może obejmować

W drugiej fazie choroby, dziecko może rozwinąć

W trzeciej fazie choroby, objawy powoli odchodzą chyba komplikacje rozwijać. To może być tak długo, jak osiem tygodni przed poziomy energetyczne wydają się normalne ponownie.

Złuszczanie się skóry na dłoniach i stopach, zwłaszcza po czubki palców dłoni i stóp, często w dużych arkuszach; Ból stawu; Biegunka; Wymioty; Ból brzucha

Jeśli Twoje dziecko ma gorączkę, która trwa dłużej niż cztery dni, należy skontaktować się z lekarzem dziecka. Albo zobaczyć lekarza dziecka, jeśli dziecko ma gorączkę wraz z czterema lub więcej z następujących objawów przedmiotowych i podmiotowych

Zaczerwienienie w obu oczach; Bardzo zaczerwienienie, obrzęk języka; Zaczerwienienie dłoniach lub podeszwach; Peeling; Wysypka; Powiększenie węzłów chłonnych

przyczyny

Leczenie choroby Kawasaki w ciągu 10 dni od daty jej wystąpienia mogą znacznie zmniejszyć ryzyko trwałego uszkodzenia.

Nikt nie wie, co powoduje chorobę Kawasaki, ale naukowcy nie wierzą, że choroba jest zaraźliwa od osoby do osoby. Wiele teorii powiązać chorobę bakterii, wirusów i innych czynników środowiskowych, ale nie zostało udowodnione. Pewne geny mogą zwiększyć podatność dziecka na choroby Kawasaki.

Trzy rzeczy są znane zwiększyć ryzyko dziecka rozwoju choroby Kawasaki, w tym

Choroba Kawasaki jest wiodącą przyczyną nabytych chorób serca u dzieci, ale ze skutecznym leczeniem, tylko niewielki procent dzieci ma trwałego uszkodzenia.

powikłania serca obejmują

Czynniki ryzyka

Każda z tych powikłań może uszkodzić serce dziecka. Zapalenie tętnic wieńcowych może prowadzić do osłabienia i wypukłe ściany tętnicy (tętniak). Tętniaki zwiększać ryzyko zakrzepów i blokują tętnicę, który może prowadzić do zawału serca lub spowodować wewnętrzne krwawienie zagrażające życiu.

Wiek. Dzieci poniżej 5 roku życia są najbardziej narażone na ryzyko choroby Kawasaki .; Seks. Chłopcy nieco częściej niż dziewczęta są na chorobę Kawasaki .; Pochodzenie. Dzieci pochodzenia azjatyckiego, takich jak japoński lub koreański, mają wyższe stawki choroby Kawasaki.

komplikacje

W przypadku bardzo małego odsetka dzieci, które rozwijają się problemy wieńcowa, choroba Kawasaki jest śmiertelne, nawet po leczeniu.

Zapalenie naczyń krwionośnych (vasculitis), zazwyczaj tętnic wieńcowych, które dostarczają krew do serca; Zapalenie mięśnia sercowego (zapalenie mięśnia sercowego); Problemy zastawki serca (niedomykalność zastawki mitralnej); Zaburzenia rytmu serca (arytmia)

Prawdopodobnie pierwszy do lekarza rodzinnego lub pediatry. Jednak w niektórych przypadkach dziecko może również otrzymać skierowanie do lekarza, który specjalizuje się w leczeniu serca kardiolog dziecięcy (dzieci).

Zanotuj żadnych objawów dziecko doświadcza, w tym każdy, które mogą wydawać się niepowiązane. Staraj się śledzić, jak wysoka gorączka dziecka była i jak długo to trwało .; Zrób listę wszystkich leków, witamin i suplementów, które dziecko przyjmuje .; Poproś członka rodziny lub znajomego, aby przyłączyć się do ciebie, jeśli to możliwe. Czasami może to być trudne, aby chłonąć wszystkie informacje dostarczone do ciebie w trakcie spotkania. Ktoś, kto towarzyszy może pamiętasz coś, czego brakowało lub zapomniałem .; Spisz listę pytań, aby zwrócić się do lekarza.

Przygotowania do wizyty

Ponieważ terminy mogą być krótkie i nie ma często dużo ziemi na pokrycie, to dobry pomysł, aby być dobrze przygotowane. Oto kilka informacji, które pomogą Ci przygotować się na wizytę, a także to, co można oczekiwać od lekarza dziecka.

Twój czas z lekarzem jest ograniczony, więc przygotowuje listę pytań pomogą Ci w pełni wykorzystać swojego powołania. Lista pytań od najważniejszych do najmniej ważnych w przypadku skończy się czas. W chorobie Kawasaki, kilka podstawowych pytań zadać lekarz pediatra m.in.

Co jest najbardziej prawdopodobną przyczyną dolegliwości mojego dziecka ?; Czy istnieją inne możliwe przyczyny swoich dolegliwości ?; Czy moje dziecko potrzebuje żadnych testów ?; Jak długo objawy trwają ?; Jakie zabiegi są dostępne, i które polecacie ?; Jakie są możliwe skutki uboczne leczenia ?; Czy są jakieś kroki mogę podjąć, aby moje dziecko bardziej komfortowe ?; Jakie oznaki lub objawy powinienem zwrócić uwagę, które mogłyby wskazywać, że on lub ona jest coraz gorzej ?; Co znajduje się w mojego dziecka długoterminowe rokowanie ?; Czy są jakieś broszury lub inne materiały drukowane, że mogę zabrać ze sobą do domu? Jakie strony polecacie odwiedzić?

Oprócz pytań, które przygotowaliśmy, aby zwrócić się do lekarza, nie wahaj się zadać dodatkowe pytania, które mogą pojawić się w trakcie wizyty.

Kiedy twoje dziecko zacznie wystąpienia objawów ?; Jak poważne są objawy? Jak wysoka jest gorączka dziecka było? Jak długo to trwało?; Co, jeśli w ogóle, wydaje się polepszać objawy ?; Co, jeśli w ogóle, wydaje się nasilać objawy ?; Czy twoje dziecko zostało narażone na wszelkie choroby zakaźne ?; Czy twoje dziecko zażywał żadnych leków ?; Czy dziecko ma jakieś alergie?

lekarz pediatra może zadać panu kilka pytań. Będąc gotowi odpowiedzieć może zastrzec sobie czas, aby przejść przez wszystkie punkty chcesz spędzić więcej czasu. lekarz pediatra może poprosić

Początkowo można dać dziecku paracetamol (Tylenol, inne) lub ibuprofen (Advil, Motrin dzieci, inne) w celu zmniejszenia gorączki i uczynić go lub ją bardziej komfortowe. Jednak te produkty nie są zalecane do niskich gorączka, gorączka i leczenia dziecka sprawi, że trudno jest dokładnie zmierzyć, jak ciężka jest gorączka i rzeczywisty czas trwania gorączki. Dodatkowo, nie dać aspirynę dziecka bez konsultacji z lekarzem. U dzieci i młodzieży, przyjmowanie aspiryny w niektórych zakażeń wirusowych, takich jak ospa wietrzna, jest związane z rozwojem zespołu Reye’a – rzadkiej, ale poważnej choroby. Leczenie Kawasaki jest rzadkim wyjątkiem od reguły z użyciem kwasu acetylosalicylowego u dzieci, ale tylko wtedy, gdy pod nadzorem lekarza dziecka.

Szkarlatyna, które jest spowodowane przez bakterie paciorkowców i powoduje gorączka, wysypka, dreszcze i ból gardła; Młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów; zespół Stevensa-Johnsona, zaburzenie błon śluzowych; zespół wstrząsu toksycznego; Odra; Niektóre choroby przenoszone przez kleszcze, takie jak gorączka plamista Gór Skalistych

Testy i diagnostyka

Nie ma specyficznego testu dostępne zdiagnozować chorobę Kawasaki. Diagnoza jest w dużej mierze procesem wykluczając chorób, które wywołują objawy podobne i objawów, w tym

Badania moczu. Badania te pomagają wykluczyć inne choroby .; Badania krwi. Oprócz pomocy w celu wykluczenia innych chorób, badania krwi patrzeć na białych krwinek, co może być podwyższone, a obecność niedokrwistości i stanów zapalnych, oznak choroby Kawasaki .; Elektrokardiogram. Test ten wykorzystuje elektrody podłączone do skóry mierzyć impulsy elektryczne bicie serca dziecka. Choroba Kawasaki może spowodować komplikacje rytmu serca .; Echokardiogram. Test ten wykorzystuje ultradźwiękowe obrazy, aby pokazać, jak dobrze funkcjonuje serce i stanowi pośredni dowód na to, jak funkcjonują tętnice wieńcowe.

Lekarz może wykonać badanie fizykalne i mieć dziecko podjąć inne testy, aby pomóc w diagnozie. Testy te mogą obejmować

Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia powikłań, lekarz pediatra będzie chciał rozpocząć leczenie choroby Kawasaki jak najszybciej po pojawieniu się objawów przedmiotowych i podmiotowych, najlepiej, gdy dziecko wciąż ma gorączkę. Celem wstępnego traktowania jest obniżyć gorączka i stan zapalny i zapobiec uszkodzeniu serca.

Leczenia i leków

Aby osiągnąć te cele, lekarz pediatra może zalecić

Ze względu na ryzyko poważnych powikłań, początkowe leczenie choroby Kawasaki zwykle znajduje się w szpitalu.

Gamma globulin. Wlew białka odpornościowego (gamma globuliny) do żyły (dożylnie) może zmniejszyć ryzyko wystąpienia problemów wieńcowych .; Aspiryna. Wysokie dawki aspiryny mogą pomóc w leczeniu stanów zapalnych. Aspiryna może również zmniejszyć ból i zapalenie stawów, jak również zmniejszyć gorączkę. Leczenie Kawasaki jest rzadkim wyjątkiem od reguły z użyciem kwasu acetylosalicylowego u dzieci.

Radzenie sobie i pomoc

Kiedy gorączka spada, Twoje dziecko może potrzebować niskie dawki aspiryny przez co najmniej sześć tygodni i dłużej, jeśli on lub ona rozwija tętniaka tętnicy wieńcowej. Aspiryna zapobiega krzepnięciu.

Dowiedz się więcej o chorobie Kawasaki

Jednak jeśli dziecko rozwija grypę lub ospę wietrzną podczas leczenia, może on lub ona musi przerwać przyjmowanie aspiryny. Biorąc aspiryny została powiązana z zespołem Reye’a, rzadkiej, ale poważnej choroby, które mogą mieć wpływ na krew, wątrobę i mózg dzieci i młodzieży po infekcji wirusowej.

Bez leczenia, choroba Kawasaki trwa średnio 12 dni, choć powikłania serca mogą być widoczne później i będzie trwalszy. Z leczenia, dziecko może zacząć poprawę wkrótce po pierwszym zabiegu gamma globulin.

Jeśli Twoje dziecko ma żadnych oznak choroby serca, lekarz może zalecić badania follow-up do monitorowania zdrowia serca w regularnych odstępach czasu, często w sześciu do ośmiu tygodni po chorobie zaczął. Jeśli dziecko rozwija kontynuując problemy z sercem, lekarz może skierować pacjenta do lekarza, który specjalizuje się w leczeniu chorób serca u dzieci (kardiolog pediatryczny). W niektórych przypadkach dziecko z tętniakiem tętnicy wieńcowej może wymagać

Więcej o chorobie Kawasaki

Dowiedz się wszystkiego można o chorobie Kawasaki, dzięki czemu można dokonywać świadomych wyborów z opieki zdrowotnej zespołu dziecka o możliwości leczenia. Należy mieć na uwadze, że większość dzieci z chorobą Kawasaki całkowicie wyzdrowieć, choć może to być trochę czasu, zanim dziecko wróciło do normy i nie czuję się tak zmęczony i rozdrażniony. Fundacja Choroba Kawasaki oferuje przeszkolonych wolontariuszy wsparcia rodzinom obecnie do czynienia z chorobą.

1

)

Leki antykoagulant. Te leki – takie jak aspiryna, klopidogrel (Plavix), warfaryny (Coumadin) i heparyną – pomaga zapobiegać powstawaniu zakrzepów .; angioplastyka wieńcowa. Procedura ta otwiera tętnice, które zmniejszyły się do tego stopnia, że ​​utrudniają one przepływ krwi do serca .; implantacji stentu. Procedura ta polega na wszczepieniu urządzenia w zatkanej tętnicy, które pomogą podtrzymać go otworzyć i zmniejszyć szansę reblockage. implantacji stentu może towarzyszyć angioplastyce .; Coronary artery bypass graft. Operacja ta polega na przekierowanie krew wokół chorej tętnicy wieńcowej przez szczepienie odcinka naczynia krwionośnego z nóg, klatki piersiowej lub ramienia użyć jako alternatywnej trasy.